אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפריקה אישרה תוכנית לרכישת עצמית של אג"ח ב-700 מיליון שקל

אפריקה אישרה תוכנית לרכישת עצמית של אג"ח ב-700 מיליון שקל

מהחברה נמסר כי היא מתכננת לרכוש אג"ח מהסדרות כ"ו ו-כ"ז וזאת בשל "התשואה העודפת" שנסחרות איגרות החוב

10.01.2013, 09:41 | שי סלינס

אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב הודיעה היום (ה') לבורסה כי אישרה תוכנית לרכישה עצמית  של איגרות החוב ב-700 מיליון שקל.

מהחברה נמסר כי הרכישות יבוצעו מאיגרות החוב מהסדרות כ"ו (משך חיים ממוצע של 4.37 שנים) ו-כ"ז (מח"מ 4.1 שנים) ובהתאם להזדמנויות בשוק, במועדים, במחירים ובהיקפים שייקבעו על ידי הנהלת החברה. ההון הרשום למסחר של איגרת החוב כ"ו עומד על כ-2 מיליארד שקל והיא נסחרת בפארי ברוטו של 1.07 שקלים. ההון הרשום למסחר של איגרת החוב מהסדרה כ"ז מסתכם ב-1.58 מיליארד שקל והיא נסחרת בפארי ברוטו של שקל.

קראו עוד בכלכליסט

איגרת החוב כ"ו נסחרת בתשואה של 12.8% ואילו איגרת החוב מהסדרה כ"ז נסחרת בתשואה של 12.3% - נכון לסגירת המסחר אתמול בבורסה.

עוד נמסר מאפריקה כי בטרם אושרה תוכנית הרכישה העצמית בחן דירקטוריון החברה את מקורות המימון העומדים לרשות החברה לשם פירעון התחייבויותיה וכי למרות שביצוע התכנית יקטין את יתרות המזומנים, החברה מעריכה, שלא תפגע יכולתה לעמוד בהתחייבויותיה.

בנוסף מעריכה אפריקה כי בהתאם לתנאי השוק הרכישות יניבו תשואה עודפת על פני כל ההשקעות האחרות.

לפני כחצי שנה אפריקה יצאה למהלך של החלפת סדרות אג"ח לטובת הקדמת פירעונות וחסכון בהוצאות ריבית. החברה המציעה לבעלי האג"ח להחליף עד 75% מסדרה כ"ו (2.64 מיליארד שקל מתוך 3.5 מיליארד), באגרות חוב חדשות מסדרה כ"ז בהיקף של 2.84 מיליארד שקל, ושתהיה בעל לוח סילוקין מואץ יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות