אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח ממכירת מתחם תה"ל באבן גבירול קטן ב-20 מיליון שקל מההערכות צילום: ענר גרין

הרווח ממכירת מתחם תה"ל באבן גבירול קטן ב-20 מיליון שקל מההערכות

החברה הבת של קרדן אן.וי תרשום רווח של 33 מיליון שקל בגין מכירת המתחם לפניקס, ולא 53 מיליון שקל כפי שדיווחה מלכתחילה

17.01.2013, 22:41 | ענת ציפקין
תהל, חברה בת בבעלות מלאה של קרדן אן.וי, תרשום רווח של 33 מיליון שקל בגין מכירת מתחם תה"ל ברחוב אבן גבירול בתל אביב, ולא 53 מיליון שקל כפי שדיווחה מלכתחילה.

היום השלימה תהל את העסקה למכירת המתחם לחברת הביטוח הפניקס, בתמורה ל-74 מיליון שקל. עם השלמת העסקה דיווחה קרדן אן.וי כי לאחר שביצעה בחינה מחודשת לתנאי העסקה, הגיעה למסקנה כי בעקבות עודף עלות שיוחס למקרקעין היא תרשום בדוחותיה הכספיים של הרבעון הראשון בשנת 2013 רווח של 33 מיליון שקל, ולא 53 מיליון שקל כפי שפרסמה בדיווח הראשוני על ביצוע העסקה, ב-24 בדצמבר .

מתחם תה"ל באבן גבירול תל אביב, צילום: ענר גרין מתחם תה"ל באבן גבירול תל אביב | צילום: ענר גרין מתחם תה"ל באבן גבירול תל אביב, צילום: ענר גרין

על פי הערכות, הפניקס צפויה לפעול למכירת הקרקע בפרמיה. בדרך כלל חברות ביטוח לא רוכשות נדל"ן יזמי אלא נדל"ן מניב - כלומר מבנים עם משרדים להשכרה. על פי הערכות הפניקס לא היתה נכנסת לעסקת נדל"ן יזמי אלמלא היתה מעריכה כי באפשרותה למכור בקרוב את הקרקע ברווח.

לפני כשלושה שבועות פורסם ב"כלכליסט" כי חברת העיר החדשה שבבעלות דרור הלוי מתכננת להקים קבוצת רכישה שתבנה בניין במקום מתחם תה"ל. כפי הנראה, צפויה התוכנית, שכבר נמצאת בשלבי אישור מתקדמים, להרוס את המתחם בן שלוש הקומות שבו פעל מטה תה"ל לאורך עשרות שנים, להותיר רק את קומת המסחר בו, ומעליה לבנות מבנה גדול של ארבע קומות בשטח של 6,111 מ"ר עם 96 דירות קטנות של 2–4 חדרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות