אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות פרסמה תוכנית עבודה: קידוח "מגד 6" יחל ברבעון השני צילום: אבינעם הדס

גבעות פרסמה תוכנית עבודה: קידוח "מגד 6" יחל ברבעון השני

הקידוחים "מגד "8 ו-"מגד 7" יחלו ברבעון הרביעי של השנה וברבעון השני של 2014 בהתאמה. עלות כל אחד מהקידוחים: 16 מיליון דולר

08.01.2013, 09:54 | גיא בן סימון

לאחר שגבעות עולם קיבלה את אישור הוועדה המחוזית של מחוז מרכז לשם קידוח נפט, הבוקר (ב') היא דיווחה לבורסה על תוכנית העבודה לשלושת הקידוחים שלה: מגד 7,6 ו-8.

קראו עוד בכלכליסט

מגד 6 הינו קידוח יבשתי הממוקם כקילומטר דרומית למגד 5 שליד ראש העין והוא צפוי להתחיל בתחילת הרבעון השני של השנה. הקידוח  צפוי להימשך כארבעה חודשים במידה ולא יהיו תקלות, לעומק של 5,000 מטר. תקציב הקידוח עומד על 16 מיליון דולר, במידה ולא יהיו תקלות, כאשר במהלך הרבעון הרביעי גבעות תשקיע 9 מיליון דולר במבחני הפקה. בסיום הקידוח יבוצעו לוגים בבור הקידוח לטובת פיענוח ועיבוד הנתונים שיתקבלו במהלך הקדיחה.

טוביה לוסקין מנכ"ל גבעות עולם ברקע קידוח מגד 5, צילום: מאיר פרטוש  טוביה לוסקין מנכ"ל גבעות עולם ברקע קידוח מגד 5 | צילום: מאיר פרטוש טוביה לוסקין מנכ"ל גבעות עולם ברקע קידוח מגד 5, צילום: מאיר פרטוש

מגד 7 ממוקם כקילומטר דרומית ממגד 5 והקידוח בו יחל ברבעון השני של 2014 לעומק של 5,000 מטר. הקידוח צפוי להימשך כארבעה חודשים במידה ולא יהיו תקלות. עלות הקידוח מוערכת ב-16 מיליון דולר כאשר מבחני ההפקה יתבצעו בתחילת 2015 בעלות של 9 מיליון דולר.

הקידוח היבשתי מגד 8 ממוקם כ-2 קילומטר מערבית למגד 5 והוא צפוי להתחיל ברבעון הרביעי של השנה. הקידוח צפוי להימשך כארבעה חודשים לעומק של 5,000 מטר. עלות הקידוח מוערכת ב-16 מיליון דולר כאשר במהלך הרבעון השני של 2014 גבעות תבצע מבחני הפקה בעלות של 9 מיליון דולר.

גבעות פועלת בעיקר בפיתוח שדה הנפט "מגד" שליד ראש העין. לפי דו"ח משאבים שפורסם בסוף מאי 2012 ונערך על ידי חברת NSAI, רזרבות הנפט בשדה מסתכמות ב-15.8 מיליון חביות נפט, כאשר חלק השותפות בנפט שבקידוח אחרי תשלום תמלוגים למדינה מסתכם ב-10 מיליון חביות נפט בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות