אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציור של פיקאסו צפוי לגרוף 56 מיליון דולר במכירה פומבית

ציור של פיקאסו צפוי לגרוף 56 מיליון דולר במכירה פומבית

הציור המציג את המאהבת מארי-תרז וולטר יושבת על כורסה שחורה, נכלל בין 61 היצירות שיוצעו למכירה במסגרת המכירה הפומבית של סותבי'ס בחודש הבא

14.01.2013, 12:46 | סוכנויות הידיעות
ציור של פאבלו פיקאסו שבו מופיעה המאהבת שלו מארי-תרז וולטר צפוי לגרוף 56 מיליון דולר במכירה פומבית שתיערך בחודש הבא בלונדון.

הציור, שנקרא Femme assise pres d’une fenetre, מציג את מארי-תרז יושבת על כורסה שחורה, והוא נכלל בין 61 היצירות שיוצעו למכירה במסגרת המכירה הפומבית של סותבי'ס שתתקיים בבירה הבריטית ב-5 בפברואר, ותתמקד בעבודות אמנות אימפרסיוניסטיות, מודרניות וסוריאליסטיות. המכירה כולה צפויה להכניס 149 מיליון ליש"ט (240 מיליון דולר).

Femme assise pres d’une fenetre Femme assise pres d’une fenetre Femme assise pres d’une fenetre

מארי-תרז וולטר תוארה בביוגרפיות שנכתבו על פיקאסו כמאהבת, הדוגמנית והמוזה של האמן. הציורים בהם היא מופיעה נחשבים כאהובים במיוחד על אספני האמנות העשירים. במאי 2010 נמכר הציור "עירום, עלים ירוקים וחזה", שגם בו מצוירת וולטר, תמורת 106.5 מיליון דולר, שנחשב בזמנו לסכום שיא ששולם עבור יצירת אמנות במכירה פומבית.

היצירה הועברה לסותבי'ס מאוסף פרטי באירופה, והערכת השווי הרשמית שלה נעה בין 25-35 מיליון ליש"ט, על פי מחירי המכירות הפומביות. היא הופיעה לאחרונה בשוק המכירות הפומביות ב-1997.

במכירה הפומבית יוצע גם ציור שושנות המים של קלוד מונה Nympheas avec reflets de Hautes Herbes. השווי של יצירת האמנות, אותה צייר מונה בין 1914-1917, מוערכת בין 12-18 מיליון ליש"ט. כן יוצע למכירה גם ציורו של חואן מירו מ-1945 Femme revant de l’evasion, שתומחר בין 8-12 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות