אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השיטפונות בתל אביב לא הגיעו לבורסה; מניית פריון זינקה ב-23% צילום: עמית שעל

השיטפונות בתל אביב לא הגיעו לבורסה; מניית פריון זינקה ב-23%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-0.2% ומדד הבנקים עלה ב-0.7%. פריון פרסמה תחזיות ל-2013 והכתה את תחזיות האנליסטים. טופ אימג' צללה ב-33% אחרי שהורידה תחזיות ל-2012; מחזור המסחר - 1.03 מיליארד שקל

08.01.2013, 16:32 | שי סלינס

הגשמים העזים המלווים ששיתקו את תל אביב לא הצליחו להשפיע על הבורסה באחד העם. המסחר ננעל היום (ג') בירידות קלות במחזור מסחר של 1.03 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז ביטוח

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

המדינה בפקקים. נתיבי איילון נחסמו הבוקר לתנועה בשני הכיוונים ממחלף גלילות עד למחלף קיבוץ גלויות עקב הצפות. רכבת ישראל סגרה בשעה האחרונה את המסילה הראשית שעוברת לאורכה של העיר תל אביב, מאזור תחנת "ההגנה" שבדרום העיר ועד לתחנת "סבידור" שממוקמת בסמוך לרחוב ארלוזרוב. משעות הבוקר חלו עיכובים קשים בהפעלת מערך המסילות הארצי וזמני ההגעה ממקום למקום מתארכים משמעותית.

רשות ניירות ערך חשפה היום כי הטילה קנסות בסך כולל של 250 אלף שקל על מספר חברות בשוק ההון בגין איחור בהגשת הדו"חות הכספיים ואי צרוף הערכות שווי מהותיות לדוחות. גול פרטנרסנקנסה ב-135 אלף שקל לאחר שהדוחות הכספיים מהרבעון הראשון של 2011 כולל הרבעון הראשון של 2012 הוגשו באיחור. התכוף תעשיות הגישה את הדחות של הרבעון השלישי של 2011 באיחור גם כן ונקנסה ב-49 אלף שקל בלבד. קרן מידאס השקעות לא צרפה לדוחות של 2010 כולה הערכת שווי מהותית ונקנסה בגין זה ב-36 אלף שקל בלבד ודי.אן.איי ביומדיקל לא צרפה הערכת שווי מהותית ונקנסה ב-16 אלף שקל.

 , צילום: דיויד דרורי צילום: דיויד דרורי  , צילום: דיויד דרורי

שוק האג"ח והמט"ח

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, רות רונן, הדנה בתביעה הנגזרת לחלוקת הדיבידנדים באי.די.בי הפתיעה את הנוכחים באולם הדיונים: "יש לי תיק השקעות משפחתי בסך עשרת אלף שקל בסדרה ד' של אג"ח אי.די.בי". בעלה של השופטת הוא מנכ"ל נייס, זאבי ברגמן.  מדובר בתביעה נגזרת שהוגשה בספטמבר האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב. איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות מהסדרות ב', ה' ו-ד' ירדו היום ב-4.6%, 1.7% וב-2.1%, בהתאמה וזאת על רקע בקשת בעל השליטה בקבוצה נוחי דנקנר לדחות את תשלום החוב ב-15 שנים.

 

במקביל איגרת החוב של הממשלתית הלא צמודה בעלת ריבית משתנה ("שחר") ל-10 שנים, עלתה ב-0.3% לתשואה של 4.04%.

הדולר ירד היום ב-0.7% ושערו היציג נקבע על 3.76 שקלים. היורו שמר על יציבות ושערו היציג נקבע על ל-4.94 שקלים.

מניות במרכז

פריון נטוורקס העלתה תחזיות ל-2013. ההכנסות צפויות להיות גבוהות מ-110 מיליון דולר, בעוד שברבעון הרביעי צופה החברה הכנסות של 21 מיליון דולר. תחזיות האנליסטים עמדו על הכנסות שנתיות של 102 מיליון דולר והכנסות של 18 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012.

"אנו מאד נרגשים לקראת 2013 וצופים שתהה זו שנת פריצה לפריון במונחי צמיחה הן בתוצאות השורה העליונה והן בתחתונה. השיפור בתוצאותינו הכספיות נובע מצמיחה אורגנית חזקה במקביל לאסטרטגיית הרכישות שלנו ופורטפוליו המוצרים המגוון שלנו עם מגוון ערוצי הכנסות", אמר ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון.

אלוט תקשורת ספגה היום הורדת הלצה מבית ההשקעות Wedbush ל-"נייטרלי", וזאת בשל חוסר ודאות הקשור להזמנות עתידיות למוצרי החברה ורכישות של אלוט העשויות למתן את צמיחת החברה בשנה הקרובה. מחיר היעד של אלוט נקבע על 17 דולר - גבוה ממחיר השוק ב-18%.

גבעות דיווחה הבוקר על תוכנית העבודה לביצועי שלושת הקידוחים שלה: מגד 6,7 ו-8. השותפות תחל בקידוח "מגד 6" בתחילת הרבעון השני של השנה, כאשר הקידוח צפוי להימשך כארבעה חודשים במידה ולא יהיו תקלות ועומקו 5,000 מטר.

טופ אימג', העוסקת בעיבוד מידע אוטומטי, הורידה את תחזיותיה לשנת 2012 על רקע דחייה במספר חוזים. החברה צופה כעת הכנסות של 30.9-31.5 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות של 33.5-35.3 מיליון דולר. בנוסף, חתכה החברה את תחזית הרווח התפעולי מ-4.4-4.7 מיליון דולר ל-4-4.2 מיליון דולר.

בנק לאומי הודיע היום כי מכר 5.25 מיליון מניות של חברת הביטוח מגדל תמורת סכום כולל של 30 מיליון שקל. המכירה בוצעה לפי מחיר של 5.72 שקלים למניה ובהמשך למכירת 48 מיליון מניות שבוצעה לפני מספר ימים. המכירה צפויה להניב לבנק רווח לאחר מס של 12 מיליון שקל. לאחר המכירה יוותרו בידי הבנק 49.5 מיליון מניות של מגדל המהוות 4.7% מהונה של חברת הביטוח. עם זאת, מדובר בכמות מניות קטנה מזו שדווחה לפני שבוע על ידי הבנק. אז דובר על מכירה של 21 מיליון מניות ובתמורה כוללת של 120 מיליון שקל.

 

פועלים שירותי נאמנות, חברת הנאמנויות של בנק הפועלים, מבצעת שינוי ארגוני במסגרתו תצמצם חשיפה לתעודות סל. חברת מיטב תעודות סל המנוהלת על ידי ליאור כגן דיווחה כי חברת פועלים שירותי נאמנות הודיעה לה על התפטרותה מכהונתה כנאמן למחזיקי תעודות הסל של מיטב. סיבת ההתפטרות, כפי שנמסרה למיטב היתה שינוי ארגוני הצפוי בנאמן.

 

הראלהודיעה אתמול כי היא רוכשת את קרנות הנאמנות וניהול התיקים של כלל פיננסים. כתוצאה מכך כלל צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים הפסד של 32 מיליון שקל, המתייחס לפער שבין התמורה הנקובה בהסכם המכר ובין יתרת ההשקעה של החברה בכלל קרנות. כמו כן, החברה צופה הפסד נוסף הנאמד בשלב בגובה של  22 מיליון שקל הנובע בעיקר מהפחתת נכסים קבועים אחרים וכן בגין ומהפרשות לעובדים.

פריגו  קיבלה אישור ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA) לייצר שלושה מוצרי תחליפי חלב לתינוקות. שלושת המוצרים תואמים את התקן של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO) ושל ארגון הבריאות העולמי (WHO).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות