אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי: "להתרחק מחברות מתחום הצריכה, להשקיע באנרגיה ובתרופות" צילום: shutterstock

לאומי: "להתרחק מחברות מתחום הצריכה, להשקיע באנרגיה ובתרופות"

לפי כלכלני הבנק, "לאור מצב הכלכלה המקומית סביר כי בשנה הקרובה תירשם ירידה בצריכה הפרטית וחברות מוטות צריכה עלולות להיפגע. לכן, אנו ממליצים להתמקד בחברות העוסקות בתחומים המתאפיינים בביקוש קשיח יחסית"

18.01.2013, 08:10 | כלכליסט

"הסיכון לתיקון בשוק המניות המקומי מתגבר, דבר המשתקף מעליית סטיות התקן הגלומות בחוזים על מדד המעו"ף", כך מעריכים כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית, "בהתחשב ברמות המחירים אליהן טיפסו חלק ניכר ממניות המעו"ף, ובאתגרים הרבים הצפויים ללא מעט מהן, בעת הנוכחית אנו מעדיפים השקעה במניות השורה השנייה על פני מניות השורה הראשונה".  

כלכלני לאומי מסבירים הערכה זאת בקיצוץ התקציבי המשמעותי הצפוי בהמשך השנה, "אשר עלול להשפיע לשלילה על הסקטור העסקי ותוצאות החברות". ברקע לכך: הגירעון הגדול בסך 4.2% שהתגלה בתקציב המדינה ב-2012 -יותר מכפול מהיעד.

בהקשר זה מציינים בבנק כי "מגמת ההתייעלות, אשר מקיפה חברות ממגוון סקטורים, מצביעה על נסיון החברות להציג קיטון בהוצאות ולהגדיל את שורת הרווחים שלא באמצעות פעילות הליבה. האמור מחזק את הערכתנו בדבר הקושי בפניו ניצבות החברות במטרתן להגדיל את נפח הפעילות בסביבת מאקרו בעייתית. אנו מעריכים כי גם בהמשך השנה ינקטו החברות באמצעים שונים על מנת להציף ערך. לאור מצב הכלכלה המקומית סביר כי בשנה הקרובה יירשם קיטון בצריכה הפרטית וחברות מוטות צריכה עלולות להיפגע. בשל האמור, אנו ממליצים להתמקד בחברות העוסקות בתחומים המתאפיינים בביקוש קשיח יחסית, דוגמת סקטור האנרגיה והפרמצבטיקה".

בנוגע לענף האנרגיה מעריכים בלאומי "גם השנה, עת יחל הגז ממאגר תמר לזרום, ימשיך הענף לרכז עניין. עם זאת, אנו ממליצים על החזקה בשותפויות שברשותן מאגרים מאומתים. חברות הנמצאות עדיין בשלבי החיפוש הינן עדיין, למרות הכל, מניות 'חלום'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות