אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה בעליות; בואינג איבדה 2.5% צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה בעליות; בואינג איבדה 2.5%

נאסד"ק ודאו ג'ונס עלו ב-0.1%, S&P 500 ננעל ללא שינוי; הגירעון בתקציב הממשלתי הצטמצם בדצמבר ל-260 מיליון דולר בלבד. הגירעון המסחרי של ארה"ב התרחב בחודש נובמבר ל-48.7 מיליארד דולר

11.01.2013, 23:09 | גיא בן סימון

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ו') בעליות קלות, כשברקע הצטמצמות מרשימה בגירעון התקציבי של ממשלת ארה"ב בדצמבר לסכום של 260 מיליון דולר בלבד. עוד ברקע התרחבות הגירעון המסחרי של ארה"ב בנובמבר ב-15.8% ל-48.7 מיליארד דולר וכן נתוני האינפלציה בסין שטיפסה ל-2.5% בדצמבר - שיא של 7 חודשים.  

בסיכום שבועי עלה מדד נאסד"ק ב-0.8% ודאו ג'ונס הוסיף 0.4%.

דאו ג׳ונס נאסד"ק S&P 500

  

בכירים בפדרל ריזרב תקפו היום את המדיניות המוניטרית של הנגיד בן ברננקי. "תקופה ממושכת שבה הריבית עומדת על אפס עשויה להעלות באופן משמעותי את הסיכון לחוסר איזון פיננסי בעתיד, ולפגוע בהשגת יעד האינפלציה של 2%", טענה נשיאת הבנק הפדרלי של קנזס סיטי, אסתר ג'ורג' שהתייחסה למדיניות הריבית הנמוכה, והזהירה כי היא עשויה להוביל לאינפלציה. בבנק המרכזי התחייבו להשאיר את הריבית נמוכה עד אשר שיעור האבטלה ייפול ל-6.5%, וכל עוד האינפלציה לא מאיימת לעלות מעל ל-2.5%.

 

בן ברננקי יו"ר הפד, צילום: בלומברג בן ברננקי יו"ר הפד | צילום: בלומברג בן ברננקי יו"ר הפד, צילום: בלומברג

  

נשיא הבנק המרכזי של אירופה הותיר אתמול את הריבית ברמה של 0.75%. לדבריו, ההחלטה להותיר את הריבית על כנה התקבלה פה אחד ואין בכוונת הבנק המרכזי להפסיק כעת את רכישות האג״ח. זאת, לעומת הקולות שנשמעו מפרוטוקול הבנק המרכזי בארה״ב מדצמבר לפיהם הפד יפסיק רכישות האג״ח במהלך השנה.

  

האינפלציה בסין עלתה בדצמבר לשיא של שבעה חודשים. מדד הניקיי ביפן השלים שבוע תשיעי של עליות שערים, ועלה לשיא של 23 חודשים ברצף העליות השבועי הארוך ביותר שלו מאז 1988.

הקבינט היפני אישר חבילת תמריצים חדשה של 117 מיליארד דולר, שמטרתה להוציא את הכלכלה ממיתון וליצור 600 אלף מקומות עבודה חדשים. ראש הממשלה היפני שינזו אבה הודיע על השקת התוכנית במסיבת עיתונאים והדגיש כי האמצעים החדשים נועדו להוסיף 2% לצמיחה הכלכלית הממשית של יפן. אבה ניצל את הבמה אף כדי לקרוא לבנק המרכזי במדינה לפעול באגרסיביות יותר כדי לעודד מתן הלוואות ולעמוד ביעד אינפלציה ברור, שיעזרו ליפן להיחלץ מההאטה כלכלית שאפיינה את שני העשורים האחרונים.   

מאקרו

הגירעון בתקציב ממשלת ארה"ב הצטמצם בחודש דצמבר האחרון לרמה הטובה ביותר מבין חודשי דצמבר זה חמש שנים. הגירעון בחודש שעבר התכווץ כמעט לחלוטין ל-260 מיליון דולר מ-86 מליארד דולר בחודש דצמבר 2011, על פי נתוני משרד האוצר שפורסמו היום בוושינגטון. הנתון משקף הכנסות גבוהות יותר והוצאות נמוכות. הפער היה קטן יותר מהאומדן החציוני 1 מיליארד דולר בסקר הכלכלנים של בלומברג.

מוקדם יותר היום התפרסם כי הגירעון המסחרי של ארצות הברית התרחב בחודש נובמבר ב-15.8% ל-48.7 מיליארד דולר. זהו שיעור הגירעון הגבוה ביותר מאז אפריל. באוקטובר עמד הגירעון על 42.1 מיליארד דולר.

משרד המסחר האמריקאי מסר כי הייבוא טיפס ב-3.8% ל-231.3 מיליארד דולר, הרמה הגבוהה ביותר גם כן מאז אפריל, בעוד שהייצוא התרחב ב-1% ל-182.6 מיליארד דולר. התוצאות מנוגדות לתחזיות האנליסטים, שציפו כי הגירעון דווקא יצטמצם בנובמבר ל-41.3 מיליארד דולר. בבסיס לא מתואם, הגירעון המסחרי האמריקאי התרחב עם קנדה ועם האיחוד האירופי, אך התכווץ עם סין והמדינות מפיקות הנפט החברות בארגון אופ"ק.

המחירים של סחורות שיובאו לארצות הברית נפלו בדצמבר ב-0.1%, כך על פי דיווח של משרד העבודה האמריקאי. תחזיות הכלכלנים ציפו כי מחירי הייבוא יעלו ב-0.1%.

עקב התרחבות הגירעון המסחרי, כלכלנים רבים הורידו את תחזיות הצמיחה שלהם לרבעון הרביעי של 2012. כלכלני ג'יי פי מורגן מסרו כי צמיחת התוצר האמריקאי הסתכמה להערכתם ב-0.8%, לעומת 1.5% בחזיות מוקדמות.

מניות במרכז

מינהל התעופה הפדרלי הודיע כי יערוך ביקורת מקיפה על מערכות החשמל והכוח של מטוס בואינג 787, הדרימליינר, לאחר שריפה שפרצה השבוע במטוס מהדגם השייך לחברת ג'פן איירליינס.

הבנק האמריקאי וולס פארגו פרסם היום (יום ו') את תוצאותיו הרבעוניות, שהיו גבוהות מתחזיות האנליסטים. מהבנק נמסר כי עבור הרבעון הרביעי הרווח (לא כולל הוצאות חד פעמיות) עמד על 89 סנט למניה, בעוד שההכנסות הסתכמו ב-21.9 מיליארד דולר. לעומת זאת, התחזיות בוול סטריט ציפו לרווח של 88 סנט למניה והכנסות בגובה 21.29 מיליארד דולר.

עוד דיווח הבנק, כי נכון ל-31 בדצמבר 2012 כלל ההלוואות שהעניק עמדו על 799.6 מיליארד דולר, עלייה של 16.9 מיליארד דולר מהרבעון הקודם שהסתיים ב-30 בספטמבר 2012. הרווח הנקי ברבעון הרביעי זינק ב-24% ל-5.1 מיליארד דולר, שהם 91 סנט למניה, מ-4.1 מיליארד דולר, שהם 73 סנט למניה ברבעון הרביעי שנה קודם לכן. ההכנסות עלו ב-7% ל-21.9 מיליארד דולר. "אנחנו בעמדה טובה ומצפים ל-2013" נמסר מהבנק. וולס פארגו הוא הבנק הגדול הראשון שמפרסם את תוצאות הרבעון הרביעי, אחריו צפויים הדו"חות של ג'י.פי.מורגן, בנק אוף אמריקה וסיטיגרופ.

   

פיל שנלר, סמנכ״ל בכיר באפל, הזים את הפרסום ב״וול סטריט ג׳ורנל״ כי בכוונתה של אפל לייצר אייפון מוזל שכן זה נוגד את תפיסת השיווק של החברה. בפיפר ג׳פריס טענו כי פיתוח אייפון מוזל יפתח לאפל שוק רחב שיכול להוות רווח עצום.

  

אמריקן אקספרס דיווחה אמש לאחר המסחר על תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה מהם עולה כי ענקית האשראי עקפה את תחזיות האנליסטים הודות לעלייה בהוצאות הצרכנים ושיפור איכות האשראי עם זאת, החברה תקצץ 5,400 משרות. הרווח למניה של אמריקן אקספרס ברבעון הרביעי הסתכם ב-1.09 דולרים, או 1.2 מיליארד דולר - מעל התחזיות שצפו רווח למניה של 1.06 דולרים. עם זאת, מדובר בירידה לעומת רווח למניה של 1.01 בתקופה המקבילה אשתקד.

נוקיה חשפה אתמול את נתוני המכירות של מכשיריה ברבעון האחרון של 2012. לפי החברה, נמכרו 4.4 מיליון סמארטפוני Lumia לדגמיהם, שהניבו הכנסה של 1.57 מיליארד דולר. בסך הכל, מכרה נוקיה 6.6 סמארטפונים ברבעון זה - כשהיתר הם מכשירי סימביאן. כך דיווח אמש הבלוג TheNextWeb.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות