אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש אופטימיות בבורסה אחרי הבחירות; כיל זינקה ב-4.2%, מודיעין קפצה ב-23% צילום: עמית שעל

יש אופטימיות בבורסה אחרי הבחירות; כיל זינקה ב-4.2%, מודיעין קפצה ב-23%

מדד ת"א 25 עלה ב-1%, ת"א 100 הוסיף 0.9% ומדד הבנקים טיפס ב-2%; אקסלנס: "קיים פוטנציאל לממשלה החדשה לעשות שינוי אמיתי". אורמת איבדה 6.2% לאחר שהודיעה כי תעבור להפסד ברבעון הרביעי של השנה; מחזור המסחר - 1.14 מיליארד שקל

23.01.2013, 16:28 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות בהובלת מניות הבנקים על רקע תוצאות הבחירות לכנסת ה-19 והמגמה החיובית בבורסות העולם. מחזור המסחר הסתכם ב-1.14 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת ביטוח נפט וגז

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

יאיר לפיד הוא המנצח הגדול של בחירות 2013 והתוצאות הסופיות מחדדות את ההישג. מנגד בולטת הצניחה של הליכוד-ביתנו: ועדת הבחירות המרכזית סיימה לפנות בוקר (יום ד') לספור 99.8% מהקולות בבחירות לכנסת ה-19, ומהספירה עולה שכפי שחזו המדגמים, רשימת הליכוד-ביתנו גרפה 31 מנדטים (לעומת 42 בכנסת היוצאת), ומפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד הדהימה עם 19 מושבים בכנסת. האכזבה הגדולה של הלילה הייתה נחלתה של מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ': המדגמים אמנם חזו לה 17 מנדטים, אך בתום ספירת הקולות התברר כי העבודה השיגה 15 מנדטים בלבד.

"ניתן למצוא אופטימית בקרב הסוחרים בבורסה לגבי תוצאות הבחירות", אמר ל"כלכליסט" אלעד בורשטיין, מנהל חדר מסחר באקסלנס. "הבורסה רואה את התוצאות כהזדמנות לשינוי סדר עדיפויות, אולי הקצאת משאבים קצת שונה".

 

"מוקדם לומר לאן הדברים הולכים אבל הפוטנציאל קיים ביכולת של הממשלה לעשות שינוי אמיתי. בין אם זה יקרה ובין אם לאו זה לא ידוע אבל בטח ברמת הפוטנציאל אל מול הציפיות של השוק לפני שבוע, יש פה הזדמנות להקים ממשלה שהמס על כניסה אליה למפלגות חרדיות, בעולם של קצבאות הוא יותר נמוך", הסביר. 

 

שוק החוב

אסיפת מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה הסתיימה מבלי שהושג מניין חוקי שיאפשר מינוי נציגות, ול"כלכליסט" נודע כי אי.בי.אי, כלל ביטוח והראל — שנמנים עם מחזיקי האג"ח הגדולים של אלביט הדמיה - לא מוכנים לכהן בנציגות. בהראל אף טוענים כי מכרו חלק גדול מאחזקתה. בשלב זה מנורה היא הגוף היחיד שמוכן לכהן בנציגות, אולם גם היא מתנה זאת בחברות של גופים נוספים. מצב זה יוצר בעיה קשה שבה נציגות מחזיקי האג"ח תכלול רק גורמים פרטיים בנציגות של אחד הלווים הגדולים בשוק ההון. בעקבות סירובם של רוב המוסדיים הגדולים, טענו גורמים בשוק כי הם מתחמקים מאחריות.

מניות במרכז

שותפות חיפושי הגז והנפט הזדמנות ישראלית, הפועלת בתחום חיפושי הנפט והגז נסחרה היום על רקע המשא ומתן לרכישת 10% מחלקה של שותפות מודיעין אנרגיה ברישיון "גבריאלה". הרישיון ממוקם כ-10 ק"מ בטווח שמול חופי אשדוד ועד נתניה על שטח של 390 אלף דונם. בשנה שעברה התגלה במקום פוטנציאל להפקת נפט בהיקף של כ-128 מיליון חביות.

מניית כיל ממשיכה לרכז מחזור מסחר גבוה מהמוצע. נפח המסחר היום במניה הסתכם חריג של כ-240 מיליון שקל, בעוד שמחזור המסחר הממוצע היומי של המניה בשנה האחרונה עומד על 68 מיליון שקל.

טאואר הודיעה היום כי נבחרה על ידי חברת ON Semiconductor לייצר עבורה שבבים מתקדמים, הניתנים לתכנות ובעלי ממירי מתח גבוה, המיועדים לשוק הצגים באיכות גבוהה. שבבים ייחודיים אלו מסוגלים לנהל עומסים גדולים בטווחי מתח שונים וכן לספק רצף כוח הניתן לתכנות אשר מאפשר להשתמש בו ליישומים מגוונים.

חברתגילת רשתות לוויין הנסחרת הודיעה היום כי תספק שירותי לוויין ל-320 אזורים כפריים בפרו בהיקף של 9.6 מיליון דולר. החוזה נחתם עם הבנק הלאומי של פרו (Banco de la Nación) במסגרתו תספק גילת חוויית משתמש משופרת וגלישה מהירה יותר ברשת. הרשת הלווינית כוללת גם מערכת המיועדת לשמש כאתר להתאוששות מאסון אשר ימוקם בעיר צ'יקלאיו.

 

אורמת, בניהולה של דיתה ברוניצקי, הודיעה היום כי תרשום הפרשה של עד 150 מיליון דולר בדו"חות לרבעון הרביעי של 2012 בגין תחנות הכח הגיאותרמיות צפון ברולי וג'רזי וואלי בקליפורניה ונבדה בארה"ב. החברה הזהירה כי עקב ההפרשות הללו יהיה קיטון מהותי ברווח הנקי של החברה כך שהיא תסיים את הרבעון האחרון של 2012 ואת השנה כולה בהפסד.

אפריקה נכסים מקבוצת אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב הודיעה היום כי היא מוכרת את חלקה בפארק העסקים ברחובות בתמורה ל-66 מיליון שקל. כתוצאה מכך החברה תרשום בדוחותיה הכספיים לשנת 2012 רווח של 2 מיליון שקל.

מלאנוקס בניהולו של איל וולדמן צפויה לפרסם היום עם תום המסחר בוול סטריט את תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה. החברה צפויה לדווח על רווח נקי של 65 סנט למניה והכנסות של 120 מיליון דולר.

חברת פרטנרדיווחה כי שר התקשורת משה כחלון אישר את העסקה למכירות מניות החברה אם סקיילקס לחיים סבן. בכך למעשה הסרו כל התנאים המתלים של העסקה וכי החברות נערכות להשלים את הרכישה בימים הקרובים. המכשול העיקרי בעסקת פאטנר הוסר עוד לפני כחודש כשאסיפות מחזיקי האג"ח של סקיילקס, אישרו ברוב גורף את מכירת השליטה בחברה לסבן.

אילקס מדיקל, העוסקת בשיווק מכשור רפואי, עלולה לאבד הכנסות של כ־35 מיליון שקל בשנתיים הקרובות, בעקבות ניסיונה של חברת התרופות אבוט להוציא מידיה את הפצת מד הסוכר שלה, הפריסטייל אופטיום, באופן חד־צדדי, כך עולה מבקשה שהגישה החברה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות