אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך הסלולה: בכיר לשעבר באוצר מונה למנכ"ל מידרוג באדיבות דוברות משרד האוצר

בדרך הסלולה: בכיר לשעבר באוצר מונה למנכ"ל מידרוג

ערן היימר, שכיהן כסגן בכיר לחשב הכללי, מונה לתפקיד במקום גיל גזית שפרש בסוף השנה. יאלץ להתמודד עם הקיטון בהכנסות והחלת רגולציה על הענף

14.01.2013, 08:54 | ניר צליק

דירקטוריון חברת דירוג האשראי מידרוג החליט אמש למנות את ערן היימר, לשעבר סגן בכיר לחשב הכללי, למנכ"ל החברה במקום גיל גזית שפרש בסוף השנה.

היימר, בעל תואר שני בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, כיהן עד ליולי 2012 כמנהל חטיבת המימון והבנקים בחשב הכללי והיה אחראי בין היתר על ניהול החוב הממשלתי, ניהול ערבויות המדינה והפרטת הבנקים. 

קראו עוד בכלכליסט

קודם לכן, כיהן היימר כסגן מנהל רשות החברות למונופולים ותשתיות, כחשב משרד התחבורה וכמנהל מחלקת עסקאות מט"ח בחשב הכללי. בין בכירי החשב הכללי לשעבר שמצאו את מקומם במגזר העסקי ניתן למנות גם את שי טלמון, מנכ"ל כלל ביטוח, שהיה בעברו החשב הכללי במשרד האוצר ואת אלי יונס, מנכ"ל בנק מזרחי־טפחות, ששימש גם הוא בעבר כחשב הכללי.

החלטתו של גזית לסיים את התפקיד תואמה עם הבעלים, חברת הדירוג העולמית מודי'ס (המחזיקה ב־51% ממידרוג) וכן עם יוסף זינגר, איש העסקים רון וייסברג, והשותפים האסטרטגיים בחברה, בהם בנק אגוד, דש, וקרנות הפנסיה הוותיקות - עמיתים.

גזית צפוי להקים חברה חדשה שתעסוק בבנקאות להשקעות תוך שהוא חובר לרונן צלניר, עד לאחרונה יו"ר חברת החיתום פועלים אי.בי.אי ומוותיקי שוק החיתום בישראל. עזיבתו של גזית היא זעזוע נוסף שעובר על חברת הדירוג בתקופה האחרונה. מוקדם יותר השנה פרשה ממידרוג הסמנכ"לית הבכירה אביטל בר דיין, ובספטמבר מונתה לתפקיד אחראית החוב של קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר.

בנוסף לכך, חברת הדירוג, שגזית נמנה עם מייסדיה ומשמש כמנכ"ל שלה מיום הקמתה לפני עשר שנים, נמצאת בתהליך של התכווצות בהכנסות, בעקבות הירידה החדה בהיקף הנפקות החוב בשנה האחרונה ובעקבות הודעת חברות תעודות הסל הישראליות כי יחדלו לדרג את תעודות הסל שלהן, שדורגו באופן בלעדי על ידי מידרוג.

אם לא די בכך, בקרוב צפויה הכנסת להשלים את הליך החקיקה שיכניס את חברות הדירוג הישראליות לראשונה תחת פיקוח רשות ני"ע ויאפשר לרשות להטיל סנקציות על חברות הדירוג שיפעלו בניגוד עניינים.

בעקבות המשבר הפיננסי נאלץ גזית להתמודד עם לחצים מבפנים ומן החוץ כאשר מצד אחד, האנליסטים שלו הבהירו לו שאין מנוס מהורדת דירוג לחברות מסוימות, ומצד שני, החברות הפעילו לחצים ואיימו להפסיק את הדירוג. חלק מנוסחת התגמול של גזית מבוסס על ההכנסות של החברה, שכאמור ירדו בתקופה האחרונה.

גזית פעל בעיקר בפן השיווקי ופחות בדירוגים עצמם ובניתוחי החוב. בחוזה העסקתו קיים לגזית סעיף צינון, שאינו מגביל אותו מלהיות מועסק בחברות שדורגו על ידי מידרוג אך מגביל אותו מלעבוד בחברות מתחרות לחברות שדורגו על ידי מידרוג, מחשש להעברת מידע עסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות