אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אולטימטום לזיסר: "הפקד 150 מיליון שקל או שנלך לביהמ"ש" צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

אולטימטום לזיסר: "הפקד 150 מיליון שקל או שנלך לביהמ"ש"

בעלי איגרות החוב של אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר ידרשו ממנו באסיפה שיכנסו היום להזרים כספים שיבטיחו את התשלומים הקרובים. אם זיסר ימשיך להתעקש כי הוא אינו זקוק להסדר, מבטיחים בעלי איגרות החוב להוציא צו מניעה לשימוש במזומנים שבידי החברה

20.01.2013, 06:54 | גולן חזני

המאבק של מחזיקי האג"ח באלביט הדמיה מול בעל השליטה מוטי זיסר מתחיל היום. ל"כלכליסט" נודע כי המגמה בקרב מחזיקי האג"ח הגדולים של החברה היא לדרוש מזיסר הזרמה של כ־150 מיליון שקל - התשלומים שהחברה אמורה לפרוע במרץ ובאפריל - כתנאי להסכמתם לתשלום של פברואר למחזיקי האג"ח הקצרות.

קראו עוד בכלכליסט

חובות אלביט הדמיה למחזיקי האג"ח עומדים כיום על 2.4 מיליארד שקל. הכוונה להציב את הדרישה בפני זיסר, התגבשה בשיחות בין מחזיקי האג"ח הגדולים בשלושת הימים האחרונים.

בקופת אלביט הדמיה, על פי הערכות, כמה עשרות מיליוני שקלים. מחזיקי האג"ח הקצרות - א' וב' - אמורים לקבל תשלום קרן וריבית של 76.7 מיליון שקל ו־7.3 מיליון שקל בהתאמה ב־20 בפברואר 2013. בתשלומים אלה תוכל כנראה החברה לעמוד, כשחלק ממחזיקי הסדרות הקצרות, שבראשם עופר אייזנברג, דורשים לקבל את התשלום.

מוטי זיסר. צפוי לסרב לבקשה, צילום: אוראל כהן מוטי זיסר. צפוי לסרב לבקשה | צילום: אוראל כהן מוטי זיסר. צפוי לסרב לבקשה, צילום: אוראל כהן

עם זאת, מדובר בסדרות קטנות. עיקר הבעיה היא עם הסדרות הארוכות והגדולות. מחזיקי האג"ח של סדרה ד', שהיקפה הוא כמיליארד שקל, מתכוונים לדרוש מזיסר להפקיד בקופת החברה סכום חיצוני שיבטיח את התשלומים באפריל ובמרץ. אם זיסר יסרב - ונראה שכך יהיה - בכוונתם לאיים עליו בהליך משפטי ובצו מניעה, כפי שבוצע מול נוחי דנקנר באי.די.בי אחזקות. דנקנר נאלץ להפקיד בידי הנאמן 35 מיליון שקל ממקור חיצוני (אדוארדו אלשטיין) כדי לעצור צו מניעה כזה.

המחזיקים הישראלים הגדולים באג"ח של אלביט הדמיה הם אי.בי.אי, כלל, מנורה והראל. ל"כלכליסט" נודע כי לפחות שתי קרנות גידור זרות גדולות מחזיקות ביותר מ־20% מהאג"ח של החברה. אחזקה זו צפויה לאפשר להן למנות נציג בנציגות האג"ח של אלביט הדמיה.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בניגוד לבעלי שליטה אחרים כמו לב לבייב, יצחק תשובה ונוחי דנקנר, בכוונתו של זיסר — לפחות נכון לאמש - להגיע לאסיפה ולהציג את עמדתו בפני המחזיקים. עד היום סירבה החברה לדבר עם המחזיקים.

זיסר צפוי לספר למחזיקים על תוכניות העבודה של החברה, ועל תזרימי המזומנים שאמורים להגיע, בין היתר, מאחזקות הנדל"ן בהודו, שם הוא מנסה לקדם עסקת קומבינציה גדולה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות