אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקציית פייסבוק מסנג'ר מאפשרת שיחות קוליות באייפון איור: רחלי שלו

אפליקציית פייסבוק מסנג'ר מאפשרת שיחות קוליות באייפון

פייסבוק ממשיכה לנסות והלפוך את האפליקציות שלה למרכז הפעילות של המשתמש: כעת ניתן להשתמש באפליקציית המסנג'ר באייפון גם כתחליף לטלפון

17.01.2013, 11:53 | יוסי גורביץ

פייסבוק הודיעה כי החל מאתמול (ד'), ניתן להשתמש באפליקציית המסנג'ר שלה באייפון לא רק לשליחת הודעות טקסט, אלא גם לביצוע שיחות קוליות דרך VOIP. השיחות מוגבלות בינתיים לאודיו בלבד, ללא וידאו, ולא ברור אם ומתי תגיע פונקציונליות דומה גם לאפליקציית האנדרואיד של המסנג'ר. השירות מוגבל בינתיים למשתמשים בארה"ב וקנדה. פייסבוק לא מסרה מתי, אם בכלל, היא תאפשר שימוש דומה גם מחוץ לגבולות צפון אמריקה.

עד כה לא התקבלה תגובה מאפל, אך ב"וול סטריט ג'רנל" העריכו כי החברה עשוי לראות בעין רעה שינוי בפונקציונליות מרכזית כל כך של המכשיר. בעבר פסלה אפל אפליקציות מחנות האפסטור לאחר שהן שהתחרו בשירותים מרכזיים של החברה. האפליקציה של פייסבוק מתחרה כעת ב-Facetime, שירות ה-VOIP אודיו/וידאו של אפל.

השיחות של המסנג'ר מתבצעות באמצעות חיבור ה-WiFi בלבד, והשירות אינו תומל בשיחות VOIP על גבי רשתות סלולר, חסרון משמעותי לעומת הפונקציונליות של מערכות מתחרות. הפתרון של פייסבוק אינו מבוסס על סקייפ. הג'ורנל הוסיף כי מנוע החיפוש הפנימי של פייסבוק, יחד עם הפונקציונליות החדשה של מסנג'ר מאפשר ביצוע שיחות וכן שליחת טקסטים וקבצים, פייסבוק בעצם השיקה "טלפון פייסבוק" - אבל פתרון תוכנה, לא חומרה.

לפני מספר חודשים החלה פייסבוק לאפשר למשתמשי מסנג'ר במספר מדינות בעולם השלישי להשתמש בו ללא צורך בחשבון פייסבוק, רק באמצעות מספר הטלפון של המכשיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות