אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ארגו" הזוכה הגדולה בטקס גלובוס הזהב

"ארגו" הזוכה הגדולה בטקס גלובוס הזהב

מול המומנטום של "לינקולן" לקראת טקס האוסקר, הפתיעו חברי תא הכתבים הזרים בהוליווד והעניקו את פרס גלובוס הזהב לסרט הדרמה הטוב ביותר ל"ארגו" של בן אפלק. "עלובי החיים" זכה בשלושה פרסים. "הומלנד" כבשה את גזרת הטלוויזיה

14.01.2013, 07:15 | ynet

והזוכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הדרמה הטובה ביותר הוא... "ארגו". כך נקבע לפנות בוקר (ב') בטקס שנערך בבוורלי הילס. האם זה אומר כי המותחן התקופתי עתיד לזכות גם בפרס הגדול בעוד חודש וחצי בטקס האוסקר? לא בהכרח. בן אפלק, שגם זכה בפרס הבימוי, קיבל אמנם רוח גבית מתא הכתבים הזרים של הוליווד, אולם ספק אם בחירתם הולמת גם זו של חברי האקדמיה האמריקנית לקולנוע וטלוויזיה, שרק בשבוע שעבר העניקו ל"לינקולן" של סטיבן שפילברג 12 מועמדויות, מול שבע בלבד של "ארגו". בנוסף, אפלק לא מועמד לאוסקר בקטגוריית הבימוי, מה שמחליש מאוד את סיכויי סרטו.

כוכבי הומלנד מקבלים את פסלון גלובוס הזהב, צילום: אימג כוכבי הומלנד מקבלים את פסלון גלובוס הזהב | צילום: אימג'בנק, gettyimages כוכבי הומלנד מקבלים את פסלון גלובוס הזהב, צילום: אימג

לצד ארגו, הזוכה הגדול של הטקס, שנערך זו הפעם ה-70, הוא סרטו של טום הופר "עלובי החיים" שזכה בפרס הסרט הטוב ביותר בקטגוריית המיוזיקל או הקומדיה. יו ג'קמן שמככב בו אף זכה בפרס השחקן הטוב בקטגוריה זו, ואן האת'אוויי זכתה בפרס שחקנית המשנה. בענף הטלוויזיה, "הומלנד" שוב כבשה - כצפוי - את הגזרה הדרמטית עם זכיות בפרסים על סדרת הדרמה הטובה ביותר, השחקנית (קלייר דיינס) והשחקן (דמיאן לואיס) הטובים ביותר בדרמה.

מתוך הסרט "ארגו" מתוך הסרט "ארגו" מתוך הסרט "ארגו"

"לינקולן", שנחשב למועמד המוביל לזכייה בפרס הנחשב בגלובוס הזהב - הפרס לסרט הדרמה הטוב - הסתפק בפרס בודד: פרס השחקן הראשי בדרמה שניתן כצפוי לדניאל דיי לואיס על גילום דמותו של הנשיא אברהם לינקולן. בפרס המקביל לשחקנית הראשית זכתה ג'סיקה צ'סטיין על תפקידה כסוכנת CIA במרדף אחר בן לאדן ב"כוננות עם שחר".

עוד לפני שהוכרז כי סרטו נבחר כדרמה הטובה ביותר, אפלק, זומן לבמה כדי לקבל את פרס הבימוי, וניכר כי הוא נרגש מאוד. כעשר דקות לאחר מכן, עלתה לבמה אשתו של אפלק, ג'ניפר גארנר, כדי להכריז על המנצח בפרס גלובוס הזהב לשחקן הראשי בקומדיה או מיוזיקל.

"בעלי שכח להודות לשני אנשים, אז הוא ביקש ממני לנצל את ההזדמנות ולהודות למפיקים גרנט הסלוב וג'ורג' קלוני", אמרה נבוכה. אחרי שמלאה את חובתה לאפלק, קראה בשמו של ג'קמן. בסופו של הערב עלו הסלוב וקלוני בעצמם כדי לקבל את פרס גלובוס הזהב לדרמה הטובה ביותר מידי ג'וליה רוברטס.

 

רגע משעשע זה, היה אחד מני רבים לאורך הטקס. טינה פיי ואיימי פוהלר, שנטלו את מלאכת ההנחיה של הטקס מריקי גרווייס (עליו אמרו "כשאתה מסבך את תא הכתבים הזרים בהוליווד, הם מאלצים אותך להנחות שנתיים נוספות"), פתחו את הטקס בהצדעה לנשים שעשו את הקולנוע והטלוויזיה השנה - כולל הן עצמן. השתיים חלקו מחמאות ובעיקר עקיצות לאן האת'אוויי, ג'ניפר לורנס, קת'רין ביגלו ("לא עקבתי אחרי השערוריה, אבל כשמדובר בעינויים, אני סומכת על האישה שהיתה נשואה לג'יימס קמרון במשך שלוש שנים").

 

טינה פיי דאגה גם לפרגן בתחילת הערב לג'וליאן מור, שגילמה בסרט הטלוויזיה "חוקי המשחק" את דמותה של שרה פיילין ובהמשך אף זכתה בפרס על כך. כזכור, החיקוי של פיי למועמדת לסגנית הנשיא היה לנקודת ציון תרבותית - כפי שהודה במאי הסרט ג'יי רואץ' עם זכייתו בקטגוריית המיני-סדרה/סרט טלוויזיה, שדאג גם להודות מעל הבמה לאשתו סוזנה הופס (חברת להקת הבנגאלס בדימוס), אותה כינה "נסיכת הרוק היהודיה שלי".

 

כוכבי הומלנד כוכבי הומלנד כוכבי הומלנד

 

רגע מפתיע הגיע כשג'ון גודמן ואלן ארקין הציגו את טוני מנדז, סוכן ה-CIA - אותו מגלם אפלק - שב-1979 הוביל את משימת חילוצם של בני הערובה האמריקנים מטהראן - הסיפור עליו מבוססת עלילת הסרט "ארגו", בו משתתפים השחקנים הוותיקים. ואם לא די בכך, זמן קצר לאחר מכן, עלה לבמה ביל קלינטון ("הבעל של הילארי", כפי שהגדירה זאת פוהלר). אחרי שהילל את אברהם לינקולן, הציג את הסרט על דמותו. ומה עם פיילין? הקהל נאלץ להסתפק בפיי, או במור.

 

ומהנשיא לשעבר קלינטון למושל קליפורניה לשעבר ארנולד שוורצנגר, שביחד עם חברו הטוב סילבסטר סטאלון, הכריז על הזוכה בפרס הסרט הזר: בן ארצו, מיכאל האנקה האוסטרי, על יצירתו החדשה "אהבה", שזכתה בפרס דקל הזהב בפסטיבל קאן וקיבלה גם חמש מועמדויות לאוסקר.

 

סשה בארון כהן הכריז על "אמיצה" כסרט האנימציה של השנה, עשה זאת לאחר ששיבח את ג'קמן, חברו לקאסט "עלובי החיים", על השלת כ-13.5 ק"ג ממשקלו לצורך הצילומים. "זה זהה למשקל שז'ראר דפרדייה פורק כשהוא מבקר בשירותים", אמר.

 

גם קוונטין טרנטינו עלה לבמה כדי לקבל את פרס התסריט על סרטו "ג'אנגו ללא מעצורים", ובניגוד לדיאלוגים השנונים בסרטיו, נראה כי הוא לא חד במיוחד. תוצאה של התרגשות? אולי. גם ג'ודי פוסטר שהוזמנה על ידי רוברט דאוני ג'וניור (שכרגיל ניסה לגנוב את ההצגה), היתה מעט מבולבלת והאריכה בדבריה כדי להבהיר, שגם אחרי קבלת פרס מפעל חיים מטעם תא הכתבים הזרים, היא מתכוונת להמשיך בעשייתה הקולנועית.

קטגוריות הקולנוע

דרמה: "ארגו"

קומדיה/מיוזיקל: "עלובי החיים"

הסרט הזר: "אהבה"

סרט אנימציה: "אמיצה"

במאי: בן אפלק, "ארגו"

תסריטאי: קוונטין טרנטינו, "ג'אנגו ללא מעצורים"

שחקן ראשי בדרמה: דניאל דיי לואיס, "לינקולן"

שחקנית ראשית בדרמה: ג'סיקה צ'סטיין, "כוננות עם שחר"

שחקן ראשי בקומדיה/מיוזיקל: יו ג'קמן, "עלובי החיים"

שחקנית ראשית בקומדיה/מיוזיקל: ג'ניפר לורנס, "אופטימיות היא שם המשחק"

שחקן משנה: כריסטוף וולץ, "ג'אנגו ללא מעצורים"

שחקנית משנה: אן האת'אוויי, "עלובי החיים"

הפסקול: מייקל דאנה, "חיי פיי"

השיר: אדל, "סקייפול"

קטגוריית הטלוויזיה

סדרת דרמה: "הומלנד"

שחקן בסדרת דרמה: דמיאן לואיס, "הומלנד"

שחקנית בסדרת דרמה: קלייר דיינס, "הומלנד"

סדרה קומית: "בנות"

שחקן בסדרה קומית:

דון צ'ידל, "House of Lies"

שחקנית בסדרה קומית: לינה דנהאם, "בנות"

מיני סדרה/סרט טלוויזיה: "חוקי המשחק"

שחקן במיני סדרה/סרט טלוויזיה: קווין קוסטנר, "האטפילד ומקוי"

שחקנית במיני סדרה/סרט טלוויזיה: ג'וליאן מור, "חוקי המשחק"

שחקן משנה: אד האריס, "חוקי המשחק"

שחקנית משנה: מגי סמית', "אחוזת דאונטאון"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות