אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הגשת ייצוגית נגד אסם ויוניליוור: אריזות דגני הבוקר אינן עומדות בתקן צילום: עמית מגל

אושרה הגשת ייצוגית נגד אסם ויוניליוור: אריזות דגני הבוקר אינן עומדות בתקן

בתביעה נטען כי התקן מחייב את החברות לארוז את דגני הבוקר בקופסאות של 125 גרם, 250 גרם, 375 גרם, 500 גרם, 750 גרם או 1 ק"ג, אך בפועל אורזת אסם את דגני נסטלה שלה ויוניליוור את דגני תלמה באריזות במשקלים שונים מאלה

08.01.2013, 08:51 | גיל קליאן
בית המשפט המחוזי בחיפה אישר בשבוע שעבר הגשת תביעה ייצוגית נגד החברות אסם ויוניליוור, בטענה שאריזות דגני הבוקר שלהן אינן עומדות בתקן הישראלי. בתביעה נטען כי התקן מחייב את החברות לארוז את דגני הבוקר בקופסאות של 125 גרם, 250 גרם, 375 גרם, 500 גרם, 750 גרם או 1 ק"ג, אך בפועל אורזת אסם את דגני נסטלה שלה ויוניליוור את דגני תלמה באריזות במשקלים שונים מאלה.

התובעים, המיוצגים על ידי עוה"ד רונן קינן וערן גורן, טוענים כי בכך מקשות החברות על השוואה בין מוצרים של חברות שונות.

בתביעה נכתב כי הקבוצה שאותה מבקשים התובעים לייצג היא "כל צרכן שרכש ממוצריהן של יוניליוור ואסם שעליהם חל תקן ישראלי 1118 חלק 1 וחלק 11, ואשר אינם עומדים בתנאי תקן זה, ולא התאפשר לו עקב כך לערוך שיקול צרכני הולם לגבי טיב וכדאיות הקנייה, או שלא התאפשר לו להשוות את טיבם וכדאיותם של מוצרים אלה נגד מוצרים אחרים של המשיבות או של חברות אחרות, בתקופה של שבע השנים שקדמו להגשות בקשות האישור".

התובעים מעריכים כי הנזק האישי שנגרם לכל חבר בקבוצה המיוצגת על ידיהם הוא 500 שקל, כשהנזק הכולל הנתבע מהחברות במסגרת התביעה הייצוגית עומד על 73.1 מיליון שקל במקרה של יוניליוור ועל 30.4 מיליון שקל מאסם.

מיוניליוור נמסר: "אנו לומדים את החלטת בית המשפט ושוקלים לערער עליה". מאסם לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות