אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נתיבי איילון נפתחו לתנועה

לאחר שעורק התנועה הראשי של גוש דן נסגר הבוקר כמעט לחלוטין לתנועה בשל הצפה מנחל איילון, החלו באגף התנועה בפתיחה של מחלפים. "אנחנו משתדלים לפתוח איפה שניתן מבלי לסכן את הנהגים"

08.01.2013, 15:53 | רענן בן צור, ynet

נתיבי איילון נפתחו לתנועה. "אנחנו משתדלים לפתוח איפה שניתן מבלי לסכן את הנהגים. כל הזמן אנחנו בודקים את המפלס על מנת לראות אם ניתן לפתוח את הכביש", נמסר ממשטרת ישראל ל-ynet.

תנאי מזג האוויר והמערכת החורפית שהמטירה גשם רב ורצוף הביאו מוקדם יותר היום לסגירת ציר התנועה הראשי של אזור המרכז לשני הכיוונים. לכך נוספה גם הפסקה של תנועת הרכבות דרך תל אביב. שעות ספורות לאחר מכן, נפתחו מחלפי ההלכה וקק"ל לכיוון צפון, וכך גם תנועת כלי הרכב ממחלף לה גווארדיה דרומה. דרך נמיר נפתחה לתנועה לאחר שחלים ממנה נחסמו אף הם במהלך היום, אך עומסי התנועה הכבדים באזור המרכז מוסיפים להשפיע על חיי האזרחים.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (16 תמונות)

באגף התנועה בירכו על סבלנות הנהגים שעשו דרכם לתל אביב ונתקעו בפקקים הכבדים. "הנהגים הפתיעו אותנו. הם מבינים את המצב, מבינים שלא ניתן לפתוח את הכביש ומגלים הרבה סבלנות", הבהירו.

עומסי תנועה כבדים מורגשים בכבישים 2 ו-4, ונתיבי הנסיעה המרכזיים בתוך תל אביב סובלים מתנועה רבה גם כן. משטרת התנועה קראה לאזרחים לא להגיע לתל אביב אלא אם מדובר במקרים דחופים.

"איילון זורם בקצב של יותר מ-420 מטר מעוקב לשנייה, מה שגורם להצפה בחלק מהמסלולים", אמר ל-ynet מנכ"ל נתיבי איילון, אבי חודין, שמיקד את האירועים בחלק המרכזי של איילון. "הבעיה היא אגן ההיקוות באזור מודיעין וכמות הגשמים הגדולה שירדה בזמן קצר. ברגע שמזג האוויר יאפשר זאת, נפתח את הכביש יחד עם משטרת ישראל". באשר לניקוז המים, הסביר חודין כי "כשהמים עולים על גדותיהם, לא ניתן לנקז אותם לצד, כך שאנו ממתינים שהמים ירדו לאט ואז ננקה את האזור ונפתח אותו לתנועה".

נחל הירקון בתל אביב נחל הירקון בתל אביב נחל הירקון בתל אביב

עקב הצפות לאורך מסילות הרכבת השונות בכל הארץ, הוחלט במרכז השליטה של רכבת ישראל על האטת מהירות הרכבות. עקב כך נוצרו שיבושים קשים בלוח הזמנים בכל הקווים. בשל הצפה של חלק מהמסילה באזור נחל האיילון, הקו בין נתניה לרחובות בוטל עד הודעה חדשה. בנוסף, קו הרכבת בין ירושלים ותל אביב מסתיים בלוד. זמן קצר לאחר מכן, הופסקה תנועת הרכבות בין תחנת ההגנה לארלוזורוב בתל אביב.

ברכבת אומרים כי דיווחים על הצפות קשות במיוחד מגיעים מאזור תחנת לוד. כמו כן, הוצפו חלקים באזור תחנות תל אביב מרכז ותל אביב ההגנה, וההצפות גורמות לשיבושים קשים עוד יותר. אם הנחל יעלה על גדותיו, הרכבות מכיוון צפון יגיעו רק עד לתחנת תל אביב מרכז והרכבות שיגיעו מדרום יסיימו את נסיעתן בלוד.

הזרימות האדירות בנחלי הירקון ואיילון הניעו את עיריית תל אביב להודיע על היערכות לפינוי תושבים מחשש להצפות בשכונות בדרום העיר וגם בצפונה. לפי העירייה, המקומות המועדים להצפה הם שכונות ידידיה, עזרא והארגזים וכן הרחובות בני דן ואוסישקין הסמוכים לנחל הירקון.

"העירייה ערוכה בכוחות מתוגברים. צוותי הכוננות, המוקד העירוני והרווחה תוגברו במטרה לתת טיפול מהיר ככל האפשר לכל תושב או אדם שנתקל במפגע", נמסר בהודעת העירייה, שהעמידה לרשות התושבים מרכזים קהילתיים ברחבי העיר.

מזג האוויר יוסיף להיות גשום וסוער בצפון ובמרכז. הגשם ילווה בסופות רעמים וברד וינשבו רוחות עזות, קיים חשש להצפות ולשיטפונות. בדרום הארץ ייתכנו סופות חול.

ביום רביעי כבר צפוי שלג בהרי הצפון וכן באזורים הגבוהים מ-600 מ' - ובכלל זאת בצפת ובמירון. בשעות הבוקר יתפשט השלג גם בהרי המרכז, וגם ירושלים עשויה להיצבע בלבן. בשעות אחר הצהריים והערב צפויות לרדת כמויות משמעותיות של שלג והוא עשוי "להיתפס" על הקרקע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות