אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי פתוח מתניעה את מהלך מכירת כלל ביטוח לכור צילום: אוראל כהן

אי.די.בי פתוח מתניעה את מהלך מכירת כלל ביטוח לכור

החברה הודיעה כי תיבחן אפשרות של הצעה לרכישה על ידי כור גם של חלק מהחזקות הציבור בכלל ביטוח

16.01.2013, 19:44 | מעין מנלה
אי.די.בי פתוח, שבשליטת אי.די.בי אחזקות של נוחי דנקנר, מתניעה את מהלך מכירת כלל ביטוח לכור. החברה הודיעה הערב לבורסה כי החליטה להציע לכור לנהל משא ומתן על עסקה למכירה של החזקות אי.די.בי פתוח בכלל ביטוח לכור על בסיס שווי שייקבע על פי הערכת שווי חיצונית.

כמו כן, הודיעה אי.די.בי. פתוח כי תיבחן אפשרות של הצעה לרכישה על ידי כור גם של חלק מהחזקות הציבור בכלל ביטוח.

דירקטוריון אי.די.בי פתוח מינה את חברי ועדת הביקורת של החברה כוועדה בלתי תלויה שתבחן את פרטי העסקה ותלווה את המו"מ.

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: עמית שעל נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: עמית שעל נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: עמית שעל

 

ב-6 בינואר נחשף ב"כלכליסט" כי בעל השליטה באי.די.בי, נוחי דנקנר בוחן ביצוע עסקת בעלי עניין שבה תימכר השליטה בכלל ביטוח מאי.די.בי פתוח לכור. באי.די.בי רואים בעסקה פתרון משמעותי עבור החברה ולכן יעשו, ככל הנראה, הכל כדי להוציאה לפועל.

 

כור היא חברת האחזקות היחידה בשרשרת הפירמידה של הקבוצה שיש בה יתרות נזילות גבוהות. נכון לסוף נובמבר היו בקופת כור 2.2 מיליארד שקל במזומן, מתוכם 1.9 מיליארד שקל נקיים משעבוד. את קופת המזומנים הזו התכוונה אי.די.בי לנצל במיזוג של כור לתוך אי.די.בי אחזקות, אולם עם הסרת הצעתה של קרן KKR למתן הלוואה של 200 מיליון דולר לאי.די.בי אחזקות פחתו הסיכויים למימוש אפשרות זו, אם כי החברה מחפשת אחר קרן אחרת שתבצע את ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
"הערכת שווי חיצונית" - אותם מעריכים שהעריכו את אידיבי תיירות ??? לא יעבור
יש כבר הוכחה של מקרה אחד בו נוחי זרק חברה שלא שווה כלום ועם חובות על אידיבי פיתוח לפי הערכת שווי של "מעריכים חיצוניים". עד היום אידיבי פיתוח הפסידה בגלל ההשקעה הזאת. בית המשפט לא יתן לזה לקרות שנית. ה"מעריכים החיצוניים" צריכים לזכור שגם הם ברי תביעה. כור לא צריכה לשלם על חברה סכום שהרווח ממנו הוא 4 אחוז במקרה הטוב, ושהעתיד שלה הוא לא ברור ולא ברור לאן היא מתפתחת וכיצד היא תתחרה במגדל ושאר החברות.
17.01.13
1.
נוחי עשה את תרגיל " מעריב" רוקן את כלל וכספי הפניסה ומוכר להסיר אחריות מהקטסטרופה
בכירי האוצר משתפים פעולה עם נוחי דנקנר למנוע מהציבור ערב הבחירות את מצבם האמיתי של קופות הפנסיה והביטוח של כלל , הקופות רייקות לחלוטין , מה בדיוק מוכרים ????. צריכה לקום וועדת חקירה ממלכתית, היכן נעלמו מיליארדים מכפסי חסכונות הציבור !!!!!ציבור מטומטם ולכן הציבור משלם .
דנה  |  17.01.13