אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו סגירה לפאוור סנטר בצומת ירקונים צילום: אריאל בשור

צו סגירה לפאוור סנטר בצומת ירקונים

30 בתי העסק במתחם יפסיקו לפעול, לאחר שביהמ"ש קבע כי הוקמו שלא כדין על קרקע המיועדת לחקלאות. הצו ייכנס לתוקף בתוך שנתיים וחצי

20.01.2013, 14:13 | זוהר שחר לוי

מתחם הפאוור סנטר בצומת ירקונים ו-30 בתי עסק שבו יפסיק לפעול, זאת לפי צו של בית משפט השלום בכפר סבא. זאת משום שהמתחם הוקם שלא כדין על פי היתרים בלתי חוקיים, על קרקע המיועדת לחקלאות, סמוך לפתח תקווה. הצו ייכנס לתוקף בתוך שנתיים וחצי מתוך התחשבות של בית המשפט בנסיבות המקרה.

הצו הוצא במסגרת הליך משותף שננקט על ידי המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין ופרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). בשנים האחרונות מנהלת המדינה הליך פלילי ואזרחי כנגד בעלי הקרקע במתחם, עמוס לוזון, חברת הכשרת הישוב וכן כנגד בעלי העסקים השוכרים נכסים במתחם בטענה כי אזור העסקים הוקם שלא כדין.

במישור הפלילי הגיעו הצדדים בסופו של דבר להסדר טיעון, לפיו הורשעו בעלי המקרקעין על פי הודאתם בביצוע עבירות של הקמת מבנים, שימוש במקרקעין בלא היתר בנייה, שימוש בקרקע חקלאית בניגוד לחוק התכנון והבנייה ועבירות בנייה נוספות. דינם של בעלי המקרקעין טרם נגזר, ובימים אלה מתנהל דיון במסגרתו מבקשת המדינה כי ייגזר עליהם קנס של 15 מיליון שקל.

את המדינה ייצגו בהליך עו"ד דנה נאמן ועו"ד ליאת מנור מהפרקליטות ועו"ד שחר הררי ועו"ד חן עמידור, נציגי היועץ המשפטי לממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות