אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סדקים ברפורמה של בנצי ליברמן: ראש החטיבה העסקית במינהל פורש אחרי חצי שנה בלבד צילום: נמרוד גליקמן

סדקים ברפורמה של בנצי ליברמן: ראש החטיבה העסקית במינהל פורש אחרי חצי שנה בלבד

הרקע לפרישתו של אריאל אבלין: התנגדות של בכירים במינהל לרפורמה שמוביל בנצי ליברמן, ונישולם מתחומי הליבה

14.01.2013, 10:04 | שי פאוזנר

כחצי שנה לאחר שמונה לתפקיד, פורש ראש החטיבה העסקית במינהל מקרקעי ישראל, אריאל אבלין. ההחלטה שלו לעזוב ידועה למנהל המינהל בנצי ליברמן כבר כמה שבועות, אולם בינתיים לא יצאה בעניין זה הודעה רשמית.

קראו עוד בכלכליסט

אבלין שודך לליברמן על ידי לשכת ראש הממשלה, לאחר שבמשך כעשור שימש בשורת תפקידים במשרד האוצר, בין השאר, כרפרנט של מינהל מקרקעי ישראל במשרדו של שטייניץ.

אבלין היה אמור להקים במינהל מקרקעי ישראל חטיבה חדשה ולעמוד בראשה. החטיבה הזו היא לב ליבו של הליך הרפורמה שאמורה לייעל את פעולת המינהל.

התוכנית היא כי החטיבה העסקית תרכז את כל הנושאים הכלכליים שבפעולת המינהל, ובראשם הפעילות של מכירות הקרקע ליזמים וקבלנים. משמעות הקמתה היתה אמורה להיות האצה דרמטית של כל פעולות הליבה של המינהל ולצידה אמורות לקום חטיבת פיקוח וחטיבת שירות.

בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, צילום: נחום ברנע בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל | צילום: נחום ברנע בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, צילום: נחום ברנע

אולם, בדיקת "כלכליסט" מעלה כי בסיס התוכנית הוא נישולם של בכירים במינהל מאחריות על תחומי ליבה. התנגדותם למהלך מהביאה להאטת קצב העברת המידע אל החטיבה החדשה ובעיקר לחוסר יכולת של הנוגעים בדבר לשנות את צורת העבודה בתחומים הכלכליים בארגון שאמור לעבור טלטלה של ממש בחודשים ובשנים הבאות.

הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל יצאה לדרך באיחור גדול לפני כשנה וחצי בעקבות ההגעה להסכמות בין הממשלה להסתדרות על מספר העובדים שיפרשו במסגרתה ועל תנאי הפרישה שלהם. מדובר בכ-200 עובדים שאמורים לפרוש מהמינהל.

מעבר להאצת פעולת המינהל אמורה הרפורמה להביא להפרדות של מחלק גדול מאזרחי ישראל בכך שהבעלות על הקרקע בבתים עירוניים תעבור אוטומטית לידי בעלי הבתים והדירות. בכך תייתר הרפורמה את הצורך לקבל את הסכמת המינהל לכל פעולה שנעשית על קרקעות אלה. הליך זה יצא לדרך בשנה שעברה ויימשך עוד כשנתיים, אם לא יהיו בו עיכובים יוצאי דופן.

דוברת מינהל מקרקעי ישראל מסרה בתגובה לדברים: "רפורמות מבניות אינן תלויות בחילופי כוח אדם. הרפורמה במינהל, המעוגנת בהחלטת ממשלה, ממשיכה להתקדם כמתוכנן וההכרזה על הקמת הרשות צפויה בקרוב. אריאל אבלין עוזב את המינהל בשל החלטתו האישית ואנחנו מאחלים לו בהצלחה בכל אשר יפנה. מנהל המינהל מר בנצי ליברמן לקח את האחריות על ניהול החטיבה עד למינוי מנהל חטיבה חדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות