אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל חשפה מעבד שיעניק לטאבלט עוצמה של מחשב שולחני

אינטל חשפה מעבד שיעניק לטאבלט עוצמה של מחשב שולחני

באירוע החברה בתערוכת CES הוצגו מעבדים חדשים שלה שמיועדים לשווקי הסלולר, הטאבלט והאולטרה-בוק. אינטל מתכננת להביא את הזול שבהם לחצי מיליארד מכשירים בתוך שנתיים - ותקדם פיתוחי טאבלטים עם מקלדת נתיקה שיעלו כ-600 דולר

08.01.2013, 18:14 | הראל עילם
דק יותר, זול יותר, חסכוני יותר באנרגיה: אילו היו מילות המפתח של מסיבת העיתונאים של אינטל בתערוכת האלקטרוניקה CES, בה יצרנית המעבדים חשפה שורה של מעבדים ופיתוחים שונים המיועדים לקשת רחבה של מוצרים, מטלפונים חכמים ועד לדור חדש של מחשבי אולטרה-בוק.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיברה על ארבעה סדרות מעבדים חדשות המיועדות לפלחי שוק שונים. ללא ספק, מדובר בשינוי אסטרטגיה משמעותי לחברה שעבר כה דאגה להדגיש את היכולות החישוביות והגרפיות של המוצרים החדשים שלה. הפעם, שמה החברה דגש דווקא דגש על עיצוב המוצרים וחסכון באנרגיה.

הסיבה העיקרית שהמאבק הגדול ביותר של אינטל כרגע הוא כבר לא על פלח שוק הצרכני, בעיקר בתחום המחשב האישי - בתחום הזה, היא הצליחה לחסל כמעט לחלוטין את המתחרה המובילה שלה, AMD. מדובר גם בקטגורייה שמצבה הולך ומורע. אינטל כרגע מחזרת דווקא אחרי יצרניות הסמארטפונים ומחשבי הלוח, ומנסה להעביר אותן אליה - ולנגוס באקוסיסטם הגדולה שחברת ARM הבריטית הצליחה ליצור בשוק הסלולר.

מימדים של טאבלט, מעבד של מחשב שולחני

המעבד הראשון שהציגה אינטל הוא Lexington, מעבד ממשפחת Atom שמיועד לטלפונים חכמים פשוטים וזולים, במיוחד בשווקים מתפתחים כגון אפריקה. הוא יהיה זמין לקראת סוף 2013. בשנה שעברה השיקה אינטל מספר מצומצם של טלפונים בשווקים מקומיים, בעיקר באסיה - והפעם היא יוצאת עם מעבד יעודי שצפוי להגיע ל"חצי מיליארד מכשירים עד 2015", לפי אינטל.

בין השאר, היא חתמה על שיתוף פעולה עם אייסר ועם ספאריקום, ספקית תקשורת גדולה באפריקה. במהלך השנה שעברה הקימה אינטל את מרכז הפיתוח הראשון שלה באפריקה ונראה כי החברה מזהה את הפוטנציאל ביבשת ומבקשת לממשו. האב-טיפוס הראשון שנועד להדגים את המעבד הוא טלפון פשוט במיוחד, המריץ אנדרואיד ותומך בשני כרטיסי SIM.

מוטורולה RAZR i, סמארטפון מבוסס Atom. אינטל רוצה להעמיק את כניסתה לשוק המובייל, צילום: ניצן סדן מוטורולה RAZR i, סמארטפון מבוסס Atom. אינטל רוצה להעמיק את כניסתה לשוק המובייל | צילום: ניצן סדן מוטורולה RAZR i, סמארטפון מבוסס Atom. אינטל רוצה להעמיק את כניסתה לשוק המובייל, צילום: ניצן סדן

החברה חשפה גם פרטים רשמיים ראשונים על BayTrail, הדור הבא של סדרת מעבדי האטום שמיועדת לטאבלטים. הוא מבוסס על ארכיטקטורת 22 ננומטר ומכיל ארבע ליבות, בניגוד למעבד CloverTrail הנוכחי שמבוסס על 32 ננומטר ומכיל רק שתי ליבות, מהפך שצפוי להוריד את צריכת האנרגיה של המעבד בחצי.

המעבד השלישי הוא שדרוג של סדרת המעבדים השולחניים הקיימת Ivy Bridge, דור חדש שצפוי להוריד את דרישות מעטפת האנרגיה אף יותר - ל-7 וואט בלבד. השדרוג יאפשר לבסס על המעבד טאבלטים ומחשבים היברידיים ולא רק לפטופים ומחשבים שולחניים. מדובר יהיה בקפיצת מדרגה אמיתית שתוכל להפוך טאבלטים לכמעט שווים למחשבים ניידים מבחינת כוח חישוב, אבל עדיין דקים וקלים.

אולטרה-בוקים היברידיים במחיר 600 דולר

ההכרזות הגדולות ביותר היו, כצפוי, בתחום האולטרה-בוקים, קטגוריית המחשבים הניידים הקלים שאינטל מנסה לקדם. החברה קוראת לכך "הדור הרביעי של האולטרה-בוקים" שיהיו המכשירים הראשונים להשתמש במעבדים מתקדמים במיוחד בארכיטקטורת 14 ננומטר.

טאבלט היברידי של אסוס - תצורת המחשב שרוצה אינטל לקדם טאבלט היברידי של אסוס - תצורת המחשב שרוצה אינטל לקדם טאבלט היברידי של אסוס - תצורת המחשב שרוצה אינטל לקדם

החברה מבטיחה כי מדובר "במעבד הראשון שעוצב עבור האולטרה-בוק", עם צריכת אנרגיה נמוכה, יכולות חישוב מתקדמות ותמיכה מובנית בטכנולוגיות כמו מסך מגע, סנכרון WiFi direct, מצלמת תלת ממד וממשק טבעי מבוסס פקודות קול ומחוות ידיים. החברה הדגימה טאבלט עם מעבד הסאוול שהיה דק במיוחד, כמו אייפד, אבל עם יכולות מתקדמות הרבה יותר וזמן סוללה מרשים של 13 שעות עבודה.

אינטל גם תקדם את תחום המחשבים ההיברדיים, בתצורה של טאבלטים עם מקלדות נתיקות (תצורה שקיימת בשוק, במחשבי אסוס, סמסונג, לנובו ואחרות). ההיברידיים הבאים מתוכננים לעלות כ-600 דולר בלבד ולהיות זמינים לקראת סוף השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות