אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"השותף הכללי מוליך שולל את בעלי היחידות של זרח" צילום: עטא עוויסאת

"השותף הכללי מוליך שולל את בעלי היחידות של זרח"

אחד ממחזיקי יחידות ההשתתפות של זרח מבקש מרשות ני"ע להחליף את השותף הכללי בעקבות כוונת שותפות חיפושי הנפט לשנות את תנאי האופציות

21.01.2013, 08:58 | אסף גילעם

סערה סביב רצונה של שותפות חיפושי הגז והנפט זרח לשנות את תנאי שתי האופציות שלה (2 ו־3), כך שמחיר המימוש של אופציה 2 יקטן הראשונה ומועד המימוש של שתיהן יידחה. הדבר צפוי לפגוע במחזיקי יחידות ההשתתפות (יה"ש) של זרח שאינם מחזיקים באופציות. בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לזרח בשבוע שעבר לכנס את אסיפות המחזיקים כדי לדון בשינוי.

מאיר דגן, צילום:  מאיר אזולאי  מאיר דגן | צילום: מאיר אזולאי מאיר דגן, צילום:  מאיר אזולאי

"ברור לחלוטין שהשותף הכללי מוליך שולל את בעלי היה"ש ומנצל את אי־הבנתם ובורותם כדי לגרוף כסף לכיסו על חשבונם", כתב אתמול אילן ידין, שמחזיק באופן פרטי 4 מיליון יה"ש, לרשות ני"ע. "דחיית מועד פקיעת האופציות והורדת מחירן הן הטבה עצומה, במיוחד כאשר האופציות עומדות לפקוע במחיר גבוה הרחוק משערן בשוק. על המפקח לבקש מבית המשפט להחליף את השותף הכללי", כתב ידין.

המחזיק הגדול ביותר בשותפות זרח, יחזקאל כליף (17.7%), היה אמור להיות הקול המכריע לדחיית האופציות. אך במכתב שפרסם השותף הכללי, הוא הבהיר כי קולם של מחזיקים ביה"ש אשר מחזיקים גם באופציות ינוטרל בהצבעה. בהתאם לכך, כליף, אשר מחזיק כ־15 מיליון אופציות מסוג 2, לא ייספר באסיפה. הפעולה של זרח מגיעה, ככל הנראה, כלקח משותפויות אחרות, כמו מודיעין, שנתקלו בקשיים בגיוס הון וחוב לאחר כישלון בקידוחים.

זרח מחזיקה (7.5%) בקידוח של שמן, וההנחה היא כי לקראת מאי יתבהר האם יש נפט בקידוח. בנוסף, זרח מחזיקה (42.5%) גם ברישיון גוליבר שאמור לפרסם ניתוחים מפורטים יותר על תוכן המאגר, גם כן לקראת מאי. שני האירועים האלה יקבעו את עתיד השותפות. אם אחד האירועים יתברר כחיובי, אזי האופציות של זרח צפויות "להיכנס לכסף" ומימוש שתי האופציות צפוי להזרים לשותפות 252 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות