אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הטבח בקונטיקט: גרופון ביטלה את קופוני הנשק צילום: בלומברג

בעקבות הטבח בקונטיקט: גרופון ביטלה את קופוני הנשק

הצעד תקף לגבי פעילות גרופון בצפון אמריקה וכולל מכירות קיימות או מתוכננות של קופונים לכל סוגי הנשק, וכן קופונים למטווחי ירי או לאימוני ירי

22.01.2013, 12:55 | סוכנויות הידיעות

גרופון, אתר הדילים היומיים הגדול ביותר בארה"ב, החליט להפסיק להנפיק שוברי הנחה למכירת כלי נשק. המהלך נקבע, ככל הנראה, בעקבות לחץ צרכנים על רקע העימות המחריף בארה"ב סביב חוקי החזקת הנשק בעקבות הטבח שהתבצע בחודש דצמבר בבית הספר סנדי הוק בניוטון קונטיקט. 

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מקפיאים את קטגוריית כלי הנשק בעקבות תגובות הצר כנים והסוחרים, עד שנבחן לעומק את הסטנדרטים הפנימיים שלנו שעל פיהם נקבע היצע הדילים שלנו", מסרה בהצהרה ג'ולי מוסלר, דוברת מטעם גרופון. ההקפאה, שתקפה לגבי פעילות גרופון בצפון אמריקה, כוללת מכירות קיימות או מתוכננות של קופונים לכל סוגי הנשק, וכן קופונים למטווחי ירי או לאימוני ירי.

זירת הרצח בניוטאון קונטיקט, צילום: איי אף פי זירת הרצח בניוטאון קונטיקט | צילום: איי אף פי זירת הרצח בניוטאון קונטיקט, צילום: איי אף פי

בעקבות ההודעה קראו ארגונים למען זכויות אחזקת נשק בארה"ב להחרים את האתר. בתי עסק שעובדים עם האתר מתחו ביקורת על המהלך וטענו כי הדילים שהציעו דרך האתר בוטלו בפתאומיות.

עדיין לא ברור מדוע גרופון המתינה עד כה עם ההחלטה, מאחר שעבר יותר מחודש מאז הטבח, שבו נרצחו 26 בני אדם, בהם 20 ילדים ונחשב לאחת מתקריות הירי החמורות בתולדות ארה"ב.

הירי בקונטיקט הפנה זרקור כלפי פעילות מכירת כלי הנשק באינטרנט. משחק היריות החדש ששחרר מאז הטבח ארגון הרובאים הלאומי של ארה"ב (NRA) עורר זעם רב. אלפים חתמונ על עצומות להסירו מהחנות של אפל.

חברות נוספות מלבד גרופון התרחקו מיצרניות נשק ומעסקים הקשורים לענף באופן עקיף מאז תקרית הירי בקונטיקט. כך למשל, חברת ההשקעות הפרטית סרברוס קפיטל מנג'מנט מכרה את האחזקות שלה בחברה שמייצרת את האקדח מהסוג שבו השתמש הרוצח בסנדי הוק, וקרן פנסיות המורים הגדולה בארה"ב מוכרת בימים אלה את כל אחזקותיה בחברות שמייצרות כלי נשק ותחמושת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות