אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרית דנה עוד יכולה לחזור למשרד היועמ"ש

שרית דנה עוד יכולה לחזור למשרד היועמ"ש

במשרד המשפטים לא החליטו אם לנסות להאריך את כהונתה של דנה או למנות ממלא מקום זמני

16.01.2013, 08:24 | משה גורלי

במשרד המשפטים טרם החליטו איזו מדרכי הפעולה האפשריות ברצונם לנקוט בפרשת שרית דנה. דרך המלך להארכת כהונתה כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה היא פנייה לוועדת החריגים כדי שתחזור בה מסירובה הראשוני להארכה. חלוקת הקולות בהחלטה המקורית היתה שניים נגד - מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר ומנכ"ל משרד האוצר דורון כהן, ושניים בעד - נציב שירות המדינה משה דיין והמשנה ליועץ המשפטי דינה זילבר. במצב כזה מכריעה דעתו של יו"ר הוועדה לוקר.

סירובו של לוקר להאריך את כהונתה של דנה הוא סירוב עקרוני. נמאס לו מבקשות ההארכה המתרבות לפני הבחירות, במיוחד כשלטענתו היה למשרד המשפטים די זמן להיערך לקראת סיום הקדנציה של דנה. מנגד, לוקר נתפס במשרד המשפטים כמי שמייצג את האינטרס הממשלתי להרחיק את דנה, שמעכבת יוזמות שקרובות ללבם של הבוסים שלו. מלכוד זה מעקר במקצת את סיכוייה של הפנייה החוזרת.

דו"ח המבקר נכנס לקלחת

המסלול השני שיכול לנקוט משרד המשפטים הוא מינוי ממלא מקום זמני שיחליף את דנה ויפעיל את הסמכויות הסטטוטוריות החיוניות כדי שהפיקוח המשפטי בתחום התכנון והבנייה לא יישלל. במשרד המשפטים מודעים לפתרון זה, אבל טוענים שקשה למלא את נעליה הגדולות של דנה במומחיות ובבקיאות הנדרשות מהיום למחר וללא חפיפה מסודרת.

אל תוך הקלחת הזו הושלך הפרסום על דו"ח הביקורת המתגבש על ניגוד האינטרסים של דנה בהעסקתו של עו"ד שלום זינגר כיועץ חיצוני לגיבוש חוק התכנון והבנייה החדש. דנה היא שניסחה אותו כמשנה ליועץ המשפטי לממשלה, והסתייעה בשירותיו של זינגר למרות הקשר ההדוק ביניהם.

זינגר היה היועץ המשפטי של משרד הפנים ודנה היתה סגניתו, נחשבה לבת טיפוחיו והחליפה אותו בתפקיד לאחר שפרש. השניים נותרו ידידים קרובים. לפני כחמש שנים נבחר זינגר בוועדת איתור לתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לענייני חקיקה, אך לא מונה מאחר שסירב לחתום על הסכם ניגוד עניינים. בוועדת האיתור ישב אז היועץ המשפטי מני מזוז, ששמע טובות מדנה על המועמד. בשבועות האחרונים הועברו תגובות המבוקרים על הטיוטה הסופית למבקר המדינה.

הלשכות מתנערות

במשרד המשפטים סבורים שמדובר באטריות קרות שחוממו מחדש: "עו"ד דנה לא הנחתה להעסיק את עו"ד שלום זינגר, אלא הוא הועסק על ידי משרד ראש הממשלה ועל פי בקשתו במטרה לזרז את קצב הכנת הרפורמה. ההחלטה על העסקתו התקבלה על ידי ועדת המכרזים של משרד ראש הממשלה ואושרה בידי הוועדה להעסקת עורכי דין פרטיים במשרדי הממשלה. העסקתו נעשתה בידיעתו ועל דעתו של היועץ המשפטי לממשלה באותה העת, מני מזוז. למיטב ידיעתנו לא עבד עו"ד זינגר אלא לאחר שהעסקתו אושרה על ידי ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה. עו"ד דנה לא היתה מעורבת בהחלטת ועדת המכרזים והטיפול בהתקשרות היה באחריות משרד ראש הממשלה. משכך עו"ד דנה לא דרשה תשלום עבור עו"ד זינגר. היא התבקשה על ידי היועצת המשפטית של משרד רה"מ לאשר ששעות העבודה שדווחו אכן בוצעו, וכך עשתה".

לעומת זאת, ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "עו"ד זינגר הועסק כחבר בצוות הכנת חוק התכנון והבנייה בראשות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד שרית דנה, ולא עבור הלשכה המשפטית של משרד ראש הממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות