אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבילון עברה למודל חינמי, אנשי המכירות מפוטרים

בבילון עברה למודל חינמי, אנשי המכירות מפוטרים

יצרנית תוכנת התרגום מפטרת 30 איש, מרביתם סטודנטים. במקביל, מגייסת החברה בימים אלה עובדי מחקר ופיתוח

23.01.2013, 21:04 | ניר צליק

בבילון, יצרנית תוכנת התרגום למחשבים אישיים ולמכשירי סלולר שבשליטת נועם לניר, מפטרת כ־30 איש, כחמישית מעובדי החברה בישראל. נכון לסוף 2011, בבילון העסיקה 165 עובדים. העובדים יפוטרו ממחלקת השירות והמכירות, שהעסיקה 86 איש, מרביתם סטודנטים. בכוונת בבילון להחליף את העובדים בעובדי פיתוח.

קראו עוד בכלכליסט

הפיטורים במחלקת המכירות נובעים, ככל הנראה, מהעובדה שבבילון עברה למודל חינמי, שבו תוכנת התרגום שלה מותקנת על סרגל הכלים של דפדפן האינטרנט והשימוש בה נעשה ללא תשלום. למרות מהלך הפיטורים, ההערכות בענף הן כי מספר עובדי החברה יגדל בסוף 2013 לעומת סוף 2011.

בתגובה לדברים נמסר מבבילון: "בבילון היא חברת צמיחה טכנולוגית העורכת מפעם לפעם התאמות במצבת כוח האדם שלה, בהתאם לצרכים הקשורים בהתפתחותה ובמודל העסקי. כחלק מכך, החליטה החברה לצמצם את מערך המכירות, ובמקביל, ממשיכה לפעול בימים אלה לגיוס עובדים לפעילות המחקר והפיתוח".

נועם לניר, צילום: אוראל כהן נועם לניר | צילום: אוראל כהן נועם לניר, צילום: אוראל כהן

בבילון רשמה ברבעון השלישי של 2012 הכנסות של 198 מיליון שקל, עלייה של 245% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי הסתכם ב־31 מיליון שקל, עלייה של 520% לעומת הרבעון המקביל. בנובמבר 2012 הודיעה החברה כי היא דוחה את הנפקתה המתוכננת בוול סטריט. על פי אחת ההערכות, בבילון עשויה להפוך לפרטית אם לא תצליח לבצע הנפקה, כפי שהציעה קרן ההשקעות ריד אלסווייר שמחזיקה 18% מבבילון לפני כחודשיים.

מאז ההודעה על דחיית ההנפקה נפלה מניית בבילון ב־24%, והחברה נסחרת לפי שווי של כ־1.1 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למגיב 2- אכן לבבליון אין ענין בלקוחות
וזה בדיוק מה שכתוב בכתבה. לקוחות כמוך שרוכשים תוכנה הם מיעוט זעום ממודל ההכנסות שלהם אשר מתבסס על הטמעת פרסומות וסרגלי כלים, אגב הורדה ('חינמית') של התוכנה. משם הם עושים את הכסף הגדול, ועל כן אין להם ענין בלקוחות במודל הרגיל של רכישת שרות או מוצר. אני לא מכירה את שוק תוכנות התרגום אך בטוחה שיש הרבה תוכנות טובות וראויות ואם אתה מוכן לשלם אז בכלל.
טלי  |  24.01.13
2.
אני קונה הרבה תוכנות - מעולם לא נתקלתי במדיניות כמו של בבילון
קניתי את בבילון מגרסה 4 ועד גרסה 9 ולאורך השנים לא הייתה פעם אחת שקיבלתי שדרוג חינם. מדיניות שדרוג כמו של בבילון לא ראיתי בשום מקום. תמיד הייתה איזושהי סיבה שדרשה לקנות רשיון חדש בכ"ד מעבר מערכת הפעלה. לא יתכן שמספר חודשים אחרי שרכשתי גרסה 9, יוצאת גרסה 10 ומציעים לי אותה בהנחה אבל בתשלום של למעלה מ 200 שקל ...כך "משתלם" לקנות רשיון חדש ולהעביר את הישן למחשב אחר. אני גם לא רוצה מודל חינמי עם פרסומות וסרגילי כילים אלא תוכנה טובה שאני אשלם עליה בנפש חפצה ומגיע תשלום למי שפיתח אותה אבל למה להגזים ? שלא תבינו לא נכון, בבילון לא מטעה את המשתמשים. הם בחרו במדיניות כזו פשוט כי הם יכולים ואני ממש מקווה למצוא חלופה לתוכנה שלהם (ולא. אני לא רוצה סרגל כלים)
m  |  24.01.13
לכל התגובות