אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המבקר: ניגוד אינטרסים בהעסקתו של שלום זינגר כעו"ד חיצוני לגיבוש חוק התכנון והבנייה

המבקר: ניגוד אינטרסים בהעסקתו של שלום זינגר כעו"ד חיצוני לגיבוש חוק התכנון והבנייה

יצביע בדו"ח על מעורבות שרית דנה, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, בהעסקת זינגר. משרד ראש הממשלה מופקד על החוק, אך מי שניסחה אותו היא דנה

15.01.2013, 10:21 | כלכליסט

מבקר המדינה יצביע בדו"ח ביקורת על ניגוד אינטרסים בהעסקתו של שלום זינגר כעורך דין חיצוני לגיבוש חוק התכנון והבנייה החדש. משרד ראש הממשלה מופקד על החוק, אך מי שניסחה אותו היא המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד שרית דנה, אשר סוגיית המשך כהונתה נמצאת כרגע על הפרק.

קראו עוד בכלכליסט

דנה הסתייעה בשירותיו של זינגר למרות הקשר ההדוק ביניהם: זינגר היה היועץ המשפטי של משרד הפנים ודנה הייתה סגניתו, נחשבה לבת טיפוחיו והחליפה אותו בתפקיד לאחר שפרש. השניים נותרו ידידים קרובים. אגב, לפני כחמש שנים נבחר זינגר בוועדת איתור לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לענייני חקיקה, אך לא מונה מאחר שסירב לחתום על הסכם ניגוד עניינים. בוועדת האיתור ישב אז היועץ המשפטי מני מזוז ששמע טובות מדנה על המועמד.

המבקר שבודק את הליכי חקיקת חוק התכנון החדש, מצביע על מעורבות דנה בהעסקת זינגר. בשבועות האחרונים הועברו תגובות המבוקרים על הטיוטה הסופית למבקר המדינה.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "שרית דנה לא הנחתה להעסיק את עו"ד שלום זינגר שהועסק על ידי משרד ראש הממשלה, ועל פי בקשתו, במטרה לזרז את קצב הכנת הרפורמה.  העסקתו של עו"ד זינגר כעורך דין חיצוני לשם סיוע בחקיקה זו נעשתה בידיעתו ועל דעתו של היועץ המשפטי לממשלה באותה העת - מני מזוז. למיטב ידיעתנו, לא עבד עו"ד זינגר אלא לאחר שהעסקתו אושרה על ידי ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה.

עו"ד דנה לא היתה מעורבת בהחלטת ועדת המכרזים והטיפול בהתקשרות היה באחריות משרד ראש הממשלה. משכך, עו"ד דנה לא דרשה תשלום עבור עו"ד זינגר. היא התבקשה על ידי היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה לאשר ששעות העבודה שדווחו אכן בוצעו וכך עשתה."

כהונתה של דנה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים אזרחיים תמה לפני שבועיים. היועץ המשפטי לממשלה ביקש להאריכה אך ועדת החריגים בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר סירב. הסירוב חל גם לגבי ראש הרשות למשפט וטכנולוגיה עו"ד יורם הכהן. לגביו הוגש בג"ץ על ידי עו"ד דן חי, שביקש להורות ללוקר להאריך את כהונתו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות