אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם משתלם ללמוד לתואר שני במינהל עסקים? צילום: בלומברג

האם משתלם ללמוד לתואר שני במינהל עסקים?

לימודי התואר מצריכים השקעה רבה ולא מעט כסף. סקר שפרסם ה"וול סטריט ג'ורנל" בדק האם ייצא לכם משהו מזה

07.01.2013, 19:51 | סוכנויות הידיעות
השגת תואר שני במינהל עסקים מצריכה עבודה קשה והשקעה של לא מעט כסף, אך האם הוא באמת מצדיק זאת? לפי נתונים חדשים, התשובה לשאלה היא ככל הנראה - לא. 

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי על פי סקר שערכה מועצת הקבלה ללימודי מינהל, השכר החציוני שהרוויחו בוגרים טריים של מינהל עסקים נותר כמעט ללא שינוי בשנים 2011-2008. עבור בוגרי תואר עם ניסיון מינימלי של שלוש שנים או פחות השכר החציוני עמד ב-2012 על 53,900 דולר, ירידה של 4.6% משנת 2007, כך על פי מחקר שערכה חברת PayScale.com עבור ה"וול סטריט ג'ורנל". השכר נפל ב-62% מבין 186 הפקולטות שהשתתפו במחקר.

סטודנטים למינהל בטקס הסיום. השכר לא השתנה, צילום: בלומברג סטודנטים למינהל בטקס הסיום. השכר לא השתנה | צילום: בלומברג סטודנטים למינהל בטקס הסיום. השכר לא השתנה, צילום: בלומברג

המגמה העגומה תקפה גם לגבי סטודנטים שצברו ניסיון. "באופן כללי, נראה שהשכר שמרוויחים בוגרי תואר שני במינהל עסקים נותר ללא שינוי או נמצא בירידה", מציינת קייטי ברדארו, הכלכלנית הבכירה ב- PayScale.com.

עם זאת, ככל שהאוניברסיטה שבה לומדים לתואר נחשבת יוקרתית יותר, כך עולה הסבירות לקבל שכר גבוה יותר לאחר סיום הלימודים.

הנתונים הללו לא מצליחים עדיין להשפיע על הביקוש לתואר. בשנים 2011-2010 מספר הסטודנטים שסיימו את התואר השני במינהל עסקים היה גבוה ב-74% מאשר בשנים 2001-2000.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות