אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלרואי יצא ממנדלסון, ושווי החברה זינק ב־75% בשבוע

אלרואי יצא ממנדלסון, ושווי החברה זינק ב־75% בשבוע

נץ בונדס רכשה בשבוע שעבר 32% ממנדלסון מידי רוני אלרואי לפי שווי של 100 מיליון שקל. כעת, מנדלסון רוצה להנפיק לפי 175 מיליון שקל

09.01.2013, 23:27 | אסף גילעם

לפני שבוע רכשה נץ בונדס את חלקו של רוני אלרואי, בעל השליטה הקודם, בספקית חומרי התעשייה, ישראל מנדלסון, וכעת היא מתכננת לבצע הנפקת מניות ראשונית בבורסה. אתמול אישרה דירקטוריון מנדלסון מענק מיוחד של 1.3 מיליון שקל למנכ"ל החברה שרגא בר, אם יצליח להנפיק את החברה בשווי של 175 מיליון שקל לפחות. מדובר בפרמיה משמעותית על שוויה של מנדלסון כפי שהוא השתקף ברכישת חלקו של אלרואי.

נץ בונדס נכנסה לראשונה למנדלסון בפברואר 2012, כשרכשה 52.4% מהחברה בתמורה לסכום של 65 מיליון שקל. שווי החברה שנגזר מהעסקה דאז הסתכם בכ־124 מיליון שקל. בשבוע שעבר רכשה נץ בונדס כאמור 32% נוספים במנדלסון מידי אלרואי, בתמורה לסכום של 32 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 100 מיליון שקל. לאחר המכירה אלרואי ירד לאחזקה של 15% ונץ בונדס מחזיקה ב־85% הנותרים.

רוני אלרואי רוני אלרואי רוני אלרואי

מנדלסון, מציעה למנכ"ל שלה הנחה של 15% על 5% מהון המניות שלה, במידה שיצליח להנפיק אותה בשווי הדרוש. בנוסף, מציעה החברה למנכ"ל בונוס של 1% להנפקת אג"ח מתוכננת בהיקף של 70—200 מיליון שקל, הצפויה לצאת לפועל בימים הקרובים.

במקביל, קמן פרסמה אתמול הצעה לרכישת השליטה בשלד הבורסאי, ולהזרים לתוכו פעילות פיתוח תרופות. זאת, רגע לפני שהיא מביאה את ההסדר בינה לבין בעלי האג"ח לביהמ"ש.

לפי ההצעה, אם יאושר ההסדר בחברה, יוקצו לחברת דרמיפסור (העוסקת בפיתוח תרופה לפסוריאזיס ונמצאת בניסוי שלב 2 מתקדם), 90% ממניות החברה בתמורה להזרמת פעילותה לתוך השלד ול־2 מיליון שקל. לכל אחד מבנקים הנושים של קמן אחזקות, בנק הפועלים ובנק דיסקונט, יוקצו 4.99% מהמניות של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות