אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציגות האג"ח: "דנקנר מציע הסדר לא הגיוני ולא הוגן" צילום: אוראל כהן

נציגות האג"ח: "דנקנר מציע הסדר לא הגיוני ולא הוגן"

לדברי חבר נציגות האג"ח יואב ערמוני מנכ"ל קרנות הפנסיה של גילעד, הצעתה של אי.די.בי לא מהווה אפילו בסיס למו"מ

07.01.2013, 20:45 | גולן חזני ורחלי בינדמן

תגובות קשות להצעה של אי.די.בי להסדר האג"ח באי.די.בי אחזקות שנחשפה אתמול ב"כלכליסט". חבר נציגות המחזיקים יואב ערמוני - מנכ"ל קרנות הפנסיה של גילעד - אמר ל"כלכליסט": "ההסדר שדנקנר מציע הוא לא הגיוני, לא הוגן, לא ריאלי ולא סביר. בכל הסדר יש שלושה מרכיבים עיקריים: תרומת בעלים, אקוויטי למחזיקי האג"ח ותספורת. תרומת בעלים אין פה. הוא לא מביא הון, מלבד מה שכבר התחייב לגביו מההזרמה של אלשטיין. תשובה ולבייב לעומתו הכניסו יד עמוק לכיס.

קראו עוד בכלכליסט

"לגבי האקוויטי, בעלי האג"ח לא מקבלים מניות בחברה. אני לא אומר שאנחנו רוצים או צריכים לקבל את השליטה, אבל דנקנר צריך להבין שמשפטית, החברה יכולה להיות שלנו. ולגבי התספורת, הריביות שהחברה מציעה (2%–4%) צריכות לשקף את הסיכון של היום ולא את הוודאות והביטחון שהיו לחברה לפני חמש שנים. מבחינתנו, אין כאן אפילו בסיס להתחלה של משא ומתן. ההצעה הזו שוברת את האמון העדין שהחל בין הצדדים בהסדר הביניים שנחתם רק לפני חודש. אנחנו צריכים להביא לעמיתים של גילעד וליתר מחזיקי האג"ח מקסימום החזר לחוב הזה".

נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר | צילום: גיא אסיאג נוחי דנקנר, צילום: גיא אסיאג

דובר אי.די.בי מסר בתגובה: "אנו מנהלים דיאלוג הוגן ופתוח עם נציגות מחזיקי האג"ח, הנאמנים ובאי כוחם. במסגרת זאת נחתם לפני כשלושה שבועות מסמך עקרונות, שלפיו הצדדים 'ינהלו מגעים יעילים וענייניים לצורך גיבוש מתווה מוסכם לחיזוק בסיסה הפיננסי של החברה, וישתפו פעולה ביניהם כדי להיערך למהלכים שיידרשו לכך'. במסגרת זאת הציעה החברה מתווה מפורט לחיזוק מבנה ההון של החברה. המתווה מכפיל את יתרת המזומנים שבידי החברה ומאפשר למצות את הערך הרב הגלום בנכסי קבוצת אי.די.בי לטובת כל הצדדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות