אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט נסוגה משיא של חמש שנים; אמזון עלתה ב-3.6% לרמת שיא כל הזמנים צילום: בלומברג

וול סטריט נסוגה משיא של חמש שנים; אמזון עלתה ב-3.6% לרמת שיא כל הזמנים

דאו ג'ונס איבד 0.4%, S&P 500 השיל 0.3% ונאסד"ק ירד ב-0.1%; DSPG זינקה ב-3% לאחר העלאת תחזיות, סודה סטרים איבדה 3.3%, גילת ירדה ב-0.4%, מלאנוקס צנחה ב-4.3%

07.01.2013, 23:03 | מעין מנלה וגיא בן סימון

בורסות וול סטריט נסוגו היום (ב') משיא של חמש שנים אחרי שביום שישי רשם S&P 500 את מחיר הסגירה הגבוה ביותר שלו מאז דצמבר 2007.

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

נגידי בנקים מרכזיים ברחבי העולם הסכימו לצמצם ולדחות את אישורו של חוק מתוכנן בנוגע לנזילות הבנקים, בתגובה לאזהרות כי ההצעה תיצור מחנק אשראי ותשתק את ההתאוששות הכלכלית. בפגישה שערכו אתמול בבאזל, שוויץ נגידי הבנקים המרכזיים הוחלט כי המלווים יורשו להשתמש במגוון מורחב של נכסים, כולל מניות מסוימות ואג"ח מגובות משכנתאות, על מנת לעמוד בכללי הלימות ההון (LCR).

בורסת ניו יורק, צילום: עומר הכהן בורסת ניו יורק | צילום: עומר הכהן בורסת ניו יורק, צילום: עומר הכהן

כמו כן, יעמדו לרשות הבנקים ארבע שנים נוספות כדי לעמוד בדרישות. "זו הייתה פשרה בין דעות מנוגדות שהובעו ברחבי העולם", מסר נגיד הבנק המרכזי של אנגליה מרווין קינג בסיומה של הפגישה. קינג משמש כיו"ר קבוצת הנגידים וראשי הפיקוח (GHOS), שקובעת את כללי הבנקאות העולמיים. "לראשונה בהיסטוריית הרגולציה, הצבנו תקן מינימאלי עולמי ממשי לגבי נזילות הבנקים".

נשיא ארה"ב ברק אובמה חזר אתמול לוושינגטון מחופשת החורף שלו בהוואי, והוא נערך לקרב שהוא צפוי לנהל בחודש הקרוב עם הרפובליקנים בקונגרס על העלאת תקרת החוב האמריקאי, העומדת כיום על 16.4 טריליון דולר - רק מעט מעל שיעור החוב עצמו, העומד על 16.3 טריליון דולר.

המשמעות של תקרת החוב היא שאם ארה"ב עוברת אותה מבלי למצוא פתרון תקציבי שמאפשר להעלות אותה, המדינה נכנסת באופן אוטומטי לחדלות פירעון, מצב שבמקרה של ארה"ב עלול להיות טרגי ביותר מפאת חשיבותה לכלכלה העולמית. יודגש כי סוגיית העלאת תקרת החוב עלתה לאחרונה באוגוסט 2011, בעת שהקונגרס הצליח ברגע האחרון להעלות אותה מ־16.2 טריליון דולר ל־16.4 טריליון דולר.

נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי יפנה את תשומת ליבו לשיפור הבריאות הכלכלית של גוש היורו השבוע כאשר הדחיפות לנקוט בצעדים לבלימת המשבר התפוגגה.

הוועדה המנהלת של הבנק המרכזי, אשר תפתח את המושב הראשון שלה השנה ב-10 בינואר, תנסה להאריך את הרגיעה שהיא השרתה על השווקים כאשר התחייבה לעשות כל שביכולתה לסיים את המשבר, כך לפי כלכלנים. בעוד שקובעי המדיניות ישאירו ככל הנראה את שיעורי הריבית ללא שינוי לעת עתה, האיום של רכישות אג"ח ללא הגבלה קנה להם זמן כדי להתמקד יותר בסיום המיתון המאיים על גוש היורו.

באסיה ננעל הבוקר המסחר בירידות לראשונה מאז תחילת 2013. מנתונים שפורסמו לפנות בוקר ביפן עולה כי השינוי בבסיס המוניטרי של הבנק המרכזי הסתכם בדצמבר ב-11.8%, בהשוואה לתחזיות האנליסטים שעמדו על עלייה של 5.3% בלבד. מדובר ביחס בין הכסף שנמצא במחזור במדינה לבין הפיקדונות של הבנקים המרכזיים.

 

מניות במרכז

בנק אוף אמריקה, הבנק השני בגודלו בארה"ב, הסכים לשלם לפני מאי 3.6 מיליארד דולר כדי ליישב תביעות בנוגע למחזור משכנתאות. כמו כן, הבנק ירכוש מחדש משכנתאות שמכר לפני מאי בהיקף 6.75 מיליארד דולר.

וול דיסני שדיווחה בנובמבר האחרון על תוצאות שיא, החלה במהלך התייעלות פנימי לפני מספר שבועות שעשוי לכלול פיטורי עובדים באולפנים של החברה וביחידות נוספות.

אפל הודיעה היום כי שברה שיא הורדות מהאפ סטור שעמד על 40 מיליארד הורדות מלקוחות.חצי מההורדות נעשו ב-2012.

מורגן סטנלי העלה המלצה למניית אמזון ל"תשואת יתר" מ"תשואת שוק".

ישראליות בוול סטריט

 

פריגו הודיעה היום כי קיבלה אישור ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) לייצר שלושה מוצרי תחליפי חלב לתינוקות. שלושת המוצרים תואמים את התקן של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO) ושל ארגון הבריאות העולמי (WHO).

בנק הההשקעות השוויצי קרדיס סוויס פספס את ההזדמנות לחמוק מתביעה של אלביט מערכות. שופט פדרלי בארה"ב החליט כי טענותיה של אלביט מערכות כנגד הבנק השוויצי בנוגע להונאת לקוחות הן טענות ראויות והחברה תוכל להמשיך בתביעה בהיקף של 16 מיליון דולר.

חברת אלווריוןהישראלית המספקת תקשורת אלחוטית בפס רחב למענה על צרכי הקישוריות, כיסוי וקיבולת של רשתות תקשורת ציבוריות ופרטיות, הודיעה כי ספקית שירותי טלקום באיזור הארקטי, ASTAC, בחרה בפתרון התקשורת האלחוטית של אלווריון בטכנולוגיית Wi-Fi לצורך פרויקט פריסת שירותי אינטרנט לעובדים ותושבים בכל איזור המישור הצפוני של אלסקה.

DSPG הישראלית העלתה את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי של השנה ל-38.2 מיליארד דולר, מעל צפי האנליסטים להכנסות של 36.5 מיליון דולר. כמו כן החברה צפויה לדווח ברבעון הרביעי של 2012 על מעבר לרווחיות תפעולית על רקע העלייה בהכנסות וירידה בעלויות התפעול.

פלאזה סנטרס, חברת הבת של אלביט הדמיה (62.5%) דיווחה כי בהתאם לחוק ההולנדי (Netherlands Civil Code) ותקנון החברה, אלביט הדמיה, כבעלת מעל 10% מהון המניות של החברה, הודיעה לחברה כי עליה לכנס אסיפת בעלי מניות שלא מן המניין, שעל סדר יומה חלוקת דיבידנד בסכום כולל של 30 מיליון יורו.

גילת תקשורת לוויינים, המציעה קישוריות המבוססת על סיבים ולוויין באפריקה, אסיה והמזרח התיכון, זכתה במכרז של החשב הכללי במשרד האוצר לאספקת ציוד ושירותי תקשורת באמצעות תיווך לווייני ושירותי תחזוקה עבור משרדי הממשלה.

מנכ"ל סודה סטרים העולמית, דניאל בירנבאום, קיבל היום מידי נשיא המדינה שמעון פרס, את פרס היצואן המצטיין לשנת 2011. סודה סטרים זכתה בפרס על מכירות ייצוא בהיקף של 584 מליון שקל גידול של כ-40 אחוז בהשוואה לשנה קודמת.

כלל פיננסים ברוקראז' הורידו את מחיר היעד וההמלצה למניית מלאנוקס לתשואת שוק עם מחיר מניה של 52.31 דולר. "על אף המימוש החד במניה, אנו מורידים המלצה ומחיר יעד למלאנוקס לאור האזהרה החמורה ברבעון הרביעי של 2012 והחשש מהמשך חולשה גם ברבעונים הקרובים", כתבו.

ריטליקס הודיעה היום כי אסיפת בעלי מניות מיוחדת אישר את רכישת החברה על ידי NCR. עסקת הרכישה כפופה לאישורים רגולטורים ותנאי השלמה אחרים. החברה ו-NCR צופות כי העסקה תושלם במהלך הרבעון הראשון של 2013.

ביוליין הודיעה היום כי תוצאות ניתוח הביניים של ניסוי ה-CLARITY, ניסוי קליני שלב 2/3 עבור BL-1020, תרופה לטיפול בסכיזופרניה הניתנת בבליעה, צפויות להתקבל בשבוע שמתחיל ב-17 במרץ 2013. ניתוח הביניים יבוצע על נתונים שיתקבלו מכ- 235 נבדקים מ- 27 אתרים ברומניה ובהודו ויתייחס להשפעת התרופה על התפקוד הקוגניטיבי של הנבדקים לאחר טיפול של שישה שבועות

מנכ"ל פלוריסטם פרסם היום מכתב למשקיעים בו הוא תיאר, בין היתר, את ההתפתחויות בניסויים הקליניים, בחינת מוצרים פוטנציאלים חדשים, הגדלת הקניין הרוחני של החברה, הבטחת היציבות הפיננסית שלה וההצטרפות למדד ת"א 75 ות"א 100.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות