אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עמי פדרמן הטעה אותי ומכר לי דירה קטנה יותר משהבטיח" צילום: אריאל בשור

"עמי פדרמן הטעה אותי ומכר לי דירה קטנה יותר משהבטיח"

צבי בורוביץ טוען בתביעה לביהמ"ש כי דירה שנמכרה לו במגדל המלך דוד בתל אביב היתה קטנה ב־8% מכפי שציפה

20.01.2013, 08:17 | זוהר שחר לוי

איש העסקים צבי בורוביץ - אחיהם של בעלי השליטה באל על איזי ודדי בורוביץ - טוען כי עמי פדרמן, נשיא התאחדות המלונות ומבעלי רשת מלונות דן, הטעה אותו, כשמכר לו דירת יוקרה במגדל המלך דוד בתל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט

לפני מספר ימים הגיש בורוביץ תביעה לפיצוי של שני מיליון שקל נגד רשת מלונות דן וכן נגד שלוש חברות שבשליטתה: מגדלי דן שותפות מוגבלת, רגעי קסם בע"מ וש.א.י שירותי אירוח ישראליים בע"מ, האחראית על ניהול המגדל. בורוביץ טוען כי הדירה שרכש היתה קטנה ב־8% מכפי שהובטח לו, וכי במשך השנים חויב בתשלום דמי ניהול גבוהים מדי. בורוביץ דורש פיצוי של 2 מיליון שקל.

מגדל דוד המלך בתל אביב, צילום: עמית שעל מגדל דוד המלך בתל אביב | צילום: עמית שעל מגדל דוד המלך בתל אביב, צילום: עמית שעל

על פי התביעה, שהוגשה באמצעות עוה"ד אבירן אביב ויעקב שטיינמץ, הדירה נרכשה על ידי בורוביץ ורעייתו המנוחה ב־1991 תמורת 1.4 מיליון שקל. לטענת בורוביץ, עוד בטרם נחתמה המכירה הבטיח לו פדרמן, שהובא כדי לשכנעו לסגור את העסקה, דירה בשטח של 205 מ"ר. בפועל, נטען, ב־2011 התברר כי שטח הדירה הנו 189 מ"ר בלבד. הממצא עלה בעקבות מדידה שבוצעה על ידי הרשת, על רקע רצונה לרשום את הבניין כמשותף.

חברת מלונות דן בתגובה: "ב־1994 נמסרה הדירה לתובע, בעוד שפנייה ראשונה לפיצוי בנושא נעשתה רק בסוף 2012. התביעה טרם נתקבלה. לכשתתקבל, נלמד אותה ונגיב בהתאם. פעלנו ונמשיך לפעול על פי החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ההתעשרת וגם התמרמרת.
הבן אדם רכש דירה ב1.400.000 שקל שערכה כיום בין 15000000 ל 20000000 בודאות. שיגיד תודה מליון פעם שאולי הוא הוטעה וקנה את הדירה.כמו כן 14 שנה לקח לו להבין שהדירה קטנה ממה שהובטח לו ?סכום דמי הניהול העודפים שהוא שילם על בשטח שאין לו מסתכם ב40.000 שקל לכול התקופה בהנחה שהוא הוטעה. מקוה שבית המשפט ידחה את התביעה ויפסוק לו הוצאות חסרות תקדים.
אלעד , תל אביב  |  21.01.13
5.
רוכשי הדירות לא מודעים להבדלים בין שטח בהיתר בנייה לבין זה הרשום בטאבו
שטח דירה שיוצא למכירה הוא עפ"י רב שטח שבהיתר הבנייה והוא כולל כל קירות החוץ, מחצית מקירות הגובלים עם דירות אחרות וחלק מחדר מדריגות. לעומת זאת, שטח הרשום בטאבו הוא שטח נטו של ריצפת פנים הדירה בלבד ללא קירות חוץ. לכן ההפרשים. הגיע זמן כי השטחים בטאבו יהיו תואמים לשטחים שבהיתרי הבנייה. למה הרישום שונה ??? רק האלהים יודע.
מירה שחורי, אדריכלית ומתכננת ערים , תל-אביב  |  20.01.13
לכל התגובות