אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייק דניאלס פורש מ-IBM לאחר 36 שנים צילום: בלומברג

מייק דניאלס פורש מ-IBM לאחר 36 שנים

סמנכ"ל חטיבת השירותים של IBM פורש מתפקידו לאחר שקידומו למנכ"לות החברה לא התבצע, במקומו הועדפה כאמור ג'יני רומטי כמנכ"לית ה-9 של "ביג בלו"

08.01.2013, 14:50 | בלומברג
חברת IBM מסרה כי סגן הנשיא הבכיר מייק דניאלס פורש לאחר 36 שנים בחברה. לאחר עזיבתו יקבלו שני סגניו את האחריות לחטיבת השירותים, המהווה כיום  את החטיבה הגדולה ביותר של החברה. דניאלס (58), יסיים את תפקידו ב-31 במרץ. דובר החברה אד ברביני מסר כי בעקבות עזיבתו, אריק קלמנטי סגן נשיא בכיר לשירותים טכנולוגיים עולמיים וברידג'ט ון קרלינגן, סגנית נשיא בכירה לשירותים עסקיים עולמיים, ידווחו ישירות למנכ"לית.

קראו עוד בכלכליסט

דניאלס עמד בראש חטיבה שמהווה 60% מהכנסות IBM, הספקית הגדולה בעולם של שירותי מחשוב. הוא נחשב גם כמועמד פוטנציאלי לתפקיד המנכ"ל, אולם בסופו של דבר מונתה בשנה שעברה ג'יני רומטי לתפקיד. דניאלס התבלט כמנהל המקפיד על חיסכון בעלויות, ובכך סייע לשולי הרווח של החברה בשנים האחרונות.

דניאלס הצטרף לחברה ישר לאחר סיום לימודיו באוניברסיטה, ועבר מסלול הזהה למסלולה של רומטי, במהלכו צבר ניסיון במכירות ובשירותים. ב-2005, לאחר שהמנכ"ל דאז סם פלמיסאנו פיצל את חטיבת השירותים ליחידת ייעוץ ויחידת טכנולוגיה, מונה דניאלס לראש יחידת הטכנולוגיה.

במסגרת התפקיד, פיטר דניאלס אלפי עובדים והעביר משרות למדינות זולות יותר כמו הודו, וזאת על מנת לקצץ בעלויות ולהגדיל את הרווחים. על פי תכנית החומש שלה, IBM מתכוונת להשיג רווח תפעולי שנתי של לפחות 20 דולר למניה עד 2015, עלייה מ-13.44 דולר ב-2011.

רומטי נכנסה לתפקידה כמנכ"לית בינואר של שנה שעברה. היא המנכ"לית התשיעית של החברה והאישה הראשונה המכהנת בתפקיד. באוקטובר היא מונתה גם ליו"ר הדירקטוריון, במקומו של פלמיסאנו.

מאז כניסתה לתפקיד, היא מינתה פעמיים עובדים מתוך החברה עצמה לאייש תפקידי הנהלה בכירים. ברונו די ליאו, מונה לראש המכירות, תפקיד שבו החזיקה רומטי עצמה לפני מינויה למנכ"לית. כמו כן, לפני שנה ון קרלינגן קודמה לראש מחלקת השירותים העסקיים, במקומו של פרנק קרן, שפרש לאחר 35 שנים בחברה. באוקטובר מונה קרן לתפקיד מנכ"ל חברת הייעוץ הטכנולוגית אריסנט גרופ.

מניות יבמ ירדו ב-0.7% ל-193.99 דולר בסגירת המסחר בניו יורק ביום שישי. ב-2012 המניה התחזקה ב-4.2%, זו השנה הרביעית ברציפות של עליות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות