אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: ברונפמן לא שילם על תיווך ברכישת דיסקונט צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג

תביעה: ברונפמן לא שילם על תיווך ברכישת דיסקונט

שני אנשי עסקים דורשים עמלה בגובה 4 מיליון שקל בטענה כי סייעו באיתור שותף לרכישת הבנק מהמדינה

15.01.2013, 08:52 | יצחק דנון

מתיו ברונפמן ושותפו שלום פישר נתבעים לשלם 4 מיליון שקל לאנשי העסקים אלעזר פינגרר ויהושע גוטמן, בטענה כי מדובר בעמלת תיווך שלה זכאים השניים עבור איתור משקיע לרכישת גרעין השליטה בדיסקונט.

קראו עוד בכלכליסט

מתיו ברונפמן. מכחיש שהבטיח לשלם עמלת תיווך, צילום: אלכס קולומויסקי מתיו ברונפמן. מכחיש שהבטיח לשלם עמלת תיווך | צילום: אלכס קולומויסקי מתיו ברונפמן. מכחיש שהבטיח לשלם עמלת תיווך, צילום: אלכס קולומויסקי

לטענת גוטמן ופינגרר, המעידים על עצמם כאנשי עסקים דתיים, הם ארגנו לברונפמן ופישר פגישה עם לני גרונסטין, יושב ראש דירקטוריון הבנק האמריקאי מטרופוליטן נשיונל, ועם נציגי הבנק, במטרה לבחון את האפשרות כי גרונסטין והבנק יצטרפו כמשקיעים לצורך מימוש עסקת דיסקונט. על פי התביעה, הבנק החליט לוותר על העסקה, אבל גרונסטין איתר את רובין שראן כמשקיע חלופי.

בינואר 2006 הושלמה עסקת הרכישה וגרעין השליטה בדיסקונט עבר לקבוצת ברונפמן־שראן תמורת 1.3 מיליארד שקל. לטענת התובעים, ברונפמן ופישר אישרו כי מגיעה להם תמורה בגין איתור המשקיע והבטיחו כי זו תשולם "כשהעסקה תיסגר", ואולם הם עדיין לא קיבלו דמי תיווך כלשהם.

פינגרר וגוטמן טוענים כי דמי התיוך המגיעים להם מסתכמים בכ־18.5 מיליון שקל, ואולם לצורכי אגרת בית המשפט הם החליטו להעמיד את סכום התביעה על 4 מיליון שקל. לדבריהם, בניסיון אחרון להימנע מתביעה הם פנו לפני כחודשיים אל ברונפמן ופישר במכתב דרישה לתשלום עמלת תיווך בגובה כ־2.5 מיליון דולר.

במכתב התגובה טענו הנתבעים כי הם דוחים את הטענה לפיה פינגרר וגוטמן היו אלה שהביאו ליצירת הקשר עם גרונסטין וכן את הטענה לפיה הוסכם לשלם להם עמלת תיווך כלשהי. בנוסף נטען כי נוכח מועד רכישת גרעין השליטה בדיסקונט, עילת התביעה, ככל שישנה כזו, התיישנה זה מכבר.

ברונפמן ופישר ציינו עוד במכתב התגובה ששלחו כי התובעים מבקשים לקבל כספים לא להם והם יישאו בנזקים שייגרמו לנתבעים היה ויינקטו הליכים משפטיים נגדם.

ממתיו ברונפמן ושלום פישר נמסר "כתב התביעה התקבל אצלנו ואנו לומדים את הנושא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות