אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקת החברה מתעכבת, ועובדי האחים עובדיה נותרו ללא משכורת צילום: צפריר אביוב

בלעדי לכלכליסט

מפרקת החברה מתעכבת, ועובדי האחים עובדיה נותרו ללא משכורת

200 עובדי ניקיון שהועסקו בהנהלת בתי המשפט לא קיבלו עדיין את משכורתם בשל התנהלות הגורמים האחראים לתשלום: ההנהלה והמפרקת רו"ח עליזה שרון

10.01.2013, 13:43 | ענת רואה

קרוב ל-200 עובדים המועסקים כעובדי ניקיון בהנהלת בתי המשפט, באמצעות חברת כוח האדם האחים עובדיה, לא מקבלים את משכורתם למרות החלטת בית המשפט שנועדה להבטיח תשלום במועד, וזאת בשל התנהלות תמוהה וסחבת של הגורמים האחראים לביצוע התשלום, המפרקת רו"ח עליזה שרון והנהלת בתי המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בעובדי ניקיון המועסקים בשכר מינימום, ורבים מהם אינם מסוגלים לספוג אפילו יום אחד של איחור בתשלום. המשכורת היתה צריכה להיות משולמת להם כבר אתמול (ד').

יצויין כי רק השבוע קבע בית המשפט העליון כי אי תשלום שכר מינימום במועדו אינו מהווה רק עבירה על חוק הלנת שכר, אלא גם עבירה פלילית.

לפני שבוע התקיים דיון ארוך בבית המשפט בפני השופט אילן שילה, שהוקדש להיערכות לתשלום במועד של המשכורת. בדיון קבע השופט כי כל לקוחותיה של חברת האחים עובדיה, שקרסה עקב חובות של 100 מיליון שקל, יעבירו עד יום שלישי את מלוא התשלומים בגין השירותים שקיבלו מעובדי האחים עובדיה, וזאת במטרה להבטיח שביום רביעי יקבלו כל העובדים את המשכורת. 

בפועל אתמול פנו עורכי הדין רמי קוגן ובת חן רחמים, המייצגים כ-400 עובדים בחברה, בבקשה בהולה לשופט שילה להורות על צו נגד הנהלת בתי המשפט שיחייב אותה להעביר מיד את הכסף לעובדים, לאחר שנמסר להם מפי רו"ח שרון כי זה לא הועבר במועד ובעקבות זאת לא שולמו המשכורות לעובדי הניקיון בהנהלת בתי המשפט. באופן חריג נתן השופט מיד צו "כמבוקש".

כמה שעות לאחר מכן פנה היועץ המשפטי של הנהלת בתי המשפט, עו"ד ברק לייזר, בהודעה דחופה לשופט מטעם הנהלת בתי המשפט, ובה טען כי הסיבה לאי העברת הכסף היא שעד למועד זה לא נשלחה להנהלת בתי המשפט דרישה לתשלום או חשבונית מס מטעם המפרקות הזמניות, אשר מכוחה ניתן לשלם את התמורה. עו"ד לייזר כתב כי ככל שהשופט עומד על כך שהכסף יועבר לאלתר, הרי שהוא מתבקש להורות לרו"ח עליזה ולמפרקת הזמנית הנוספת, עו"ד קרן ריכבך, להודיע במיידי על הסכום שיש להעביר וכן להעביר את החשבונית.

הבוקר מסר השופט שילה כי ביטל את הצו שנתן אתמול נגד הנהלת בתי המשפט בנימוק ש"ההחלטה ניתנה בטעות". השופט שילה לא דרש לקבל תגובה מיידית של המפרקות לעניין, אלא הקציב להן שלושה ימים למתן תגובתן, עד יום שני.

הבוקר פנה שוב עו"ד קוגן לשופט שילה וכתב לו כי כפי שנמסר לו מפי רו"ח עליזה שרון, הרי שהחשבונית נמסרה אתמול להנהלת בתי המשפט, כך שניתן לבצע את תשלום המשכורת היום ולא להמתין לשבוע הבא. קוגן כתב כי "אין זה ראוי שעובדי חברה המועסקים בהנהלת בתי המשפט יוחזקו כבני ערובה עקב מחדלה של החברה בשליחת דרישת תשלום וחשבונית מס".

מנכ"ל האחים עובדיה בן ציון עובדיה, צילום: צפריר אביוב מנכ"ל האחים עובדיה בן ציון עובדיה | צילום: צפריר אביוב מנכ"ל האחים עובדיה בן ציון עובדיה, צילום: צפריר אביוב

בתגובה לפניית "כלכליסט" נמסר מהנהלת בתי המשפט כי עד לרגע זה לא התקבלה אצלם חשבונית מקורית. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי נראה שהמפרקת רו"ח שרון העבירה חשבונית בפקס, אך על בסיסה לא ניתן לבצע את התשלום.

התוצאה היא כי 200 עובדי החברה ייאלצו להמתין לשבוע הבא, בהנחה שביום ראשון תמציא רו"ח שרון חשבונית מקורית להנהלת בתי המשפט, והאחרונה תעביר את הכסף ויתאפשר התשלום לעובדים.

עד כה לא התקבלה תגובת רו"ח עליזה שרון לפניית "כלכליסט" בשאלה מדוע לא הומצאה במועד חשבונית מקורית להנהלת בתי המשפט שתאפשר את ביצוע התשלום.

מדוברות בתי המשפט נמסר בתגובה: "בהמשך לאמור בהודעת הנהלת בתי המשפט שהוגשה לתיק, הנהלת בתי המשפט מבקשת לשלם את הסכום בהקדם ככל שניתן. עם זאת, לצורך העברת התשלום נדרשת חשבונית מקורית, וכאשר זו תתקבל בהנהלת בתי המשפט (עד כה לא התקבלה חשבונית מקורית) היא תיבדק ותשולם".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
משכורת חודש דצמבר
היום אנחנו סוף ה-13 לחודש ועדיין לא קיבלנו משכורת חודש דצמבר למרות שבית משפט קבע כי אסור לעכב משכורת של עובד אבל כנראה שהמפרקת באחים עובדיה עדיין לא יודעת מזה . רשות שדות התעופה העבירו את מלוא השכר ב-8 לחודש ינואר אבל המפרקות לא ממהרות לשלם את המגיע לעובדים כל החבורה של עורכי דין או רואה חשבון במשרדים אין להם תשובה לתת לעובדים עובדה קיימת שרק חלק קטן מהעובדים קבלנו את שכרם . לי נראה שהמפרקים הפקידו את הכסף בפקדון ועושים הון על גבם של עובדים משכנים בושה למדינה בושה לכנ"ר בושה לשופטים אשר אינם מסוגלים לתת תשובה ברורה .
אלחדד אלי , בתים  |  13.01.13
לכל התגובות