אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל הגירעון בתקציב ביה"ח הדסה: המנכ"ל פרופ' אהוד קוקיה התפטר צילום: מיקי אלון

בשל הגירעון בתקציב ביה"ח הדסה: המנכ"ל פרופ' אהוד קוקיה התפטר

עפ"י תחזית 2013, הגירעון של בית החולים יעמוד על כ-200 מיליון שקל בתזרים המזומנים השוטף

15.01.2013, 09:18 | גולן חזני

פרופ' אהוד קוקיה הודיע לדירקטוריון המרכז הרפואי הדסה בירושלים על התפטרותו מתפקידו כמנכ"ל המרכז. המרכז הרפואי הדסה בירושלים, מתמודד בשנים האחרונות עם מצבו הפיננסי הקשה.

תחזית שנת 2013 אומרת כי הגרעון המשוער של בית החולים יעמוד בסך של כ-200 מיליון שקל בתזרים המזומנים השוטף. הקשיים העומדים בפני המרכז הרפואי הדסה, דומים למצבם של בתי חולים ציבוריים במדינת ישראל. נסיבות אלו, הביאו את מנכ"ל הדסה פרופ' אהוד קוקיה להגיש את התפטרותו ליו"ר דירקטוריון הדסה  אסתי דומיניסיני.

מספר חודשים לאחר תחילת כהונתו של פרופ' קוקיה התברר כי הגירעון בתזרים המזומנים והמשמעויות הנובעות ממנו עולה בהרבה על מה שהיה ידוע במועד תחילת כהונתו. גרעון תפעולי זה נמשך מזה מספר שנים.

הדירקטוריון קבל את התפטרותו של פרופ' קוקיה והודה לו על פעילותו. פרופ' קוקיה ימשיך בתפקידו לתקופה של לפחות שלושה חודשים נוספים, כדי לאפשר את העברת התפקיד למנכ"ל חדש באופן מסודר. ועדת איתור לאיוש תפקיד המנכ"ל החדש תוקם בימים הקרובים בראשות יו"ר הדירקטוריון.

כן התקבלה החלטה על ידי דירקטוריון שיש לקיים הליך הבראה שיטתי ומקצועי להתמודדות עם הבעיה הכלכלית, העומדת לפתחו, מזה מספר שנים מתוך כוונה להביא את בית החולים לאיזון תפעולי חיובי.

בהתאם להחלטה, תלווה את התהליך חברה בינלאומית בעלת נציגות ישראלית המתמחה בתהליכי הבראת בתי חולים ומערכות רפואיות ברחבי העולם. נציגי החברה יעבדו יחד עם ההנהלה והסגל, על מנת לבחון לעומק את מצבם האירגוני והפיננסי, של בתי החולים. בסיומו של ההליך, תגובשנה המלצות לשינויים המתחייבים, כשהעיקרון המנחה יהיה שמירה

על רמתם המקצועית הגבוהה של בתי החולים בטיפול, בהוראה ובמחקר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות