אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט השני בדרך? דוידי במו"מ לרכוש את תאת טכנולוגיות צילום: יונתן בלום

בלעדי לכלכליסט

האקזיט השני בדרך? דוידי במו"מ לרכוש את תאת טכנולוגיות

קרן פימי מנהלת מגעים ראשונים לרכישת השליטה בתאת טכנולוגיות מכונס הנכסים של קבוצת קמן של רוני אלרואי. חמש שנים לאחר שמכרה את תאת לקבוצת קמן ברווח של 500%, ינסה ישי דוידי שוב להשביח את חברת ציוד התעופה

15.01.2013, 07:04 | גולן חזני

קרן פימי, בניהולו של ישי דוידי, מנהלת מגעים ראשוניים לרכישה השליטה בתאת טכנולוגיות, וזאת חמש שנים לאחר שמימשה את האחזקה בחברה ברווח נאה. ל"כלכליסט" נודע כי פימי רכשה את מסמכי ההתמודדות על רכישת השליטה בחברה מידי כונס הנכסים של קמן, ומנסה לחזור ולרכוש את השליטה.

פימי מכרה את השליטה בתאת ב־2007 לקמן תעשיות, שהיתה עד לאחרונה בשליטתו של רוני אלרואי. קמן רכשה את החברה באמצעות ישאל, החברה־הבת שלה. ב־2010 נקלעה קבוצת קמן לקשיים, ונכסיה הועברו בסוף 2012 לכינוס על ידי הבנקים השונים.

במכירתה של תאת מטפל עו"ד עופר שפירא, שמונה ככונס הנכסים על ידי בית המשפט לבקשת בנק הפועלים ובנק דיסקונט. שפירא מנהל מו"מ למכירה של תאת באופן בלתי תלוי בבנקים או ברוני אלרואי, ובעבר פורסם כי קרן סקיי מתעניינת ברכישת השליטה בחברה.

תאת טכנולוגיות פועלת בתחומים של ייצור ציוד תעופתי ושירותי שיפוץ ותחזוקה לציי תעופה ולחילות אוויר, והיא נחשבת לחברה הרווחיות ביותר בקבוצת קמן.

ישי דוידי, צילום: יונתן בלום ישי דוידי | צילום: יונתן בלום ישי דוידי, צילום: יונתן בלום

הביצועים השתפרו

קרן פימי רכשה 15.5% ממניות תאת טכנולוגיות (החברה־הבת של תאת תעשיות) באוגוסט 2004 תמורת 6 מיליון דולר, ובמסגרת עסקה זו קיבלה אופציות לרכישת 500 אלף מניות נוספות, שאותן מימשה בפברואר 2007 תמורת 3.5 מיליון דולר.

גילון בק, שותף מנהל בפימי, הוביל את הרכישה הראשונית (זו שבוצעה ב־2004) לצדו של דוידי, וכן את הליך ההשבחה של החברה שמכרה אז ב־33 מיליון דולר בשנה ורשמה רווח של 3.7 מיליון דולר. כעבור שנתיים, ב־2006, זינקו הכנסות החברה ל־77.5 מיליון דולר והרווח הנקי עמד על 6.1 מיליון דולר.

בהמשך רכשה תאת טכנולוגיות, בהובלתה של פימי, את פידמונט האמריקאית. לאחר הרכישה הונפקה פידמונט בנאסד"ק, במהלך שהכניס לקופת תאת טכנולוגיות 50 מיליון דולר.

ב־2007, כאמור, מימשה פימי את ההשקעה כשמכרה את המניות לאלרואי תמורת 37 מיליון דולר. בעקבות כך, רשמה פימי רווח שגבוה פי שישה על השקעתה הראשונית בתאת טכנולוגיות.

במסגרת המכירה לקמן רכש אלרואי 54% ממניות תאת תעשיות מידי המייסד שלמה אוסטרזר ושותפו דב צאלים תמורת 105 מיליון שקל וכן 10% ממניות תאת טכנולוגיות תמורת 54 מיליון שקל נוספים.

לא הפעם הראשונה

אם ירכוש דוידי את השליטה בתאת, תהיה זו הפעם שנייה שבה הוא חוזר לחברה שבה ביצע אקזיט - וזו לא תהיה הפעם הראשונה שהוא מבצע מהלך שכזה.

ב־2006 ביצעה קרן פימי אקזיט נאה בחברת תדירגן, יצרנית המכלולים לכלי רכב, ומכרה אותה לאינספייר שבשליטת אבי ורטהיים. בינואר 2011 נקלע ורטהיים לקשיים ומכר את תדירגן בחזרה לפימי תמורת השקעה של 42 מיליון שקל בחברה (פימי קיבלה 60% מהמניות).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות