אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרמניה רוצה זהב

גרמניה רוצה זהב

מה הקשר בין המחזוריות בארה"ב לדרישה של גרמניה לקבל את הזהב שלה מהאמריקאים

18.01.2013, 08:17 | אמיר ארגמן

ישנה טענה כי המשבר של שנת 2008, שהביא לשקע עמוק של הנתונים ברבעון הרביעי של 2008 וברבעון הראשון 2009 השפיע מהותית על הצגת המספרים מנוכי העונתיות מאז. ההתרחשות הזו על חלק של השנה גרמה לכל המודלים שמזהים תבניות עונתיות להטות את המספרים לטובה ברבעון הרביעי והראשון, ולהטות לשלילה באופן מוגזם נתונים של הרבעון השני והשלישי.

מדד הסנטימנט הנתונים הכלכליים של סיטי מדד הסנטימנט הנתונים הכלכליים של סיטי מדד הסנטימנט הנתונים הכלכליים של סיטי

מדד הסנטימנט של סיטי מקבל ערך חיובי אם הנתונים עוקפים את תחזיות הקונצנזוס, ומקבל ערך שלילי אם הנתונים מאכזבים. נכון לעכשיו המדד בדרכו לכיוון האפס. המשמעות היא שהנתונים מתחילים לא להיות טובים כמו שהשוק מקווה או מצפה. השאלה הגדולה היא האם ככל שניכנס לחודשים מרץ - מאי נראה את הנתונים הופכים לפחות ופחות טובים, בדומה למה שראינו בשנים 2010 - 2012.

גרמניה רוצה את הזהב בחזרה

גרמניה הודיעה כי היא נכנעת ללחץ של דעת הקהל המקומית ומחזירה את רזרבות הזהב שלה הביתה. גרמניה, שנהגה עד כה מ"טעמי אבטחה" להחזיק את הזהב הפיזי שלה אצל הפד (וגם בבנקים מרכזיים אחרים), הודיעה כי כבר אין הגיון בכך והיא רוצה את הזהב חזרה בבית.

למעשה זה יש כמה השלכות. תחילה משקיעי הזהב עוקבים אחר המהלך ורוצים לדעת מה הגרמנים רוצים לעשות עם הזהב שהם מחזירים. צריך לזכור כי מרבית הזהב בעולם מוחזק על ידי בנקים מרכזיים. שיקול נוסף עליו מדברים הוא האם הגרמנים פשוט לא סומכים יותר על הפד כשותף. לאחר מדיניות רבת שנים של גירעונות ענק, הדפסות כסף ודרמות כגון הצוק הפיסקאלי והעלאות תקרת החוב - ייתכן שהגרמנים מרגישים שלהחזיק את הזהב בבית זה פשוט יותר נכון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות