אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשבר הקרח: ב-NHL חתמו על הסכם עבודה חדש ויחזרו לשחק צילום: MCT

נשבר הקרח: ב-NHL חתמו על הסכם עבודה חדש ויחזרו לשחק

אחרי יותר מ-110 ימי שביתה, סכסוך העבודה ב-NHL הסתיים. שחקני ליגת ההוקי של צפון אמריקה הגיעו להסכם חידוש עבודה עם בעלי הקבוצות והליגה. יקבלו 50% מהכנסות הליגה

07.01.2013, 11:30 | סוכנויות הידיעוות

אחרי יותר מ-110 ימי שביתה, סכסוך העבודה ב-NHL הסתיים. שחקני ליגת ההוקי של צפון אמריקה הגיעו להסכם חידוש עבודה עם בעלי הקבוצות והליגה.

קראו עוד בכלכליסט

ברק אובמה עם גביע סטנלי של ה-NHL. ההסכם הקיבוצי החדש בין הצדדים (CBA) נחתם לאחר 16 שעות רצופות של דיונים בין הצדדים בבית מלון במנהטן, ולאחר שבורר פדרלי התערב במו"מ, צילום: אי פי אי ברק אובמה עם גביע סטנלי של ה-NHL. ההסכם הקיבוצי החדש בין הצדדים (CBA) נחתם לאחר 16 שעות רצופות של דיונים בין הצדדים בבית מלון במנהטן, ולאחר שבורר פדרלי התערב במו"מ | צילום: אי פי אי ברק אובמה עם גביע סטנלי של ה-NHL. ההסכם הקיבוצי החדש בין הצדדים (CBA) נחתם לאחר 16 שעות רצופות של דיונים בין הצדדים בבית מלון במנהטן, ולאחר שבורר פדרלי התערב במו"מ, צילום: אי פי אי

הליגה תחזור למתכונת של כ-50 משחקים לקראת סוף ינואר.

ההסכם הקיבוצי החדש בין הצדדים (CBA) נחתם לאחר 16 שעות רצופות של דיונים בין הצדדים בבית מלון במנהטן, ולאחר שבורר פדרלי התערב במו"מ.

הצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה לגבי חלוקת ההכנסות בין הקבוצות לשחקנים. כיצד תחת ההסכם הקיבוצי הקודם, השחקנים היו זכאים ל-57% מהסכום הזה, נתח אותו בעלי הקבוצות שאפו להוריד באופן משמעותי.

הכנסות ה-NHL עמדו בעונה שעברה על כ-3.3 מיליארד דולר.

לפי דיווחים בארצות הברית, תעמוד תקרת השכר לשחקנים בארצות הברית בעונת 2013/14 על מקסימום 64.3 מיליון דולר - סכום זהה לתקרה של העונה החולפת (2011/12). רצפת השכר באותה עונה תעמוד על 44 מיליון דולר, לעומת 48.3 מיליון דולר בשנה שעברה. 

תנאי ההסכם הקיבוצי המדויקים לא התפרסמו עדיין אך יתפרסמו כשההסכם ייחתם לאחר שיאושר על-ידי 30 קבוצות הליגה ו-740 השחקנים החברים בארגון השחקנים. על פי הדיווחים ההסכם הוא לעשר שנים, כששני הצדדים מחזיקים באופציית ביטולו לאחר שמונה שנים. קבוצות, על פי ההסכם, לא יוכלו לחתום על חוזים עם שחקנים ליותר מ-7 שנים, אלא אם כן השחקן שייך להם ואז יוכל לחתום ל-8 שנים.

הסעיף החשוב ביותר הוא ככל הנראה חלוקת ההכנסות. השחקנים יקבלו רק 50% - ירידה מ-57% מההסכם הקודם. אם בהסכם הקודם קיבלו השחקנים 1.88 מיליארד, אז בהסכם החדש יקבלו 1.65 מיליארד דולר – 230 מיליון ליש"ט פחות. בחישוב מהיר זה אומר 310 אלף דולר פחות לשחקן בממוצע.

הערכות הן שהכנסות הליגה יעלו – ולכן גם היה חשוב לחדש את העונה הנוכחית ולא להגיע למצב של אובדן חוסר אמון של האוהדים. בעונת 2004/05 היתה שביתה דומה, שנמשכה 310 ימים, ורמה לביטול של 1,230 משחקים, ולמעשה של העונה כולה. זה הוביל למשבר כלכלי קשה בקרב קבוצות הליגה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות