אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם משתלם ללמוד לתואר שני במינהל עסקים? צילום: בלומברג

האם משתלם ללמוד לתואר שני במינהל עסקים?

לימודי התואר מצריכים השקעה רבה ולא מעט כסף. סקר שפרסם ה"וול סטריט ג'ורנל" בדק האם ייצא לכם משהו מזה

07.01.2013, 19:51 | סוכנויות הידיעות
השגת תואר שני במינהל עסקים מצריכה עבודה קשה והשקעה של לא מעט כסף, אך האם הוא באמת מצדיק זאת? לפי נתונים חדשים, התשובה לשאלה היא ככל הנראה - לא. 

ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח כי על פי סקר שערכה מועצת הקבלה ללימודי מינהל, השכר החציוני שהרוויחו בוגרים טריים של מינהל עסקים נותר כמעט ללא שינוי בשנים 2011-2008. עבור בוגרי תואר עם ניסיון מינימלי של שלוש שנים או פחות השכר החציוני עמד ב-2012 על 53,900 דולר, ירידה של 4.6% משנת 2007, כך על פי מחקר שערכה חברת PayScale.com עבור ה"וול סטריט ג'ורנל". השכר נפל ב-62% מבין 186 הפקולטות שהשתתפו במחקר.

סטודנטים למינהל בטקס הסיום. השכר לא השתנה, צילום: בלומברג סטודנטים למינהל בטקס הסיום. השכר לא השתנה | צילום: בלומברג סטודנטים למינהל בטקס הסיום. השכר לא השתנה, צילום: בלומברג

המגמה העגומה תקפה גם לגבי סטודנטים שצברו ניסיון. "באופן כללי, נראה שהשכר שמרוויחים בוגרי תואר שני במינהל עסקים נותר ללא שינוי או נמצא בירידה", מציינת קייטי ברדארו, הכלכלנית הבכירה ב- PayScale.com.

עם זאת, ככל שהאוניברסיטה שבה לומדים לתואר נחשבת יוקרתית יותר, כך עולה הסבירות לקבל שכר גבוה יותר לאחר סיום הלימודים.

הנתונים הללו לא מצליחים עדיין להשפיע על הביקוש לתואר. בשנים 2011-2010 מספר הסטודנטים שסיימו את התואר השני במינהל עסקים היה גבוה ב-74% מאשר בשנים 2001-2000.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הבעיה של בוגרי MBA
היא חוסר הבנה בין קורלציה לבין סיבה ותוצאה. שליפת סטטיסטיקות על שכר של בוגרי הרווארד לא מעיד על הרווארד. לכל היותר זה מעיד על קורלציה. אגב עשו בדיקה על אוניברסיטה אחרת מאוד ידועה בשם ואוניברסיטה עממית יותר שנמצאת לידה. בדקו מה קורה עם סטודנטים שהתקבלו ליוקרתית אבל הלכו ללמוד בעממית? אין כלל שוני. מה שהיה חשוב הוא היכולת להתקבל, כלומר רמה גבוהה של מועמד היא נכס. השכלה טובה אפשר לקבל גם באוניברסיטה עממית וזולה יותר.
מישקפופר , אשדוד  |  07.01.13
לכל התגובות