אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוכנויות ההימורים: טוקיו - הפייבורטית לארח את אולימפיאדת 2020 צילום: אי פי אי

סוכנויות ההימורים: טוקיו - הפייבורטית לארח את אולימפיאדת 2020

סוכנות ההימורים הבריטית ויליאם היל העניקה לטוקיו סיכוי של 6 ל-4 לזכות במכרז של הוועד האולימפי הבינלאומי, סיכוי גבוה יותר משהוענק לאיסטנבול ומדריד

08.01.2013, 17:39 |  סוכנויות הידיעות

טוקיו תארח ב-2020 אולימפיאדה ומשחקים פראלימפיים שיותירו את העולם "פעור פה", כך לטענת מנכ"ל הוועדה המארגנת מסאטו מיזונו, בעודו מגיש את הצעת המועמדות של העיר.

קראו עוד בכלכליסט

נראה שגם סוכנויות ההימורים שותפות לאופטימיות הזו של מיזונו, שכן הן הציבו את הבירה היפנית כמועמדת המועדפת לזכייה, לאחר שהגישה את תוכנית העל שלה לוועד האולימפי הבינלאומי.

"זוהי תכנית מעולה ומרוכזת שמנצלת עד סופם אנרגיה אזרחית וידע תפעולי על מנת להפיק אולימפיאדה שתותיר את העולם פעור פה" טען מיזונו.

למיזונו נלוותה משלחת שכללה גם את הומארה סאווה, קפטן נבחרת כדורגל הנשים של יפן שזכתה באליפות העולם ב-2011, והשחיין טאקיוקי סוזוקי שזכה במדליית זהב במשחה 50 מטרים גב במשחקים הפראלימפיים בבייג'ינג 2008.

סאווה זכתה גם במדליית כסף באולימפיאדת לונדון 2012, ולטענתה החוויה הזו היא שהציתה בה את ההתלהבות לאירוח האולימפיאדה בטוקיו, לראשונה מאז 1964.

"אני רוצה לחוש את הרוח העמוקה הזו מאולימפיאדת לונדון פעם נוספת בטוקיו", הסבירה. "אני רוצה לעשות כל שביכולתי לשם כך".

טוקיו. הפרטים המלאים של התכנית צפויים להיחשף במסיבת עיתונאים שתתקיים מחר בטוקיו, ופעם נוספת באירוע בינלאומי שייערך ביום חמישי בלונדון, צילום: בלומברג טוקיו. הפרטים המלאים של התכנית צפויים להיחשף במסיבת עיתונאים שתתקיים מחר בטוקיו, ופעם נוספת באירוע בינלאומי שייערך ביום חמישי בלונדון | צילום: בלומברג טוקיו. הפרטים המלאים של התכנית צפויים להיחשף במסיבת עיתונאים שתתקיים מחר בטוקיו, ופעם נוספת באירוע בינלאומי שייערך ביום חמישי בלונדון, צילום: בלומברג

למיזונו ולספורטאים השגרירים הצטרפו גם קטסורה אניו, מנהל התכנון הבכיר לספורט בוועדת טוקיו 2020 ויסוהירו נאקאמורי, חבר במועצת המנהלים של הוועדה.

הפרטים המלאים של התוכנית צפויים להיחשף במסיבת עיתונאים שתתקיים מחר בטוקיו, ופעם נוספת באירוע בינלאומי שייערך ביום חמישי בלונדון.

"בעזרת תמיכה עצומה מהאנשים בטוקיו וברחבי יפן, חגגנו היום אבן דרך בלתי נשכחת באמצעות הגשת טפסי המועמדות שלנו", הוסיף טסונקאזו טאקדה, נשיא ועדת טוקיו 2020 והוועד האולימפי היפני.

"בהתבסס על לקחים שלמדנו מהגשת המועמדות שלנו לאולימפיאדת 2016, שמרנו על החלק הטוב ביותר בתוכנית הזו והוספנו לה נקודות חוזק חשובות. כעת שתהליך הגשת המועמדות שלנו הושלם, טוקיו התקרבה בצעד אחד נוסף ליישום תוכנית חדשנית ומעוררת השראה לקיום המשחקים. אולימפיאדת טוקיו ב-2020 תציע לספורטאים, לצופים ולמשפחות המשחקים האולימפיים והפראולימפיים חוויה של פעם בחיים".

אמונתו של טקאדה כי המשחקים בדרכם חזרה ליפן, קיבלה חיזוק מצד סוכנות ההימורים הבריטית ויליאם היל, שהעניקה לטוקיו סיכוי של 6 ל-4 לזכות במכרז, בעוד שהסיכויים של היריבות איסטנבול ומדריד עומדים על 5 ל-2 ו-3 ל-1, בהתאמה.

במידה והיא תיבחר בפגישת הוועד האולימפי הבינלאומי שתתקיים בבואנוס איירס ב-7 בספטמבר, תהיה זו הפעם השלישית שבה טוקיו זוכה בכבוד לארח את האולימפיאדה. המדינה זכתה בתחילה באירוח אולימפיאדת 1940, אולם הזכות נלקחה ממנה בעקבות מלחמת סין - יפן השנייה והוענקה להלסינקי, אם כי בסופו של דבר האולימפיאדה בוטלה בעקבות פרוץ מלחמת העולם השנייה. "טוקיו נבחרה כבר פעמיים, אך כך גם לונדון, ובפעם השלישית הם אפילו הפיקו את האולימפיאדה הטובה ביותר אי פעם", אמר דובר ויליאם היל ג'ו קרילי. "טוקיו בהחלט יכולה ללכת בעקבותיהם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות