אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום הבחירות: צפויה עלייה בפדיון של כ-150% לעסקים צילום: סבסטיאן שיינר

יום הבחירות: צפויה עלייה בפדיון של כ-150% לעסקים

כך על פי נתוני איגוד לשכות המסחר פדיון ענפי המסחר והשירותים. כמו כן, השכר המשולם לעובדים היום זה הוא בשיעור 200%. הפדיון צפוי לעמוד על כ-1.3 מיליארד שקל

15.01.2013, 13:00 | הדר קנה

יש מי שמחכים בציפייה ליום הבחירות: על פי נתוני איגוד לשכות המסחר פדיון ענפי המסחר והשירותים ביום הבחירות גבוה בממוצע עד כ-150% מאשר ביום רגיל. על פי נתוני לשכות המסחר הפדיון ביום הבחירות צפוי לעמוד על כ- 1.3 מיליארד שקל.

ישראלה מני, סמנכ"ל כלכלה ומסים באיגוד לשכות המסחר אמרה כי "ביום הבחירות הקרוב צפויה פעילות עסקית ערה במרבית העסקים בענפי המסחר והשירותים, והם צפויים לפעול מעבר לרגיל, ובכלל זה מרכזי קניות, רשתות השיווק, קניונים, מסעדות, פעילות פנאי ואחרים, הצפויים להציע מבצעים והנחות מיוחדים".

לדברי מני, על בסיס שנות העבר הפדיון ביום הבחירות גבוה בממוצע בכ- 100%-150%, תלוי בסוג העסק וגודלו, בהשוואה לממוצע היומי. זאת מאחר ויום שבתון זה ינוצל לקניות ולפעילויות תרבות ובידור במסגרת המשפחה".

עו"ד סיגל סודאי, מנהלת האגף ליחסי עבודה באיגוד לשכות המסחר הסבירה כי על אף שיום הבחירות מוגדר כיום שבתון, אין כל איסור על העסקת עובדים ביום הבחירות בכפוף להסכמתם.

לדבריה: "חוק יסוד הכנסת אינו אוסר על עבודה ביום הבחירות וכן לא נקבעה בו סנקציה עונשית. מהשוואה עם חוקים אחרים האוסרים על עבודה כגון חוק שעות עבודה ומנוחה, וחוק יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, עולה כי כאשר המחוקק רצה למנוע פעילות ביום מסוים, נקט בלשון איסור היוצרת עבירה וקבע סנקציה עונשית."

היא הוסיפה כי אף משתלם לעבוד ביום הבחירות: "בחוק לא נקבעה תמורה מיוחדת בגין העסקת עובדים ביום הבחירות, לפיכך הנוהג המקובל הוא תשלום שכר בשיעור של 200% או לחילופין שכר רגיל ומתן יום חופשה נוסף בתשלום. כמו כן, על המעסיקים שיפעלו ביום הבחירות, מוטלת החובה לאפשר לעובדים להעדר זמנית מהעבודה כדי לממש את זכות ההצבעה, בתאום עם הממונים עליהם."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות