אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כסף לא קונה אזרחות: בלגיה דחתה את בקשת האיש העשיר בצרפת להתאזרח צילום: אי פי אי

כסף לא קונה אזרחות: בלגיה דחתה את בקשת האיש העשיר בצרפת להתאזרח

ברנרד ארנו, שעומד בראש אמפריית מותגי היוקרה LVMH, לא הצליח להוכיח שבלגיה היא מרכז החיים שלו בשלוש השנים האחרונות

12.01.2013, 11:50 | סוכנויות הידיעות
הפרקליטות הבלגית דחתה את בקשתו של האיש העשיר בצרפת ברנרד ארנו להתאזרח בבלגיה. בנימוקם כתבו הפרקליטים כי ארנו, העומד בראש אמפריית מותגי היוקרה LVMH, לא הצליח להוכיח כי בלגיה היא מרכז החיים שלו ושם הוא מתגורר רוב הזמן במהלך שלוש השנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

"אני מאשר כי פרקליטות העבירה את החלטתה לבית התחתון של הפרלמנט והיא שלילית", מצטט העיתון הבלגי "דה-מורגן" את סגן הפרקליט הראשי של בריסל, ז'אן-מרק מייר. ההחלטה של הפרקליטות תואמת את זו של משרד ההגירה הבלגי שגם מצא כי ארנו לא עומד בקריטריונים לקבלת האזרחות הבלגית ולא קבע את מקום מגוריו בשלוש השנים האחרונות בבלגיה.

החלטה של פרקליטות חיזקה את מבקריו של ארנו שטענו כי הוא מנסה להימלט מחובת תשלום המסים בצרפת זאת בעקבות החלטה של נשיא פרנסואה הולנדלהטיל מס על עשירים ולחייב אותם לשלם 75% על כל הכנסה מעל מיליון יורו לשנה. החוק הבלגי נוח יותר ומס עשירים מוטל על הכנסה מעל 1.3 מיליון דולר כאשר בניגוד לצרפת השכנה בלגיה לא גובה מס רווח הון. מס העשירים בצרפת נדחה לפי שעה בעקבות החלטת בית המשפט החוקתי שם.

החלטה סופית בדבר הענקת אזרחות צריכה לקבל ועדה פרלמנטרית בהתאם להמלצות של פרקליטות, שירות הביטחון הכללי ומשרד ההגירה מה שלא משאיר הרבה סיכויים לארנו, שהונו מוערך ב-41 מיליארד דולר.

ובתוך כך משרד המפשטים הבלגי החל בבדיקת רשת החברות שלאחרונה רשם ארנו במדינה בטענה כי אינן "שקופות מספיק". לרשויות בבלגיה יש יסוד להניח כי חברות שהקים ארנו במדינה נועדו לאפשר לו להעלים מסים במולדתו - בצרפת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות