אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלופי החיים: הלילה מבדר במיוחד בטקס גלובוס הזהב צילום: איי אף פי

אלופי החיים: הלילה מבדר במיוחד בטקס גלובוס הזהב

"בנות" הפתיעה כשגברה על "משפחה מודרנית", "ארגו" לקח ל"לינקולן" את הפרסים הגדולים וטינה פיי ואיימי פוהלר התעלו על ריקי ג'רווייס. "כלכליסט" מסכם לילה מבדר במיוחד בטקס גלובוס הזהב

15.01.2013, 10:27 | תמר וילרפורט וענת טוריסקי

שום דבר לא היה מובן מאליו בגלובוס הזהב. לא היה מובן מאליו שיהיה כיף (ותודה לטינה פיי ואיימי פוהלר, שהצליחו להעביר טקס ארוך בקצב מהנה), לא היה ברור מי יהיו הזוכים, ובטח לא מי יפסידו.

פיצוי ל"ארגו"

אחרי האכזבה של בן אפלק בהכרזת המועמדויות לאוסקר ("ארגו" מועמד לסרט הטוב ביותר אך אפלק עצמו לא מועמד לפרס השחקן או הבמאי. הוא כמובן הכחיש שהוא מאוכזב מכך), הגיעו טקסי בחירת המבקרים וגלובוס הזהב והעניקו ל"ארגו" יתרון. גלובוס הזהב כבר מזמן לא מנבא את האוסקר, אבל הזכייה של "ארגו" בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר ושל אפלק בפרס הבמאי הטוב ביותר בהחלט הופכים את ערב האוסקר למותח יותר ואת התחרות בין "ארגו" ו"לינקולן" לצמודה יותר. יכול להיות שגם הפעם, כמו עם "להציל את טוראי ריאן", ספילברג יחמיץ בסופו של דבר את הפרס החשוב ביותר אף שסרטו הוא המועמד המוביל?

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (4 תמונות)

בקטגוריית הדרמה/מיוזיקל, לעומת זאת, ל"עלובי החיים" לא ממש היתה תחרות רצינית. וכך, הזכייה של הסרט ושל יו ג'קמן ואן האתאוויי היו מהרגעים הפחות מפתיעים בערב. גם דניאל דיי־לואיס שזכה על משחקו ב"לינקולן" היה הפייבוריט בקטגוריה שלו. הזכייה של ג'סיקה צ'סטיין ("כוננות עם שחר") על משחק בסרט דרמה היתה מעט פחות צפויה, אבל גם היא היתה מהמובילות בקטגוריה שלה (באוסקר, כשצ'סטיין וג'ניפר לורנס יתמודדו באותה קטגוריית משחק, ללא הפרדה בין קומדיה ודרמה, התחרות תהיה יותר מעניינת).

למעשה, את אחד הרגעים המפתיעים בטקס סיפקה מי שכלל לא היתה מועמדת לפרס מרכזי השנה. ג'ודי פוסטר שזכתה בפרס מפעל חיים נשאה נאום צדקני שבו הוקיעה את הפלישה לפרטיותם של כוכבי קולנוע ורמזה על פרישה מהמקצוע. פוסטר, שמעולם לא הכריזה רשמית על נטייתה המינית, כן דיברה בעבר בציבור על העובדה שיש לה בת זוג. דווקא בימים אלה, שבהם המאבק על זכויות הומואים ולסביות (הזכות להינשא, למשל) נמצא במוקד הדיון על זכויות האזרח, פוסטר, עם הדרישה שלה להפריד בין הנראות על המסך לנראות במציאות וההתעלמות שלה מכוח ההשפעה של כוכבי קולנוע על דעת הקהל, הצטיירה כמנותקת מעט מרוח התקופה.

ניצחון הנעורים

בגזרת הטלוויזיה, בעונה שבה "הומלנד" הוזכרה בהקשרים לא מחמיאים כמו חוסר דיוק בפרטים ועלילה שחצתה את הגבול למופרכות, ומול מתמודדים חזקים במיוחד כמו "חדר החדשות" ו"אימפריית הפשע", הזכייה של הסדרה בפרס הפתיעה ושימחה, בעיקר את הישראלים. מדהים כמה אנחנו אוהבים לנכס לעצמנו את הסדרה, גם כשנדמה שהחוט המקשר היחיד בין "חטופים" ("שלנו") ו"הומלנד" הוא העובדה שהם וגם אנחנו אוהבים לראות את הטרוריסטים שלנו מתים.

אחרי שכוכבי "הומלנד" ירדו מהבמה עם פרסי סדרת הדרמה, השחקן (דמיאן לואיס) והשחקנית (קלייר דיינס), עלתה לבמה לנה דנהאם עם זכייתה שלה לסדרה הקומית, וזכתה להיות סוף סוף הקול של הדור שלה. בנות "בנות" נראו שיכורות

מניצחון הרווקות הצעירות על הבוגרים הבורגנים והבעה שאומרת "אנחנו לא באמת מבינות איך עקפנו בסיבוב את 'משפחה מודרנית'", הפייבוריטית הכמעט נצחית בקטגוריה.

נראה כי אחרי זכיות כל כך חד־משמעיות, "הומלנד" ו"בנות" השתלטו על רגעי השיא של הטקס, ואחרי שירדו מהבמה השאירו לאחרים לשאוף אבק שריפה, לא אבק כוכבים. הזוכה בפרס השחקן הראשי בקומדיה הוא דון צ'ידל מ"בית השקרים" המצוינת, ו"חוקי המשחק" לקחו את הפסלונים למיני־סדרה הטובה ביותר, ג'וליאן מור כשחקנית הראשית הטובה ואד האריס כשחקן המשנה. כמו תמיד, הצופים בישראל הרוויחו. כל הסדרות שזכו משודרות כאן, אז הנה, אנחנו בכל זאת אמריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות