אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סרקוזי וברוני מתכננים לעזוב ללונדון - עקב מס העשירים" צילום: בלומברג

"סרקוזי וברוני מתכננים לעזוב ללונדון - עקב מס העשירים"

לפי "דיילי מייל", נשיא צרפת לשעבר ורעייתו מתכננים להקים קרן השקעות בהיקף של מיליארד ליש"ט. יועץ של סרקוזי מכחיש

22.01.2013, 19:56 | סוכנוית הידיעות

נשיא צרפת לעבר, ניקולא סרקוזי, מתכנן לעזוב את המדינה ללונדון - עקב "מס העשירים" בשיעור של 75% מההכנסות, שמבקש להנהיג הנשיא הנוכחי, פרנסואה הולנד.

לפי דיווח ב"דיילי מייל", סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני מבקשים לעזוב לבירת אנגליה ולהקים קרן השקעות בהיקף של מיליארד ליש"ט. ייתכן כי ההחלטה הצפויה קשורה גם לחקירות השחיתות עמן מתמודד נשיא צרפת לשעבר.  

סרקוזי וברוני, צילום: בלומברג סרקוזי וברוני | צילום: בלומברג סרקוזי וברוני, צילום: בלומברג

למרות הדיווח, אחד היועצים של סרקוזי אמר לעיתון הצרפתי "לה-פיגרו" כי אינו סבור שהמהלך ייצא לפועל: "זה אבסורד לחשוב שנשיא צרפת לשעבר יעבור ללונדון ויפסיק לשלם מסים בצרפת".

בית משפט העליון בצרפת ביטל בסוף דצמבר את החלטתו של הולנד להטיל את מס העשירים - מאחר שהוא "מנוגד לחוקה"; הממשלה הודיעה בתגובה כי תציג הצעה חדשה - בהתאם לעקרונות שהתווה בית משפט.

העלאת שיעור המס, שהייתה אחת מהבטחות קמפיין הבחירות של הולנד, הפכה להיות אחת הסיבות העיקריות להתנגדות של יזמים ובעלי הון אחרים למדיניותו של הולנד, אחדים אף עזבו את צרפת כתוצאה מכך. שחקן הקולנוע ז'ראר דפרדייה, לדוגמה, הודיע כי הוא עוזב את המדינה, מכיוון "שמחשיבים הצלחה, יצירתיות, כישרון וכל דבר מעט שונה כסיבה להטיל סנקציות". כמו כן, המיליארדר ברנרד ארנו, מנכ"ל תאגיד היוקרה LVMH הגיש בספטמבר בקשה לקבלת אזרחות בלגית - בקשה שנדחתה בינתיים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות