אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה סיסקו רכשה חברה ששווה 100 מיליון דולר ב-1.2 מיליארד דולר? צילום: בלומברג

למה סיסקו רכשה חברה ששווה 100 מיליון דולר ב-1.2 מיליארד דולר?

ענקית התקשורת קנתה את את חברת מראקי (Meraki), המתמחה בניהול רשתות על בסיס תוכנה, מתוך כוונה להיכנס בכל הכוח בשוק מחשוב הענן, סמנכ"ל סיסקו שהיה אחראי על הרכישה מסביר

08.01.2013, 14:03 | רפאל קאהאן

חברת מראקי נקנתה על ידי סיסקו לפני כחודש בסכום המרשים של 1.2 מיליארד דולר. הסכום מרשים עוד יותר בהתייחס לכך ששווייה של החברה על בסיס הפעילות שלה היה לא יותר מ-100 מיליון דולר, כפי שאישר סמנכ"ל חטיבת הרשתות לעסקים של סיסקו והאיש שחתם על הצ'ק, רוברט סודרברי בתשובה לשאלה הזו שנשאל על ידי משתמש באתר השאלות והתשובות "קואורה" (quora).

קראו עוד בכלכליסט

למה אם כן היו מוכנים בסיסקו להוציא סכום כזה על עסקה שעל פניו הייתה שווה הרבה פחות? לדברי סודרברי ישנן שלוש סיבות עיקריות לכך: למראקי יש דריסת רגל טובה בשוק שירות ניהול הרשתות לעסקים קטנים ובינוניים, שוויו של שוק זה על פי ההערכות של סיסקו הינו כ-5 מילארד דולר. הסיבה השניה היא שבסיסקו מאמינים שניתן לספק את הטכנולוגיה של מראקי גם לחברות גדולות ולזכות תוך כדי כך בנתח גדול בשוק ששוויו יותר מ-20 מיליארד דולר. הסיבה השלישית וכנראה החשוב ביותר היא שסיסקו רצתה לשים את ידיה על הצוות המקצועי ובעיקר על מקימי מראקי.

בסיכום דבריו מסביר סודרברי: "עכשיו שסגרנו את העסקה (חתמנו ב-20 בדצמבר), מקימי מראקי: סאנג'יט ביסוואס, ג'ון ביקט והנס רוברטסון, מתכוננים לאתגר הבא שלהם. בניית עסקי רשתות מבוססות ענן בשווי מיליארד דולר עבור סיסקו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות