אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית אסוס תרכוש את פעילות הסלולר של LG צילום: רפאל קאהאן

יבואנית אסוס תרכוש את פעילות הסלולר של LG

ברימאג, יבואנית LG, תמכור את זיכיון הסלולר של החברה ליבואנית אסוס, רונלייט. העסקה אמורה להיסגר תמורת 10 מיליון שקל לפחות

09.01.2013, 08:24 | גיל קליאן

האם LG תיכנס בקרוב למלחמה חזיתית על שוק הסמארטפונים היוקרתיים בישראל? אתמול דיווחה זכיינית החברה בישראל ברימאג על הסכם עקרונות למכירת הזיכיון על מכשירי סלולר של LG בארץ ליבואנית המחשבים אסוס, חברת רונלייט, תמורת 10 מיליון שקל לפחות. אם ההסכם יבשיל, הוא צפוי לשנות את מפת שחקניות מכשירי הסלולר בארץ.

עד היום לא הצליחה LG לתפוס נתח מכריע בשוק מכשירי הסלולר בישראל. גם בעולם נאבקה LG במיתוג בעייתי בתחום הסלולר, והביאה תוצאות נחותות מול ענקיות אלקטרוניקה כמו אפל וסמסונג. למרות זאת המשיכה החברה להיות פעילה בשוק הטלפונים החכמים בעולם, והביאה לא מעט חידושים טכנולוגיים ובהם מכשירי סלולר עם מסכי תלת־ממד ומסכי HD. לישראל הביאה LG בעיקר מכשירים שפונים לפלח שוק ממוצע ונמוך, בעוד שהמכשירים היקרים נותרו בעולם.

היתרון העיקרי של LG בשוק הוא הטכנולוגיה מעולם הטלוויזיות שבחברה מכניסים אל מכשירי הסלולר, וב־LG גם מקפידים כי מכשירי הסלולר שלהם יעבדו בקישוריות כמה שיותר מלאה עם הטלוויזיות.

טלפון של LG, צילום: רפי קהאן טלפון של LG | צילום: רפי קהאן טלפון של LG, צילום: רפי קהאן

אם אכן תושלם הרכישה יהיה מעניין לבחון אם ברונלייט אכן יהיו מוכנים להשקיע ולהיכנס לתחרות במכשירים יוקרתיים כמו אייפון של אפל וגלקסי של סמסונג. בחברה אמרו אתמול בתגובה לפניית "כלכליסט" כי "עדיין מוקדם לדבר על הנושא. חתמנו על הסכם עקרונות בלבד".

רונלייט תרכוש מברימאג את פעילות הסלולר של LG בעסקה משולבת שתכלול תשלום חד־פעמי לצד תמלוגים ממכירות הפעילות במשך ארבע שנים. עם ביצוע המכירה (מהלך שהצדדים מעריכים כי יתבצע עד 1 באפריל) תשלם רונלייט 8.6 מיליון שקל לברימאג. לאחר מכן, בשנתיים הראשונות תשלם רונלייט לברימאג גם 3% מהיקף מכירות מכשירי הסלולר של LG בישראל, בסכום שלא יפחת ממיליון שקל בכל שנה. ההתחשבנות בין הצדדים תהיה חודשית. בשנה השלישית תשלם רונלייט שוב 3% מהמכירות, אך ללא סכום מינימום. בשנה הרביעית תשלם רונלייט לברימאג 1% ממכירות מכשירי הסלולר של LG בישראל.

ברימאג, שבבעלות שאול זילברשטיין, מפיצה את מכשירי LG מאוגוסט 2009, לאחר שרכשה את פעילות הסלולר ממיני ליין תמורת 12 מיליון שקל. מי שהוציא את ברימאג משוק הסלולר היתה LG עצמה, שב־31 ביולי הודיעה לברימאג על סיום ההתקשרות בין החברות. LG נימקה את הביטול בשורה של טענות שהועלו כלפי ברימאג — שאותן ברימאג בחרה שלא לפרסם.

רונלייט מייבאת לישראל את הטאבלטים והמחשבים הניידים של אסוס, לצד דיבוריות קבועות לרכב ומכשירי ניווט של חברות כמו מיו. רונלייט נמצאת בבעלותו של רונן חזן ופועלת בשוק זה שני עשורים. מטה החברה ממוקם בראשון לציון והיא מעסיקה כ־50 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות