אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: חגי בדש יהיה יו"ר איגוד בתי השקעות צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

מסתמן: חגי בדש יהיה יו"ר איגוד בתי השקעות

בישיבת ההקמה של האיגוד ביום חמישי, מונה עו"ד רונן סולומון מאיגוד לשכות המסחר למנכ"ל זמני. מרבית בתי ההשקעות תומכים בהקמת האיגוד

13.01.2013, 08:19 | רחלי בינדמן

התקדמות משמעותית בבמהלכים להקמת איגוד בתי השקעות. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי התקיימה ישיבת הקמה של איגוד בתי ההשקעות במסגרתה הביעו מרבית בתי ההשקעות את הסכמתם להקמת האיגוד. עוד נודע כי מי שצפוי לעמוד בראש האיגוד הוא חגי בדש, מנכ"ל בית ההשקעות פסגות. עו"ד רונן סולומון, מנהל תחום פיננסים ושוק ההון באיגוד לשכות המסחר, יהיה המנכ"ל הזמני של האיגוד זאת עד שימצא מנכ"ל שכיר קבוע.

עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנס, רן שחם, מנכ"ל משותף באלטשולר שחם, אילן רביב מנכ"ל דש־מיטב, עידו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי ואיציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט תומכים בהקמת האיגוד.

חגי בדש, צילום: עמית שעל חגי בדש | צילום: עמית שעל חגי בדש, צילום: עמית שעל

בתי ההשקעות מבקשים כבר תקופה ארוכה להתאחד ולהקים ארגון גג שירכז את האינטרסים שלהם, בדומה לאיגוד הבנקים ואיגוד חברות הביטוח שמפעילים לובי חזק כדי לייצג את האינטרסים שלהם. אחת המטרות המרכזיות של האיגוד היא לשפר את תדמית בתי ההשקעות מול הרגולטורים, חברי הכנסת והציבור הרחב, בין השאר על רקע התקופה המאתגרת שצפויה לבתי ההשקעות לקראת גל צפוי של הסדרי חוב. כיום קיימים אמנם תתי איגודים המייצגים אינטרסים של בתי ההשקעות ובהם איגוד חברי הבורסה, איגוד קופות הגמל, איגוד קרנות הנאמנות ואיגוד תעודות הסל, המאוגדים אף הם תחת לשכות המסחר, אך בקרב בתי ההשקעות מעוניינים בארגון על שייצג אינטרסים רחבים יותר.

הקמת האיגוד התעכבה משך תקופה ארוכה על רקע מחלוקות בין החברים הפוטנציאלים. זאת בין היתר על רקע חשש של חלק מבתי ההשקעות, בעיקר הקטנים שבהם, כי את הקו האסטרטגי של האיגוד יובילו הגופים הגדולים שידאגו לאינטרסים שלהם על חשבון יתר בתי ההשקעות. בתחילת 2012 היה נדמה כאילו הארגון עומד לקום, כשרונן טוב, שהיה מנכ"ל פסגות עד מאי האחרון, היה מועמד ליו"ר האיגוד אלא שאז התערער מעמדו של טוב בפסגות, עד שלבסוף סיים את תפקידו. יתרה מכך, דוד ברוך, לשעבר מנכ"ל אקסלנס שהיה בין התומכים הבולטים להקמת האיגוד סיים אף הוא תפקידו במהלך 2012, מה שעיכב את ההליך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות