אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעו את הגלולה: גיוון מפסיקה את תהליך המכירה של החברה צילום: סיון פרג'

בלעו את הגלולה: גיוון מפסיקה את תהליך המכירה של החברה

זאת חודשיים בלבד לאחר שהפתיעה החברה המפתחת גלולת אבחון למחלות מעיים את המשקיעים והודיעה כי היא בוחנת אופציות למכירתה; במקביל הודיעה דסק"ש המחזיקה ב-45.5% מגיוון כי היא רוצה למכור את השליטה בחברה

15.01.2013, 08:48 | שי סלינס

רק לפני כחודשיים הפתיעה גיוון אימג'ינג את המשקיעים בשוק ההון כשהודיעה כי היא בוחנת אופציות למכירתה ואילו היום שיגרה החברה הודעה לבורסה כי היא מפסיקה את התהליך.

קראו עוד בכלכליסט

מדירקטוריון החברה המפתחת גלולת אבחון למחלות מעיים (Pillcam SB), נמסר כי לאחר בחינה מעמיקה של המהלכם הצפויים של החברה בעתיד הקרוב, הוחלט לא למכור את החברה ולהשקיע בצמיחתה על מנת "לשרת בצורה הטובה ביותר את בעלי המניות".

במקביל חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר המחזיקה ב-45.5% מהון המניות של גיוון כי היא מחפשת למכור את השליטה בחברה.

גיוון ביצעה כמה רכישות בשנים האחרונות, בהן של סיירה סיינטיפיק שמייצרת מערכות למדידת חומציות ולחצים במערכת העיכול העליונה, שאחראית ל-30% מהכנסותיה. הרווח הנקי של גיוון ב-2012 כולה צפוי לעמוד על 14.2 מיליון דולר. עם זאת, גיוון חזתה כי ב-2016 יעמדו מכירותיה על 450 מיליון דולר.

בנוסף מגמת הצמיחה של גיוון רשמה האטה בשנים האחרונות, כאשר ב-2012 אמורה הצמיחה בהכנסות להסתכם ב-5% בלבד לעומת צמיחה של 13% ב-2011 ושל 11% ב-2010. כדי להגיע ליעד שאפתני של הכנסות בהיקף 450 מיליון דולר ב־2016 תצטרך גיוון לעשות שימוש ביתרת המזומנים שנמצאים בקופתה — 111 מיליון דולר — ולבצע רכישות משמעותיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות