אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרמה בחברת ערד: בעלי המניות מנסים להוציא את השליטה מידיו של שלמה אייזנברג

בלעדי לכלכליסט

דרמה בחברת ערד: בעלי המניות מנסים להוציא את השליטה מידיו של שלמה אייזנברג

קואליציה שנוצרה לראשונה בין שתיים משלושת בעלי המניות הגדולים של החברה - משפחות גזונטהייט ושפיצר - הביאה למפלה של שלמה אייזנברג וכישלון באישור הדירקטורים שביקשה החברה למנות מטעמו

17.01.2013, 12:25 | גולן חזני

דרמה באסיפת בעלי המניות של חברת ערד שבשליטת שלמה אייזנברג. קואליציה שנוצרה לראשונה בין שתיים משלושת בעלי המניות הגדולים של החברה - משפחת גזונטהייט ושפיצר הביאה למפלה של אייזנברג וכישלון באישור הדירקטורים שמואל מסנברג ורויטל אבירם - שביקשה החברה למנות מטעמו.

קראו עוד בכלכליסט

אייזנברג שהיה נוכח באסיפה היה המום מהאפשרות שהקואליציה החדשה תנסה להשתלט על חברת ההשקעות הפועלת בתחומי הנדל"ן ומחזיקה בישרס, מלם תים וחסין אש.

את השליטה בערד רכש איזנברג ב־1988 ביחד עם גזונטהייט ורודולף שפיצר המנוח (שמניותיו מוחזקות על ידי אלי רוזנגרטן), וכיום הם מחזיקים יחדיו כ-90% מהונה של ערד, כשאיזנברג מחזיק ב-37.3% מההון, גזונטהייט מחזיק ב-34.6% ורוזנגרטן מחזיק ביתר. 

בין בעלי המניות בערד תלויים ועומדים מספר הליכים משפטיים שבהם הם תובעים זה את זה. בהליך הראשי תובע גזונטהייט בירושלים את איזנברג בגין עושק בעלי מניות המיעוט בחברה. בתביעה אחרת טוען איזנברג כי 10% ממניות גזונטהייט שייכות לו, ואילו גזונטהייט טוען בתביעה נוספת כי 7.5% ממניות איזנברג בערד שייכות לו.

מערד נמסר: "החברה תפרסם בזמן הקרוב דוח מיידי על תוצאות האסיפה הכללית שמדברות בעד עצמן. החברה תפעל באופן מיידי להשלמת כל התהליכים והפעולות הדרושים לניהולה התקין". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות