אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם Mega מסמל מהפיכה בשירותי האחסון המקוונים?

פרשנות

האם Mega מסמל מהפיכה בשירותי האחסון המקוונים?

לצד תעשיית המוזיקה והקולנוע, מציג השירות החדש שהשיק קים דוטקום איום של ממש על דרופבוקס, גוגל ומיקרוסופט. Mega עשוי לחולל שינוי בתעשיית האחסון בענן ולהביא שירותים מוזלים ונפחי אחסון עצומים

21.01.2013, 16:31 | עומר כביר

אתר מגה של קים דוטקום מגיע במטרה לחולל בתחום את אותה מהפכה שביצע ג'ימייל. עד ה-1 באפריל 2004 חיינו בצמצום. חשבון האימייל הממוצע עמד על פחות מ-10 מגה-בייט. חשבונות "ענקיים" התהדרו בנפח של 30 מגה-בייט. השקת ג'ימייל של גוגל, אז עם נפח של גיגה-בייט שלם הפכה את המפה. פתאום היה מקום לנשום, לשמור מיילים ישנים ולשלוח קבצים גדולים.

קראו עוד בכלכליסט

מאז הלכו חשבונות האימייל וגדלו. הנפח של חשבון ג'ימייל חינמי גדול היום פי 10, ויאהו טוענת כי אין מגבלת מקום על חשבונות המייל שלה. אבל בתחום אחר של אחסון מידע בענן אנחנו עדיין חיים בצמצום שמזכיר במעט את חשבונות המייל של פעם: שירותי גיבוי מקוונים.

האיום על תעשיית התוכן נקמת קים דוטקום בתעשיית ההקלטות - יספק מוזיקה בחינם להמונים מייסד אתרי שיתוף הקבצים ישיק בקרוב שירות חדש שיעשה רק טוב לאמנים ולמאזינים ורק רע לתאגידי התוכן, הצבא האמריקאי הכריז על ויקיליקס ומנהיגה אסאנג' כעל מטרות איכות, הסמארטפונים מכרסמים בהוצאות משק הבית וגוגל דופקת את משתמשי Apps יוסי גורביץ, 6 תגובותלכתבה המלאה
השירותים הפופולריים ביותר, דרופבוקס, גוגל דרייב וסקיידרייב של מיקרוסופט, מציעים לכאורה נפחי אחסון מרשימים ללא תשלום – שני גיגה-בייט, חמישה ושבעה גיגה-בייט בהתאמה. אבל בעולם הדיגיטלי, מדובר בנפח מזערי שלא מסוגל לאחסן את כל המסמכים, התמונות, הסרטונים, השירים והסרטים שברשותנו. לכל היותר, הוא מאפשר לנו לגבות את הקבצים החשובים ביותר, או לרכוש נפח נוסף בתשלום.

מהפיכת אחסון? ימים יגידו 

חשבון המשתמש החינמי במגה עומד על 50 גיגה-בייט - נפח אחסון שיכול בקלות להכיל את כל התמונות של הילדים והאחיינים. בתוספת תשלום תוכלו להגדיל אותו עד לנפח של 500 גיגה-בייט, שני טרה-בייט או אפילו ארבעה טרה-בייט בכ-30 יורו לחודש (לגוגל תאלצו לשלם כמעט 200 דולר לחודש לנפח אחסון זהה).

אחסון בענן בנפח עצום. Mega אחסון בענן בנפח עצום. Mega אחסון בענן בנפח עצום. Mega

אם מגה יהפוך להצלחה, נפחי האחסון העצומים שלו יכולים לחולל בעולם שירותי הגיבוי את אותו מהפך שביצע ג'ימייל. מדובר אמנם באם גדול מאוד - מאז השקתו סובל האתר מאיטיות וחוסר יציבות, בעיות משפטיות עלולות להביא לסגירתו, ונכון לעכשיו עוד אין לו אפליקצייית סנכרון למחשב - אבל דברים מוזרים יותר כבר קרו.

אם יצליח, ישפיע גם על גוגל ומיקרוסופט. דוטקום, צילום: רויטרס אם יצליח, ישפיע גם על גוגל ומיקרוסופט. דוטקום | צילום: רויטרס אם יצליח, ישפיע גם על גוגל ומיקרוסופט. דוטקום, צילום: רויטרס

אם לא ייסגר ויתחיל לצבור מספר רב של משתמשים, יהיה מגה כוח שאין להתעלם ממנו. וכמו שג'ימייל דחף שירותי אימייל מקוונים אחרים להגדיל את נפח האחסון שלהם, כך יכול מגה לדחוף את את דרופבוקס ומתחריו להוסיף אפס או שניים לפנח האחסון החינמי שלהם. ומי יודע, אולי עוד כמה שנים הם כבר יתחילו לדבר איתנו בטרה-בייטים. ואין מה לדאוג, אנחנו כבר נמצא דברים לאחסן בהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות