אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי אצ"מ חשוד בהונאה; מעצרו הוארך צילום: shutterstock

בעלי אצ"מ חשוד בהונאה; מעצרו הוארך

המשטרה חושדת כי חברת אבזור רכבי הנכים תדרכה נכים כיצד לקבל אישור ממשרד הבריאות לאבזור יקר יותר. מעצרו של הבעלים צפריר סטמפל הוארך ב-6 ימים

15.01.2013, 18:19 | זוהר שחר לוי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ג') את מעצרו של בעלי חברת אצ"מ וכן של שבעה עובדים, עובדים לשעבר ובעלי מניות בחברה במסגרת בפרשת הונאה רחבת היקף של של הביטוח הלאומי.

קראו עוד בכלכליסט

המשטרה חושדת כי חברת אצ"מ, אחת החברות הפרטיות הגדולות בארץ לאבזור רכבי נכים, תדרכה נכים כיצד לבנות מצג שווא כך שיאושר להם ממשרד הבריאות אבזור יקר מכפי הנדרש מהם. כמו כן נבדק חשד כי גורם ממשרד הבריאות סייע להם. השמונה שמעצרם הוארך היום חשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה, מתן שוחד והלבנת הון.

אתמול, בתום חקירה סמויה של חשד להונאה שיטתית ובהיקף של מאות מיליוני שקלים, פשטו חוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) על משרדי אצ"מ ובתיהם של המעורבים ותפסו בין היתר מסמכים ומחשבים.

חקירת היאל"כ החלה בעקבות תחקיר עיתונאי של חדשות ערוץ 2 שהעלה חשדות כי ההתקנה העודפת הובילה לכמה תאונות דרכים, באחת מהן נהרגו שני בני אדם.

בעקבות חקירתם של המעורבים הובאו שמונה מהם להארכת מעצר בבית המשפט. על שמותיהם של כמה מהחשודים הוטל איסור פרסום.

"פרשה בהיקפים עצומים"

בין החשודים שנעצרו, נמצא גם אחד מבעלי החברה, צפריר סטמפל, החשוד בין השאר בעבירת מתן שוחד. "אנחנו טוענים", אמר נציג המשטרה, "במסגרת תפקידו כאחד הבעלים של החברה, הוא ושאר שותפיו והעובדים באותה חברה, חברו ביחד ורימו את המדינה ואת המוסד לביטוח לאומי במיליוני שקלים"."מדובר", הוסיף נציג המשטרה, "בפרשה בהיקפים עצומים שהחשוד הזה הוא חלק מאוד מרכזי בה ויש פעולות חקירה רבות שיש לעשות".

סנגורו של סטמפל, עו"ד שי וולשין, אמר בדיון כי אף שמדובר בחשדות כבדים ובעבירה של שוחד, אין צורך לעצור את מנכ"ל החברה וניתן לשחררו למעצר בית. "אני לא מכיר את כל הפרטים", אמר, "אבל אני מניח שיש מצעד של אנשים נכים שצריכים לבוא למסור גרסה. אנשים שקיבלו יותר ממה שיכלו לקבל. החשוד אדם בוגר, יכול לשהות במעצר בית, לא ישבש את החקירה ולא יעשה שום פעולה. לא ייגרם בכך כל נזק".

שופט המעצרים בבית משפט השלום בראשל"צ, מנחם מזרחי, הורה על הארכת מעצרו של סטמפל בשישה ימים מאחר שלדבריו שחרורו בשלב זה עשוי לשבש את מהלכי החקירה. "בהתאם לבקתש המשטרה", כתב השופט, "קיבל החשוד במרמה כספים בהיקפים נכבדים, והוא עשה כן במהלך השנים האחרונות במסגרת תפקידו כבעלים של חברת אצ"מ. קיים חשד בסביר לביצוע העבירות המיוחסות לו וניתן לומר שקיימות ראיות לכאורה של ממש".

במהלך הדיונים בפני שופט המעצרים ציינו נציגי המשטרה, רס"ר רביב מרגלית ורס"ר ליאור רוטנברג, כי סדר גודלה של הפרשה הוא עצום. "מדובר", כך אמרו, "במאות נחקרים, ורק אתמול ביום החקירה הגלויה נחקרו כ-70 נחקרים. מדובר במרמה בסדר גודל של מאות מיליוני שקלים"..

בין החשודים הנוספים שהוארך מעצרם מצויים יועץ טכני בחברה, שלמה ציוני, מנהל טכני בחברה, משה סידס, בעל מניות בחברה ששמו נאסר לפרסום וכן אדם נוסף ששמו נאסר לפרסום הקשור לחברה והוא סגן אלוף במיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
צריך גם להגיד את האמת הטובה על חברת אצמ
כבר שנים שהמשפחה שלי נעזרת בשירותי אצמ ואני חושבת שהכתבה הזו בכלל לא מייצגת אותה נכון. יש לי מניסיון אישי רק דברים טובים להגיד על החברה שם, על השירות, הזמינות והלב הרחב בהתמודדות עם מצבים כל כך לא פשוטים, שכל מי שנעזר בשירותי אצמ מכיר. עלו והצליחו
מיכל , תל אביב  |  27.03.14
8.
הביורוקרטיה הקשה בארץ גורמת למרד אזרחים בארץ!
שבוע טוב.. אני מעוניין להיות פעיל חברתי ולהצטרף אליכם למפגשים, אספר על עצמי מעט:קשרי חוץ תמיד עניינו אותי ולאחר טיול ממושך בעולם יצרתי קשרים(הגיעו לבקר את הארץ חבריי הגרמנים) ברוב מדינות העולם.. אני חושב שכל אדם שיוצא לטיול הוא או היא ''שגריר\ה'' כיום אני מאמץ חייל לוחם על מנת להקל עליו את הקשיים המנטליים ולאחר הנסיון שאני רכשתי. התחלתי לימודי פראמדיק והתכלית שלי היא לשנות את שיטת הטיפול!! אפשרי להיות הומני ורוחני גם במעשי! בגיל 20 עברתי לרמת הגולן כרקע אידיאולוגי ולהתוות ציוויליזציה לדור הבא כדי שילמדו לאהוב את האזורים הרחוקים ולפתח אותם. ציפי לבני אישה הומנית לא רק לארץ ישראל או לאוכלוסיית העולם היא בנוסף נוקטת עמדה למען בע''ח ואני איתה בדעותיה!! בהצלחהה בקרב הקרוב לראשות הממשלה והלוואי שננצח!! תודה, רפאל אשמח לשמוע מהתנועה!
אצ''מ הומאני , ישראל  |  20.01.13
7.
לחזק את אותם אנשים שסובלים כרגע בעקבות המדינה הכושלת והתקשורת הבעייתית והשוחטת!
אצ''מ היא חברה הומנית שעוזרת לנכים ולא מרמה אף אחד מספיק עם השטויות של המדינה הזאת!! תחשבו רגע בגדול !! אצ''מ חברה שתורמת מכספיה כדי לתמוך בנכים שבמדינההה!! לא עוזרים להם!! אצ''מ עומדת מול הביורוקרטיה הקשה והמפלה של המדינה!! איפהה המדינה עוזרת לנכים?? ישנתם??? מה קרה כואב לכם במדינה לשמוע שאנשים עוזרים ומרוויחים כסף?? מדינה בזיון??? בזמן שערבים סוחרים בנשק על חשבון בטחוננו וטווחים באנשים חפים מפשע כל המדינה הזאת נאיבית!!! שוטרים מקבלים אוכל חינם מערבים כדי שהם (השוטרים) לא יפלילו אותם ואת העלמות המס שלהם!! ואתם באים ועוצרים בעלי חברה ששואפת לדו קיום וחברה שעוזרת לאנשים קששי יום לשמוח!! המדינה לא עושה כךום לטובת אנשים שקשה להם!!!!! תפנימו אזרחי מדינת ישראל עושים רפורמה לאחר שהשלטון כשל בחברה!!!!
חוויתי את הביורוקרטיה הקשה בארץ , ישראל  |  20.01.13
6.
מצב הזוי.
נראה לכם הגיוני שנכה מקבל אבזור לרכב נכים ביותר מ- 400,000 ש"ח. הנכה נפטר אחרי שנה . לפי דרישת הביטוח הלאומי לביטול החיוב - אצ"מ מפרקת את האבזור ולוקחת לעצמה "לחלפים" ו- ביטוח לאומי מוותר על ההלוואה. זה המצב. עכשיו תגידו מה דעתכם. על אצ"מ ועל הביטוח הלאומי ועל הקשר בינהם.
יצחק , הרצליה  |  19.01.13
לכל התגובות