אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל עקפה את התחזיות למרות ירידה של 27% ברווח הנקי ל-2.6 מיליארד דולר

אינטל עקפה את התחזיות למרות ירידה של 27% ברווח הנקי ל-2.6 מיליארד דולר

ענקית השבבים דיווחה על רווח של 48 סנט למניה והכנסות של 13.5 מיליארד דולר; אנליסטים צפו רווח של 45 סנט למניה

17.01.2013, 23:14 | מעין מנלה

אינטל, ענקית השבבים, דיווחה הערב (ה'), מעט לפני תום המסחר בוול סטריט על תוצאותיה לרבעון הרביעי ועקפה את תחזיות הרווח. אינטל דיווחה על ירידה של 27% ברווח הנק ברבעון הרביעי ל-2.6 מיליארד דולר, או 48 סנט למניה. החברה הודיעה כי הרווח המתואם הסתכם ב-2.6 מיליארד דולר או 51 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-13.5 מיליארד דולר - בהתאם לתחזיות. הדיווח פורסם מוקדם מהצפוי - לפני תום המסחר.

על התוצאות השפיעו הירידה בשוק המחשבים האישיים. כמו כן, החברה עוברת שינויי הנהגה כאשר המנכ"ל, פול אוטליני צפוי לעזוב במאי כאשר לא ידוע מי יחליפו.

אנליסטים צפו כי אינטל תדווח על הכנסות של 13.53 מיליארד דולר ורווח של 45 סנט למניה. לגבי הרבעון הראשון של 2013, החברה צופה שההכנסות יסתכמו בכ-12.7 מיליארד דולר.

פול אוטליני, מנכ"ל אינטל, צילום: בלומברג פול אוטליני, מנכ"ל אינטל | צילום: בלומברג פול אוטליני, מנכ"ל אינטל, צילום: בלומברג

בתקופה המקבילה אשתקד דיווחה החברה, שבסיסה בקליפורניה, על רווח של 64 סנט למניה והכנסות של 13.89 מיליארד דולר. ברבעון הקודם דיווחה אינטל על רווח נקי של 3 מיליארד דולר לגבי הכנסות של 13.5 מיליארד דולר, כאשר סקטור מחשבי ה-PC נותר הנקודה החלשה של החברה.

לפני כשבוע הציגה אינטל בתערוכת CES מעבד שיעניק לטאבלט עוצמה של מחשב שולחני. אינטל דיברה על ארבעה סדרות מעבדים חדשות המיועדות לפלחי שוק שונים. מדובר בשינוי אסטרטגיה משמעותי לחברה שעבר כה דאגה להדגיש את היכולות החישוביות והגרפיות של המוצרים החדשים שלה. הפעם, שמה החברה דגש דווקא דגש על עיצוב המוצרים וחסכון באנרגיה.

הסיבה העיקרית שהמאבק הגדול ביותר של אינטל כרגע הוא כבר לא על פלח שוק הצרכני, בעיקר בתחום המחשב האישי - בתחום הזה, היא הצליחה לחסל כמעט לחלוטין את המתחרה המובילה שלה, AMD. מדובר גם בקטגורייה שמצבה הולך ומורע. אינטל כרגע מחזרת דווקא אחרי יצרניות הסמארטפונים ומחשבי הלוח, ומנסה להעביר אותן אליה - ולנגוס באקוסיסטם הגדולה שחברת ARM הבריטית הצליחה ליצור בשוק הסלולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
עוד תשובה לגיל - אין טעם לצפות ליציבות משנה לשנה מאינטל בשוק ההיי טק הנוכחי
לפני הרבה שנים עיקר ההכנסות בשוק ההי טק היו ממכירת מחשבי PC ולכן אינטל יכלה לצפות להכנסה אחידה למדי של מספר מחשבי PC שנמכרו כפול אחוז מחיר המעבד ממחיר המערכת. היום ההכנסות הן ממגוון הרבה יותר גדול של מוצרים שנמכרים בגלים לפי דגמים שמוציאות היצרניות (כלומר אפל ולא אינטל) עם שיא קרוב להשקה ודעיכה כשמתחילה ההמתנה לדגם הבא. הבונוס השנתי הוא פיקציה כי למעשה ההכנסות בשנה מסוימת תלויות בעיקר בעבודה שנעשתה לפני שנתיים ושלוש בצרוף של עיתוי ההשקה של היצרניות ולכן ירידה בהכנסות בשנה מעוטת השקות היא סבירה ולא מהווה כשלון אם נעשתה בה הכנה טובה לשנה העוקבת בה יש צפי לריבוי השקות. למרות האמור לדעתי אינטל נמצאת במשבר מתמשך של שוק שברח משליטתן של אינטל ומיקרוסופט וחלק מההצדקה לבונוס הוא כדי למנוע מרמור בקרב עובדים מצטיינים שמחוזרים ע"י חברות שמקימות מרכזי פיתוח חדשים בארץ.
א  |  20.01.13