אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות הציעה 250 מיליון שקל ל־HP עבור המתחם ביהוד צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

אמות הציעה 250 מיליון שקל ל־HP עבור המתחם ביהוד

ענקית המחשוב האמריקאית הוציאה מכרז על המתחם, שבמסגרתו היא מתחייבת לשכור אותו לעשר שנים לפחות, לאחר שתעביר את הבעלות

23.01.2013, 07:08 | אסף גלעד

ענקית המחשוב האמריקאית HP מעוניינת למכור את מתחם הענק שלה ביהוד, המשתרע על פני שלושה מבנים ששטחם הכולל הוא 45 אלף מ"ר. המכרז הסתיים בשבועות האחרונים, ול"כלכליסט" נודע כי אמות, חברת הנדל"ן המניב הישראלית של קבוצת אלוני חץ, השתתפה בו. ההצעה של אמות עומדת על 250 מיליון שקל.

המכרז נעשה בשיטת "מכור ושכור" (Sell & Lease), שבו HP מתחייבת שלאחר שתעביר את הבעלות על המתחם, היא תשכור אותו לעשר שנים לפחות. המודל הפך נפוץ בקרב חברות הייטק בעולם, משום שהוא נחשב ליעיל יותר כלכלית לעומת בעלות על הנכס.

מתחם HP ביהוד, צילום: עמית שעל מתחם HP ביהוד | צילום: עמית שעל מתחם HP ביהוד, צילום: עמית שעל

HP הקימה ביהוד קמפוס בן שלושה מבנים, שהאחרון והגדול מביניהם נחנך ב-2008 בהשקעה של 85 מיליון שקל. בקמפוס עובדים כ־1,200 עובדים מתוך 6,500 מעובדי HP בישראל.

ב־2012 איבדה מניית HP העולמית כ־39% משווייה, והחברה השלימה עד היום חמישה רבעונים רצופים של הפסדים.

מ־HP נמסר: "חברת HP בוחנת מעת לעת את הכדאיות הכלכלית הנוגעת לאחזקת מתחמי החברה ברחבי העולם, הנמצאים ברובם במסגרת הסכם שכירות. במסגרת זו, מנתחת החברה את הכדאיות הכלכלית באחזקת הנכסים ביהוד, המוחזקים בבעלותה המלאה. טרם התקבלה כל החלטה בנושא זה.

נדגיש כי HP נותרת מחויבת לפעילות התוכנה בישראל, ורואה במרכז ביהוד נכס אסטרטגי רב להצלחתה ולשגשוגה, ללא כל קשר לאופן אחזקת המבנים או לנושא לוגיסטי זה או אחר. החברה מחויבת להמשיך להשקיע ולהרחיב את פעילויותיה בישראל, כפי שעשתה עד כה - ולראיה, הקמת המפעלים החדשים בקריית גת בדצמבר האחרון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות