אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: "לחקור בדחיפות את בעל השליטה באחים עובדיה" צילום: צפריר אביוב

ביהמ"ש: "לחקור בדחיפות את בעל השליטה באחים עובדיה"

הטענה הנבדקת היא שהחברה מציעה שירותים דרך חברת קרן אדם, שבבעלות אשתו של בן ציון עובדיה. כך, במקום שההכנסות יועברו למפרקות, הן מגיעות לחברה. במקביל הוחלט שהמפרקת עו"ד קרן רייכבך־סגל תסיים את תפקידה

21.01.2013, 22:41 | ענת רואה

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, אילן שילה, הורה אתמול (ב') לנקוט בדחיפות פעילות חקירה כלפי בעל השליטה בחברת האחים עובדיה, בן ציון עובדיה. זאת על רקע טענות שהועלו בפניו להברחות נכסים ולפעולות חמורות, שמבוצעות לכאורה במהלך הפירוק הזמני שבו מצויה החברה.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הטענות, כמה מהלקוחות של האחים עובדיה, שקיבלו ממנה שירותי ניקיון ושמירה, ממשיכים לעבוד בימים אלו מול חברת קרן אדם, שבבעלות אשתו של המנכ"ל בן ציון עובדיה. לכאורה, אותם לקוחות התכוונו להעביר את הכספים בגין משכורות העובדים לחברת קרן אדם במקום למפרקות האחים עובדיה.

עו"ד רמי קוגן, צילום: צפריר אביוב עו"ד רמי קוגן | צילום: צפריר אביוב עו"ד רמי קוגן, צילום: צפריר אביוב

עו"ד רמי קוגן המייצג מאות עובדים של החברה אמר אתמול בדיון כי "לאשתו של בעל השליטה יש חברה נוספת, והם פונים בשם חברה זו למזמינים קודמים".

המפרקת הזמנית של החברה, רו"ח עליזה שרון, אמרה בהקשר זה כי היא מצאה כמה חוזים של האחים עובדיה שהועברו לחברת קרן אדם, "כאשר התמורות לכאורה מועברות לקרן אדם". לדבריה, עם חלק מהמזמינים הושגו הבנות שהם יעבירו את הכספים לקופת הפירוק, ואילו לגבי אחרים היא תגיש בקשות מתאימות.

עו"ד נטע כצמן, נציגת הכונס הרשמי, הגיבה לכך באומרה כי נשמעים "דברים חמורים ברמת ההתנהלות בחברה והצורך בחקירות", והיא ביקשה כי המפרקות "ימהרו ויגישו בקשות מתאימות בנושא. על פני הדברים מדובר בהברחת נכסים".

כאמור, השופט שילה כתב בהחלטתו כי על המפרקות לנקוט פעולות בדחיפות בנושא ולהגיש בקשות מתאימות בתוך חמישה ימים. בנוסף הוא קבע כי לדיון הבא יתייצבו גם גילה עובדיה, אשתו של בן ציון עובדיה, ושני ילדיהם אדם ורן עובדיה. אדם עובדיה מועסק עדיין בחברה בתפקיד מינהלתי.

תמונה המפרקת שהציע כונס הנכסים הראשי

בנוסף, השופט שילה קבע כי עו"ד קרן רייכבך־סגל, אחת המפרקות הזמניות של חברת האחים עובדיה תסיים את תפקידה בסוף החודש, ובמקומה תתמנה עו"ד רחל בן רחמים סובול, שהוצעה על ידי כונס הנכסים הרשמי.

החלטתו של שילה ניתנה לבקשת צדדים בתיק והכונס הרשמי, שטענו כי יש למנות בעל תפקיד אחד שלא התמנה לבקשת החברה. השופט שילה כתב כי החלטתו ניתנת מבלי לפגוע אישית בכל דרך בעו"ד רייכבך־סגל, ותוך שביהמ"ש מעריך את שירותה, אך מהטעם ששתי המפרקות הזמניות נבחרו להגיש את בקשת הקפאת ההליכים על ידי בעל השליטה בחברה. המפרקת הנוספת בתיק, רו"ח עליזה שרון, תמשיך בתפקידה.

עליזה שרון (מימין) וקרן רייכבך-סגל, צילום: צפריר אביוב עליזה שרון (מימין) וקרן רייכבך-סגל | צילום: צפריר אביוב עליזה שרון (מימין) וקרן רייכבך-סגל, צילום: צפריר אביוב

חלק מהעובדים יקבלו את משכורת דצמבר

במהלך הדיון נתן השופט שילה הוראות שיבטיחו כי חלק מעובדי החברה יקבלו בימים הקרובים את משכורת דצמבר. זאת לאחר שהיו אמורים לקבלה כבר לפני כמעט שבועיים.

לדיון הגיע עו"ד בני סרוסי המייצג את בן ציון עובדיה, שאמר כי "בעל השליטה מנסה לסייע ככל יכולתו. בעל השליטה בנה

את העסק בשתי ידיים, עתה הוא לא יכול לתרום דבר, כל חייו בתוך זה... הוא לא יכול להשקיע כספים".

חברת כוח האדם "האחים עובדיה" הגיעה להקפאת הליכים לפני כחודש עקב חובות של 100 מיליון שקל. ב"כלכליסט" נחשפו טענות חמורות לכאורה נגד החברה שהשמיעו העובדים וחלק מלקוחותיה, לרבות ממצאים של רו"ח שרון, כחודשיים לפני שמונתה כנאמנת לחברה, ולפיהם הדו"חות הכספיים של החברה היו מעוותים.

ב"כלכליסט" גם נחשף כי לפני חצי שנה היו לחברה שני בעלי מניות, כשלצד בן ציון עובדיה כיהן בתפקיד אחיו, יחיאל. נכון להיום רק בן ציון עובדיה רשום כבעל מניות בחברה.

הנסיבות שבהן החליט יחיאל עובדיה להחזיר את מניותיו לחברה, אינן ידועות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות